WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Інформаційна система по дослідженню кон’юнктури товарного ринку - Дипломна робота

Інформаційна система по дослідженню кон’юнктури товарного ринку - Дипломна робота

ринку підтверджується ве-ликими обсягами інформації, частою повторюваністю процесів обробки даних, можливістю оперативного отримання довідкових , аналітичних та статистичних даних по вимозі користувачів, а також актуальносттю проблеми для СП "Темекс".
Об'єктом, при управлінні яким розв'язується задача, використовуючи результати розв'язання задачі, є таке торгівельно-посередницьке підприємство з великим обсягом товарообігу, як СП "Темекс".
Результатами рішення задач, що входять до комплексу, користуються спеціалісти комерційного та фінансового відділів - економіст, менеджер, маркетолог, а також комерційний директор підприємства .
Запропонована ІС по дослідженню кон'юнктури товарного ринку відповідає наступним основним вимогам: однократність вводу інформації; достовірність, повнота, достатність і необхідність інформації; форми вихідних документів повинні забезпечувати безпосереднє їх використання у комерційному та фінансовому відділах без проміжної ручної обробки; скорочення часу на обробку інформації; відсутність дублювання інформації; визволення спеціалістів від виконання невластивих їм технічних функцій; своєчасне забезпечення керівників організації інформацією; забезпечення правильності прийняття рішень; забезпечення тривалого зберігання інформації.
До складу ІС по дослідженню товарного ринку входить:
- облік замовлень, пропозицій, отриманих по мережі Internet, e-mail,
- облік письмових звернень від замовників, постачальників;
- облік усних звернень від замовників, постачальників;
- формування звітів (відомостей про товарообіг, обсяг продажу по типам товарів, по співробітникам та країнам, по кварталам та по рокам, та ін.);
- облік продажу товару;
- ведення архівів продажу товару та ведення архівів долі продажу товару;
- обслуговування системи.
В частині "Облік замовлень, пропозицій, отриманих по мережі Internet, e-mail" пропонується здійснювати реєстрацію надісланих пропозицій про поставки та закупки товарів: при необхідності формувати запит про надіслання довідників товарів, прайс-листів, та умов про постачу товару, що заноситься в БД. Згідно з отриманою інформацією маркетолог веде дослідження попиту та пропозиції на товар, який враховується при складанні угод.
В частині "Облік письмових звернень від замовників, постачальників" пропонується здійснювати реєстрацію надісланих до підприємства замовлень про поставки товарів, про надіслання рахунків-фактур, про надіслання замовлень на товар, якщо необхідно, друк списка замовленого товару. При цьому на кожне звернення роздруковується супроводжувальний лист. В цій задачі пропонується здійснювати зняття з контролю виконаних звернень замовників-постачальників шляхом відмітки в контрольно-реєстраційній картці результату розгляду та дати виконання звернення згідно з наданням інформації з комерційного відділу від маркетолога.
В частині "Облік усних звернень від замовників, постачальників" пропонується здійснювати реєстрацію звернень постачальників та замоваників, які особисто прийшли чи зателефонували на підприємство. При цьому необхідно роздруковувати рахунок-фактуру чи прайс-лист товару та передати її постачальнику чи замовнику згідно з запитом.
В частині "Формування звітів (відомостей про товарообіг, обсяг продажу по типам товарів, по співробітникам та країнам, по кварталам та по рокам)" пропонується здійснювати формування аналітичних та статистичних звітів по заданим параметрам.
В частині "Облік продажу товару" пропонується вести облік по проданому товару, який ведеться на робочому місці бухгалтера та використання звітних даних від бухгалтера для вирішення економічних задач.
В частині "Ведення архівів продажу товару та ведення архівів долі продажу товару" пропонується вести архіви даних по обсягу продажу, динаміки продажу товару, частки продажу та використання цих архівів для отримання вихідних звітів, ведення розрахунків.
В частині "Обслуговування системи" пропонується здійснювати ведення довідників (довідник типів товарів, довідник постачальників, довідник клієнтів, довідник співробітників, довідник товарів, регіонів, країн, тобто, ввід додаткових, коригування, перегляд, вилучення, друк існуючих записів.
Основні функції, які повинна виконувати система.
В частині "Облік письмових звернень від замовників, постачальників" у процесі автоматизованої реєстрації формується база даних, яка забезпечує користувача інформацією про всі документи і їх місцезнаходження. Здійснюється формування машинограми з інформацією про звернення про поставки товарів, про надіслання замовлень на товар, якщо необхідно, друк списка замовленого товару, які передаються в фінансовий та економічний відділи підприємства.
В частині "Облік усних звернень від замовників, постачальників" на кожне усне звернення необхідно роздруковувати відомості по обсягу продажу чи частки продажу чи життєвий цикл товарів та передати її постачальнику чи замовнику згідно з запитом. В пункті "Робота з НДІ" ведеться пошук необхідної інформації про товари, типи товарів, про регіони, країни, архів продажу, про ємність ринку та ін., а також підменю "Друк звітів", який виводить на друк потрібний вихідний документ.
В частині "Формування звітності про товарообіг, обсяг продажу по типам товарів, по співробітникам та країнам, по кварталам та по рокам" здійснюється формування аналітичних та статистичних звітів. В пункті "Друк звітів" видає форму з підменю "Огляд", "Друк" та пункти "Відомість продажу товару" "Відомість продажу по типам товарів", "Відомість продажу по співробітникам та країнам", "Відомість продажу по регіонам", "Відомість продажу по рокам (по місяцям)", "Відомість динаміни продажу товару", "Відомість динаміки продажу по типам товарів", "Відомість динаміки продажу по співробітникам та країнам", "Відомість динаміки продажу по регіонам", "Відомість динаміки продажу по рокам чи по місяцям","Відомість продажу товару по регіонам", "Відомість продажу товару по країнам", "Відомість продажу типів товару по регіонам", "Відомість продажу типів товару по країнам".
В частині "Обслуговування системи" здійснюється копіювання, відновлення та зберігання робочих баз даних ІС на ГМД для забезпечення її надійної роботи, а також створення архіву.
На АРМ-маркетолога в комерційному підрозділі підприємства виконується ряд функцій:
- дослідження кон'юнктури товарного ринку;
- веденнянормативно-довідкової інформації (НДІ), тобто: добавлення, видалення, корегування, перегляд, пошук, та друк нормативно довідкової інформації, необхідної для здійснення обліку товару, аналізу попиту та пропозицій на товар, дослідження кон'юнктури товарного ринку;
- сервіс (копіювання, відновлення та ведення архівів).
Основними задачами організації АРМ-маркетолога у комерційному підпрозділі підприємства є: дослідження факторів, що впливають на структуру і динаміку споживчого попиту на товар підприємства; дослідження по вивченню кон'юнктури товарного ринку; робота з НДІ; вивчення попиту на товар

 
 

Цікаве

Загрузка...