WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Інформаційна система по дослідженню кон’юнктури товарного ринку - Дипломна робота

Інформаційна система по дослідженню кон’юнктури товарного ринку - Дипломна робота

персонального ком'ютера, що реалізується системами меню, підказами, численними попереджувальними повідомленнями.
При роботі в умовах нової ІС маркетолог визначає, є нова інформація? Якщо є, то маркетолог активізує програмний комплекс за допомогою подвійного кліку лівою кнопкою маніпулятора "миша" на піктограмі з підписом TEMEKC. Після цього він повинен ввести пароль входу до програмного комплексу (якщо встановлений).
Маркетолог здійснює вибір за допомогою клавіш управління курсором та Enter або за допомогою за допомогою маніпулятора "миша".
В результаті загрузки програми з'являється головне меню програми, яке оформлене у вигляді форми з кнопками, де натиск на певну кнопку викликає відповідну форму для роботи. Головне меню включає наступні пункти: "Ввід даних", "Робота з НДІ", "Формування вихідних документів" (тобто звітів-відомостей та графіків), "Сервіс", "Вихід".
Користувач обирає за допомогою маніпулятора "миша" потрібний пункт і натискає на ліву кнопку маніпулятора, коли курсор знаходиться над потрібною кнопкою.
Меню "Ввід даних" видає форму для введення нових даних з статистичних бюлетней в БД.
Меню "Робота з НДІ" видає запит про вибір режиму роботи з довідниками: "Ввід нового запису", "Вилучення", "Кригування", "Перегляд" та "Друк". Користувач може вибрати для роботи наступні довідники: довідник ємності ринку, довідник товарів, довідник типів товарів, довідник клієнтів, довідник постачальників, довідник співробітників, довідник постач, довідник країн, довідник регіонів, довідник архіву продажу та довідник архіву частки продажу товарів. При завершенні роботи з кожним підменю завжди можна потрапити до підменю вибору іншого режиму роботи з довідниками чи виходу до головного меню.
Меню "Формування вихідних документів" видає форму запиту вибору вихідних документів-звітів (відомостей продажу товару, продажу типів товарів, продажу по регіонам, по країнам, по періодам; відомостей динаміки продажу по товарам, типам товарів, співробітникам та країнам, регіонам, періодам; відомостей часок продажу товарів чи типів товарів по регіонам та країнам). Після вибору звіту у підменю звіту видається запит по вибору форми звіту: машинограма, графік чи екран. При закінченню роботи у меню "Формування вихідних документів" - вихід до головного меню.
Меню "Сервіс" видає форму запиту вибору режиму роботи, тобто копіювання, відновлення чи ведення архіву.
Меню "Вихід" - завершеня програми.
При виникненні аварійних ситуацій, система повідомляє про це користувача. При цьому треба уважно передивитися повідомлення та здійснити відповідний вибір. Якщо певне повідомлення з'являється декілька раз, про це треба повідомити розробника програмного комплексу.
При необхідності виконання резервного копіювання необхідно за допомогою провідника (Explorer) два рази клікнути на піктограмі Мій комп'ютер (My Computer). З'явиться вікно, де треба два рази клікнути на піктограмі логічного диску, де знаходиться файл MASTER.MDB. Далі треба два рази клікнути на піктограмі з підписом TEMEKC, вказати на файлі MASTER.MDB, нажати один раз праву кнопку. При цьому з'явиться меню, де треба вибрати пункт "Відправити" (Send to) та у "випавшему" меню вибрати диск А. Після цього виконається копіювання файлу MASTER.MDB на дискету. На цьому резервне копіювання закінчено. Дискету з копією треба помітити (поставити дату, номер тощо) та покласти в місце зберігання (спеціальний шкаф, сейф тощо).
Схема взаємодії модулів в межах розробленого ПО наведена на рис. 8.
3.8.2.3. Тексти програм
3.9. Контрольний приклад
Розроблене програмне забезпечення перевіряється на наявність помилок за допомогою контрольного прикладу, який повинен забезпечити контроль наступних елементів:
- контроль формату вводу даних;
- контроль роботи програми при виникненні аварійної ситуації;
- контроль правильності результатних даних.
Це забезпечується за допомогою даних, які занесені в масиви інформації - вони можуть включати у себе різні помилки і тестування програми повинно їх виявити.
Екранні форми, які виникають у процесі роботи програми наведені у додатках 15-24.
У додатках 15,16 представлені структури інформаційних масивів.
Вихідні форми отримані в результаті роботи програми наведені у дод. 15-24.
При реалізації контрольного прикладу були передбачені наступні ситуації:
1. При введенні невірного значення паролю система видає повідомлення про несанкціонований доступ та виходить з програми - екранна форма ;
2. При введенні невірного значення кодів система не дозволяє ввід та повідомляє про помилку звуковим сигналом;
3. При виборі опції "вихід" система видає запит на підтвердження виходу - екранна форма ;
4. Система передбачає відключення звичних функціональних клавіш - при випадковому натисненні функціональної клавіші (напр. ESC) система не реагує.
Контрольний приклад розроблено з метою перевірки правильності роботи програми "Дослідженню кон'юнктури товарного ринку" при складанні відомості VPRPER. Для складання цієї відомості викориристані вхідні файли: PROD, TOVAR, KLIENT.
На основіперелічених даних мусить бути отримана "Відомість продажу товарів за період (жовтень)"., зміст якої наведено у таблиці 19.
Таблиця 19.
Ведомость продажи товаров за период (октябрь)
Товар Дата № док. Покупатель Кол-во Цена Ст-ть товара
Код Название Код Название
Після вводу вхідних файлів і роботи програми "Дослідженню кон'юнктури товарного ринку" отримана відомість продажу товару за періоди (місяці), яка наведена у додатку 15.
Порівняння показників розрахункової відомості продажу товару за періоди (місяці) і отриманої з ПЕОМ показує, що отримані результатні дані співпадають, значить програма працює вірно.
Висновок
Розроблена інформаційна система по дослідженню кон'юнктури товарного ринку задовольняє сучасним вимогам щодо процесів збору та обробки інформації. Вона дозволяє отримувати своєчасну і достовірну інформацію у ритмі реального часу, зменшує трудомісткість процесу обробки даних, значно підвищує швидкість обробки, пошуку та видачі повідомлень. ІС по дослідженню кон'юнктури товарного ринку значно зменшує кількість паперової документації, прискорює передачу повідомлень з іншими ІС за допомогою використання комп'ютерних мереж.
Систему реалізовано за допомогою сучасної системи обробки даних, яка надає великі можливості користувачу, не вимагає спеціальних знань від маркетолога та відносно легко модернізується. Розроблена інформаційна система спрощує розв'язання задачі, користувач має можливість змінювати, доповнювати та редагувати дані. В системі передбачені засоби захисту від несанкціонованого доступу, засоби контролю інформації яка вводиться.
Інформаційна система по дослідженню кон'юнктури товарного ринку розроблена для СП "Темекс" на основі вивчення інформаційних потоків на підприємстві та технології обробки інформації на робочих місцях спеціалістів комерційного відділу згаданого підприємства. В зв'язку з наявністю на

 
 

Цікаве

Загрузка...