WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Інформаційна система по дослідженню кон’юнктури товарного ринку - Дипломна робота

Інформаційна система по дослідженню кон’юнктури товарного ринку - Дипломна робота

Створюються нові умови роботи, в результаті чого відбувається значне скорочення часу і трудових затрат на обробку великих об'ємів інформації. Кожне робоче місце обладнюється ПЕОМ, на базі яких створюються автоматизовані робочі місця. При цьому комплекс машин і спеціалісти діють як єдине ціле в рамках вибраного технологічного процесу.
Опис взаємодії користувача з системою приведено в документі "Керівництво користувача". Технологічний процес обробки даних при розв'язанні задачі по дослідженню кон'юнктури товарного ринку наведено на рис. 6 ( див. Додатки 1-14).
3.8. Технічне забезпечення і програмне забезпечення
3.8.1. Технічне забезпечення
Технічне забезпечення інформаційної системи по дослідженню кон'юнктури товарного ринку являє собою комплекс технічних засобів, які призначені для розв'язання задач. Для розв'язання задач використовуються дані з статистичних збірників. Статистичні збірники виходять на Україну кожного кварталу і маркетолог вибирає необхідну назву товару і вводить в ПЕОМ.
При виборі технічних засобів враховано їх відповідність наступним вимогам:
- достатній склад технічних засобів для функціонального застосування в даній предметній області;
- характеристика задачі і особливості статистичних розрахунків, які виконуються в задачі;
- забезпечення необхідною обчислювальною потужністю;
- орієнтація на спеціальне і універсальне застосування;
- реалізація зручного режиму роботи з користувачем;
- технічне і гарантійне обслуговування засобів обчислювальної техніки;
- відповідність підвищеному рівню ергономічних вимог;
- необхідні технічні характеристики ЕОМ;
- мінімальна вартість;
- можливість розширення даного комплексу шляхом підключення додаткових периферійних засобів;
- високий рівень надійності обчислювальної техніки.
Комплекс технічних засобів є технічною базою системи і являє собою сукупність пристроїв, призначених для забезпечення реалізації технологічного процесу по розв'язанню задачі. Комплекс технічних засобів складається з наступних функціональних груп пристроїв:
- передачі і відображення інформації;
- підготовки даних і вводу в ЕОМ;
- обробки даних, які забезпечують виконання обчислювальних і логічних операцій згідно з заданим алгоритмом розв'язання;
- виводу даних на друк.
Комплекс технічних засобів повинен поєднувати високу питому щільність запису інформації з відносно малим часом доступу до нього. Ця вимога обумовлена наступними причинами:
- необхідністю зберігання на протязі тривалого періоду інформації, яка неодноразово використовувалася;
- створенням бази даних.
Опишемо коротко функції данної розв'язуваної задачі.
Інформація поступає до маркетолога комерційного відділу, аналізується і в результаті того, яка ця інформація, будуть проходити наступні дії. Інформація може бути наступною: у виді списка нових клієнтів, списка нових постачальників, списка нових видів товарів, списка заказа товарів. Що стосується нової інформації по клієнтам, постачальникам та товарам, то вона заноситься у БД і може при необхідності корегуватися. Нормативно-довідкова інформація може коригуватися, вводяться нові записи, нові дані про постачальників, про товар, типи товарів, про клієнтів; можна вилучити, можна переглянути дані чи за необхідністю вивести на друк. Також при розв'язанні задачі можна отримувати відомості по обсягу, динаміці та частці продажу товарів (та графіки), чи графіки життєвого циклу товарів. Ще однією функцією являється сервіс, де можна скористатися трьома режимами: копіювання, відновлення БД, ведення архіву.
Для розвя'зання задачі по дослідженню кон'юнктури товарного ринку створюються АРМи, оснащенні персональним комп'ютером з наступними технічними даними:
- IBM-сумісні ПЕОМ від Pentium - 166 до Pentium II - 266;
- мережева плата стандарту Ethernet;
- оперативна пам'ять - 16 Мбайт чи вище;
- вінчестер (HDD) - 720 Мббайт чи вище;
- клавіатура та миша.
Для функціонування АРМ-маркетолога також потрібен принтер HEWLETT PACKARD DeskJet чи інші сумісні з MS Windows струйні чи лазерні принтери.
Виходячи із типового складу комплексу технічних засобів і пред'являємих до нього вимог для технічного забезпечення інформаційної системи обробки інформації по дослідженню кон'юнктури товарного ринку пропонується використовувати ПЕОМ типу IBM PC Pentium - 166, яка в даний час отримує широке розповсюдження. Моделі фірми IBM представляють собою професіональні ПЕОМ універсального застосування, які використовуються в усіх сферах людської діяльності.
ПЕОМ забезпечує:
- ввід програм і даних з клавіатури, редагування даних і програм, вивід даних на друкуючий пристрій;
- ввід та вивід інформації з МД;
- узгодження ПЕОМ з апаратурою передачі даних;
- підключення різних пристроїв вводу та виводу інформації.
Усе це складає зручні умови для використання даного виду обчислювальної техніки при створенні і функціонуванні людино-машиних систем. Користувач може здійснювати діалог із системою в наступних режимах:
- оперативне рішення задач з видачею вихідних друкованих документів в режимі прямого обчислювання;
- робота з локальними БД з входом в інформаційно-довідникові і інформаційно-пошукові системи;
- рішення задач в інтерактивному або діалоговому режимі;
- робота в складі ЛВС.
Все програмнезабезпечення розроблене з використанням ліцензійних інструментальних засобів таких як Access, Excel і функціонує в єдиному операційному середовищі Windows NT.
На даний час для функціонування ІС по дослідженню кон'юнктури товарного ринку створена локальна обчислювальна мережа. Топологія мережі - "зірка". Мережева технологія - Ethernet, варіант кабельних з'єднань -10BASE-T. Ethernet відома як схема побудови мережі з виявленням несучої, множинним доступом і виявленням колізій (CSMA/CD). Ethernet є однією з найбільш доступних, широко відомих і популярних мережевих технологій. До її недоліків слід віднести низьку швидкість передачі та наявність колізій. 10BASE-T - для виконання з'єднань використовується неекранована вита пара, швидкість передачі - 10 Мбіт/с.
Для файл-сервера використовується ПЕОМ ACER PENTIUM P 75, обсяг оперативної пам'яті 64 Мбайти.
Для робочої станції використовується:
- тип процесора - PENTIUM 166;
- оперативна пам'ять - 32 Мб;
- вінчестер (HDD) - 1,2 Гб;
- клавіатура та миша;
- принтер HEWLETT PACKARD DeskJet.
Схема архітектури ЛОМ "ієрархічна зірка" наведена на рис. 7.
Перерахований комплекс виправдовує себе як технічний засіб роботи з БД, який забезпечує достатню швидкість обробки інформації.
Схема архітектури ЛОМ "ієрархічна зірка".
Рис. 7.
3.8.2. Програмне забезпечення
3.8.2.1. Загальна характеристика програмного забезпечення
Програмне забезпечення (ПЗ) - це сукупність програм і документації на них, призначена для реалізації на ЕОМ цілей і задач користувача. Програмне забезпечення ділиться на: системне, прикладне і системно-прикладне.

 
 

Цікаве

Загрузка...