WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Розробка системи менеджменту в організації - Курсова робота

Розробка системи менеджменту в організації - Курсова робота

його підлеглі) і формальні горизонтальні функціональні (нач.-нач; прац.-прац.). Слідкування за рівнем заробітньої плати на фірмі. преміями. надбавками тощо. Щоб їх робота була ефективнішою слід прислухатись до ії повідомлень, узгоджувати систему преміювання, приміняти ії і до цих працівників фірми.
Комітет по дослідженню попиту на кожний вид послуг *нач. від. реклами та маркетингу
*працівники
*нач. від. контролю якості (!) 1
7
1 Формальні вертикальні лінійні (нач.-підлеглі) та формальні горизонтальні функціональні (нач.-нач.). Дослідження зміни попиту на кожну послугу в залежності від ціни ан неї, її якості, появи нових послуг. Щоб вони ефективно працювали слід прислухатись до результатів їх досліджень, узгоджувати деякі питання, зокрема, розширення та скорочення виробництва.
(3)- раціональна кількість працівників.
(!) - посади. які з'являться.
(*) - група, яка з'явиться.
Види неформальних груп
Група любителів футболу *нач. від. травматології
*заст. з ек. пит.
*нач. від. мікрохірургії
*нач. від. кадрів
*працівник від кадрів 1
1
1
1
1 Зв"язки неформальні, базуються на захопленні футболом. Група виникла з приводу перегляду футбольних матчів, обміну враженнями та інформацією, укладання парі та роблення ставок. Для підвищення ефективності слід заохочувати діяльність групи, надати спеціальний кабінет для перегляду матчів, дозволити відрив від роботи (якщо вона не дуже напружена) на 25-30 хв. для перегляду гри.
Група контролю роботи новачків у виробничих підрозділах *нач. від. омол. хірургії
*нач. від. пласт. хірургії обличча
*нач. від. пласт. хірургії тіла
*нач. від. гістології 1
1
1
1 Зв"язки неформальні, базуються на неофіційному дорученні заст. з хірургії та заст. з косметології. Виникла з приводу контролю роботи новачків. допомоги їм у освоєнні нової роботи. Для підвищення ефектавності слід надати учасникам групи премію за активну участь у житті колективу, хвалити їх; в майбутньому можлива легалізація групи - вона стане формальною.
Група по організації масових зборів з приводу свят та ювілеїв (*) *нач. від. кадрів
*працівники від. кадрів
*нач. від. праці та зароб. плати
*працівники бухгалтерії 1
3
1
2 Неформальні зв"язки, що базуються на бажанні згуртувати колектив, не залишити непоміченими свята своїх співробітників. Група виникла з приводу організації масових святкувань, збору грошей на подарунки співробітникам з приводу свят та ювілеїв. Для підвищення ефективності слід надати групі спеціальну кімнату, задовольняти прохання про надання актової зали на свята, виділяти кошти на прикрашення зали та проведення міроприємств.
Група по боротьбі за створення НДЛ *заст. з хірургії
*заст. з космет.
*нач. від. лазерної терапії
*нач. від. діагн. обличча
*нач. від. діагн. тіла 1
1
1
1
1 Зв"язки неформальні, що базуються на бажанні створити НДЛ. Група виникла з приводу потреби на фірмі НДЛ, яка б досліджувала ліки та препарати і давала рекомендації щодо їх ефективнішого застосування. Для того, щоб не виникло конфліктів, слід створити дану лабораторію (якщо вона дійсно потрібна). Їі видно на раціональній органіграмі упраління.
Курсивом написана група, яка коли доб"ється свого,перетвориться на групу контролю роботи НДЛ.
(*) - група, яка з"явиться у майбутньому.
7.Розробка пропозицій з організації та вдосконалення керівництва.
Характеристика параметрів керівництва:
Обгрунтування параметрів керівництва Форми влади Способи впливу Підходи до лідерства Стилі керівництва
Головний лікар Експертно - еталонна На власному прикладі показує, що повністю відданий фірмі та ії інтересам і працівники вірять, що він дійсно експерт у цьому ділі. Ситуаційний підхід. У різних ситуаціях проявляє різні особисті якості та різну поведінку, що можна анзвати гнучкою політикою. Автократично - ліберальний, тобто орієнтований на роботу. Але у працівників є певна свобода дій.
Заступник з економічних питань Традиційно - еталонна Він знає, що працівники вірять у право керівника віддавати накази і у те, що вони мусять йому підкорятися і виконувати їх. З позицій поведінки, тобто він старається показати працівникам, що він дійсно начальник строгий та досвідчений. Автократичний, який орієнтує працівника на роботу і ан відсутність помилок у ній.
Заступник з кадрових питань та маркетингу На засадах винагороди Заохочує прцівників подавати свіжі та цікаві ідеї. Запровадив у своєму відділі особливу систему винагород. З позицій поведінки, тобто заохочує працівників до роботи, допомагає їм, підтримує і хвалить за успіхи Демократично -ліберальний, який полягає у тому, що вся увага звертається на людину та її ідеї.
Заступник по відділенню хірургії Експертно - еталонна На власному прикладі показує, яким кваліфікованим має бути хірург, а працівники це підтримуєть і беруть з нього приклад. Ситуаційний, тобто у різних випадках керівникведе себе по - різному, шукає оптимальний вихід із положення. Автократично - ліберальний, який полягяє у тому, що керівник відчуває серьйозність своєї посади і тому він зорієнтовує працівників на рбобту якісну та уважну. Проте він підтримує ініціативність.
Заступник по відділенню косметології Екпертно - еталонна Так як робоат і відповідальність його ідентична із заступником по відділенню хірургії, то він переймає всі позиції влади від нього.
Начальник відділу кадрів Влада примусу Впевнив працівників у тому, що вони порівняно із ним просто "ніхто". Тому він поширює свою владу не тільки на професійні, але й на особисті відносини з працівниками. А вони в свою чергу його бояться. Ситуаційний, який полягає у тому, що керівник у різних ситуаціях веде різну політику і по - різному вирішує проблеми. Автократичний, тобто керівник орієнтований тільки на роботу і не звертає уваги на працівників, тому що впевнений, що на роботі треба думати тільки про роботу.
Характеристика і обгрунтування застосування підходів до ефективного керівництва:
Загальна характеристика Переваги застосування в організації Недоліки використання в організації Обгрунтування вибору конкретного підходу до ефективного керівництва
Базові системи Лайкерта
Базується на оцінці поведінки керівника. Виділяють:1.експлуататорсько - авторитирну (керівник має якості автократів); 2.доброзичливо - авторитарну (підлеглі обмежено беруть участь у прийнятті рішень); 3.консультативно - демократичну (довіра між працівниками і керівниками); 4.на засадах участі в управлінні (групове прийняття рішень). Враховані майже всі аспекти поведінки керівника. Він має бути у довірі із працівниками, приймати до уваги їх думку, але разом із тим має бути контроль і дисципліна. Керівник може вибрати любий із стилів в залежрності від ситуації. У системах 1. і 2. абсолютно відсутня довіра до керівника, що призведе до падіння продуктивності праці. Зважаючи на проблеми фірми, для неї найбільш оптимальною буде система 2., яка поєднує орієнтацію на виробництво із прийняттям працівниками рішень стосовно тих чи інших питань.
Управлінська решітка Блейка і Моутона
Виділяють наступні стилі: 1.управління на засадах приміського клубу (уся увага на працівника, мінімум - на виробництво)
2.влада

 
 

Цікаве

Загрузка...