WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Менеджмент підприємства в кризових ситуаціях (санаторій “Косів”) - Курсова робота

Менеджмент підприємства в кризових ситуаціях (санаторій “Косів”) - Курсова робота

запобігання повторенню криз в майбутньому.
З цією метою мають бути внесені відповідні зміни в основні функціональні стратегії та політики підприємства: управління грошовим оборотом і запасами; господарським ризиком; формуванням та використанням прибутку; закупівлі товаро-матеріальних ресурсів; управління дебіторською заборгованістю; залученням кредитних ресурсів, інвестицій та інше. Зміни, що вносяться, мають враховувати передові технології, засоби і інструменти управління економічними процесами, забезпечувати високоефективну і сталу роботу підприємства в майбутньому.
Існують такі підсистеми антикризового управління підприємством:
- антикризовий операційний менеджмент;
- антикризове фінансове управління;
- антикризовий маркетинг;
- антикризове управління персоналом;
- антикризове організаційне управління.
Заходи по виходу з кризи можна поділити на дві групи: тактичні і стратегічні. Тактичні можуть бути як захисними, так і наступаючими. Стратегічні - заключаються в оцінці стану та аналізу підприємства, вивчення його потенціалу, розробка виробничої програми, плану доходів, інновацій, розробка загальної концепції оздоровлення підприємства.
1.3 Менеджер в кризових ситуаціях
Антикризове управління - це управління, в якому поставлено певним чином передбачення небезпеки кризи, аналіз його симптомів, заходів для зниження негативних наслідків кризи і використання його факторів для наступного розвитку.
Керівнику, менеджеру необхідно вміти передбачати причини кризи та джерела виникнення кризових ситуацій, а також потрібно мати заздалегідь спроектований механізм їхнього розв'язаня. Менеджер в кризових ситуаціях повинен швидко і адекватно реагувати на розвиток подій, що склалися. Високо кваліфікований менеджер непропустить жодного кроку проблеми й ухвалення рішення, суть яких зводиться до наступного:
- вивчити ситуацію;
- провести аналіз підприємства;
- визначити мету;
- зібрати факти;
- врахувати та оцінити можливі способи дій;
- оцінити можливі наслідки передбачуваних дій;
- прийняти рішення і втілити його у життя;
- слідкувати і координувати реалізацію рішень;
- підвести підсумки і дати оцінку виконуваних дій.
Менеджер з антикризового управління повинен володіти такими особистими якостями, як:
1. високий професіоналізм у таких галузях, як фінансовий менеджмент, економіка, маркетинг, менеджмент, господарське право;
2. досвід практичної діяльності;
3. ініціативність, спроможнгість до активних дій щодо виведення підприємства з кризи, незважаючи на окремі невдачі, промахи і неефективність рішення;
4. творчий підхід, спроможність до побудови нестандартних бізнес-схем і програм;
5. бізнес-інтуіція, спроможність до передчуття одержання прибутку і досягнення поставленої мети;
6. висока відповідальність за доручену справу;
7. вміння працювати в команді, прислухатись до думки фахівців підприємства і бути їх лідером;
8. високі морально-етичні якості, відповідальність за використання конфіденційної інформації тощо.
Крім особистих якостей ефективної діяльності антикризового керуючого визначається певними чинниками (передумови, що мають бути створені для нього) такі як:
- повна передача повноважень і відповідальність за результати діяльності підприємства в період проведення антикризових процедур;
- доступність до всієї інформації, що стосується діяльності підприємства і його взаємовідносин із зовнішнім середовищем;
- створення дійового механізму зацікавленості (матеріального і морального) в подоланні кризи і збереження підприємства якжиттєздатного суб'єкта.
Розділ 2. Аналіз діяльності санаторію "Косів".
2.1. Стисла характеристика санаторію.
Санаторій "Косів" розташований на Прикарпатті в Івано-Франківській області Косівського району в с.Смодне і добре відомий на Україні, а також за її межами. Керівником даного лікувально-оздоровчого закладу є головний лікар Плав'юк Ю.Л.
Товатиство з повною відповідальністю санаторій "Косів" - це спеціалізований лікувально-профілактичний заклад загальнодержавної форми власності, який виступає юридичною особою, має відокремлене майно, самостійний баланс, реєстраційні рахунки в органах Державного казначейства, печатку зі своєю назвою, штампи, бланки.
Організаційна структура санаторію є лінійно-функціональною (табл. 2.1.). Для лінійно-функціональної структури характерно те, що керівники функціональних підролзділів впливають на виробничі підрозділи лише формально, вони не мають право самостійно давати розпорядження; лінійним відділом управляють, а функціональні - консультують та допомагають у розробці конкретних питань та рішень.
Санаторій здійснює свою діяльність протягом цілого року та призначений для лікування захворювань органів дихання у дітей шкільного віку. Санаторій має право від свого імені укладати договори, набувати майнові права та особисті не майнові права, нести відповідальність за наслідки діяльності санаторію, бути позивачем та відповідачем у суді, господарському суді.
Санаторій у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України, актами президента України та Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства, статутом підприємства.
Санаторій розташований на березі річки рибниця в місті Косові, на висоті 115 м. над рівнем моря. Клімат помірно-континентальний і хвойні дерева на вершинах гір сприятливо впливають на органи дихання. Літо помірно гаряче та вологе, а осінь довга, тепла і суха. Ці кліматичні умови дозволяють функціонувати санаторію протягом року.
Санаторій з державним санаторно-курортним закладом, який розміщений на території площею 12,5 га., з яких - 3 га фруктового саду, призначений для лікування хронічних неспецифічних захворювань органів дихання.
Санаторій заснований в 1891 році лікарем Аполлінарієм Тарнавським, а з 1993 році його визнано пам'яткою архітектури. Напередодні Другої Світової війни тут було створено декілька унікальних будинків на 70кімнат. В той час для відпочинку використовувалась спеціальна літня естрада і невеликі, але зручні альтанки. В 1946р. цей заклад було відновлено, як державну медичну установу, а згодом тут було споруджено новий трьохповерховий корпус та школу.
Санаторій являє собою спеціалізований лікувально-профілактичний заклад, який пропонує медичне лікування хворих з захворюванням верхніх дихальних шляхів, а також оздоровлення дітей та пілітків, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи. Він розрахований на велику кількість пацієнтів, оскільки тут розгорнуто 160 ліжок, дітей розміщують в палати по 4 - 6 чоловік, а всі необхідні зручності (санвузол та ін.) знаходяться на поверсі. Тут лікуються діти з різних регіонів України.
Пацієнтів санаторію обслуговують 140 чоловік, серед яких 10 лікарів, 30 працівників середнього медичного персоналу, 32 працівники молодшого медичного персоналу, 10 вчителів, 8 вихователів, 50 інший персонал. Всі працівники санаторію мають спеціальну вищу освіту і є висококваліфікованими спеціалісти.

 
 

Цікаве

Загрузка...