WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Інформаційна система по дослідженню кон’юнктури товарного ринку - Дипломна робота

Інформаційна система по дослідженню кон’юнктури товарного ринку - Дипломна робота

Системне ПЗ - ПЗ, яке призначене для вирішення загальносистемних задач на кожній ПЕОМ. Прикладне ПЗ - призначене для вирішення специфічних задач окремих користувачів. Системно-прикладне ПЗ - призначене для вирішення специфічних задач по обробці спеціальної системної інформації.
Програмне забезпечення є однією з центральних забезпечуючих підсистем, яка зв'язана з інформаційним забезпеченням, з технологією обробки даних, з комплексом технічних засобів, з організаційним забезпеченням. ПЗ розробляється і розвивається, виходячи із вимог інших забезпечуючих підсистем і є необхідною складовою частиною любої ЕОМ. Основними функціями програмного забезпечення є:
- управління технічними засобами, направлення на виконання дій, необхідних для обробки даних;
- реалізація оптимального ( з точки зору кваліфікації користувача) рівня спілкування між людиною і машиною.
По функціонально-інформаційній ознаці програмне забезпечення можна розділити на загальносистемне і спеціальне (прикладне). Загальносистемне ПЗ складається з засобів організації обчислювального процесу на заданому обчислювальному комплексі і засобів створення програмного продукту. Засоби організації обчислювального процесу забезпечують оптимальну завантаження ресурсів обчислювальної системи (оперативна пам'ять, процесор, канали і т.д.) і дозволяють людині керувати роботою ЕОМ за допомогою відповідних команд. До
цих засобів належать операційні системи (ОС) і сервісні програми, що розширюють можливості ОС. Засобами створення програмного продукту є інструментальні мови і системи програмування. За допомогою них створюються нові засоби системного програмування і прикладного ПЗ. Прикладні системи складають категорію програмних засобів, звернених до користувачів персональних комп'ютерів, які не повинні вміти програмувати або навіть знати склад машин. Їх мета міститься або в тому, щоб за допомогою ПЕОМ вирішувати повсякденні задачі в різних сферах людської діяльності, або вчитися певним навикам.
Операційні системи доповнюють апаратні засоби персонального комп'ютера, дозволяючи прикладним програмам звертатися до зовнішніх засобів, а людині - дозволяють ПЕОМ керувати роботою машини за допомогою відповідних команд. Ядро операційної системи звичайно доповнюється набором сервісних програм, які слугують різним цілям: за їх допомогою проводиться початкова розмітка дисків, установка параметрів зовнішніх засобів, тестування оперативної пам'яті та інших засобів, видача інформації на друк, стиковка з локальною мережею і т.д.
Програмне забезпечення задачі ІС по дослідженню кон'юнктури товарного ринку в якості загальносистемного ПЗ використовується операційна система Windows NT і СУБД Access for Windows. Операційна система Windows NT є найбільш широко вживана на IBM-сумісних персональних комп'ютерах. До основних переваг Windows NT відноситься: розвинута командна мова; можливість організації багаторівневих каталогів; можливість роботи з усіма послідовними засобами як з файлами; можливість підключення користувачем додаткових драйверів зовнішніх засобів; можливість запуску фонових задач одночасно з діалоговою роботою користувача.
Крім того, Windows NT, вирішують розподіл жорсткого диску на декілька віртуальних дисків, до кожного з яких можна звертатися як до автономного. Загрузка операційної системи виконується автоматично при вмиканні ПЕОМ в мережу. Операційна система Windows 95 складається з наступних компонентів:
- базова система вводу-виводу (BIOS);
- блок початкової загрузки (Boot Record);
- модуль розширення базової системи вводу-виводу (..IO.SYS);
- модуль обробки переривань (..MSDOS.SYS);
- командний процесор (COMMAND.COM);
- утіліти SMARTDRV, MSCDEX.EXE та інші.
Досвід використання ЕОМ для побудови прикладних систем обробки даних свідчить про те, що найбільш ефективним засобом є не універсальні алгоритмічні мови високого рівня, а спеціалізовані мови для створення систем управління даними. Такі засоби входять до складу систем управління базами даних (СУБД), але вони можуть існувати і окремо. СУБД дають можливість здійснювати безпосереднє управління даними, а програмістам швидко розроблювати більш досконалі програмні засоби їх обробки. Характеристики готових прикладних пакетів визначаються перш за все прийнятою в СУБД організацією даних і типом транслятора.
Для організації зберігання масивів інформації в організації використовується СУБД Access for Windows. Можливості Access, які забезпечують проектам найбільш короткий цикл розробки і найбільшу швидкість виконання:
- платформа швидкої розробки прикладних програм;
- розробка програм, які керуються шаблонами, яка не потребує вивчення хитрощів об'єктного програмування;
- екранні формати для редагування;
- незалежність баз даних, яка досягається за допомогою драйверів баз даних.
СУБД Access має виключно високі швидкісні характеристики, чим значно виділяється із мов інтерпритуючого типу. Для виконання програм створених на Access for Windows комп'ютер повинен задовольняти наступним вимогам: - Windows-NT.
До переваг функцій Access можливо віднести наступні якості:
Нові засоби розробки бази данних.
У Microsoft Access для Windows добавлені наступні нові засоби, полегшуючі розробку та використання бази данних та роблячих базуданних більш потужньою. Ці нові засоби використовуються при розробці БД на СП "Темекс" для вирішення задачі "Інформаційна система по дослідежнню кон'юнктури товарного ринку".
Новий мастер по створюванню баз данних. За допомогою мастера база данних швидко створюється на основі одного з багатьох шаблонів баз данних.
Оптимізація бази данних. Аналізатор швидкодієння дозволяє підвищити продуктивність усіх чи визначенних об'єктів бази данних. При цьому аналізатор швидкодієння виконує ряд змін автоматично та висуває ряд порад та пропозицій по діям, які користувач повинен виконати самостійно.
Властивості бази данних. Припускається огляд, зміна та визначення властивостей бази данних. Наприклад, користувач має можливість змінювати загальні відомості про базу данних (назву, тему чи прізвище автора), а також проглядувати статистичні данні (дату створення, им'я останнього користувача, який отримав доступ до бази данних, і загальний час редагування бази данних) чи список об'єктів бази данних. Користувач має також можливість визначити спеціальні властивості бази данних, які дозволяють проводити її пошук, якшо не було збережено чи загублено ім'я файлу.
Налагодження бази данних. Нові параметри запуску дозволяють легко створювати спеціалізовані додатки, визначаючи форму, яка автоматично відкривається при відкритті бази данних, та управляти виводом спеціальних чи вбудованних меню, вікна бази данних чи строки стану.
Нові характеристики панелей інструментів та кнопок.
Для того щоб допомогти користувачеві працювати скоріше чи акуратніше, у Microsoft Access для Windows 95 на вбудовані панелі інструментів розміщюються нові кнопки, такі як "Формат по образцу" та "Орфографія". Крім

 
 

Цікаве

Загрузка...