WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Менеджмент як наука і мистецтво управління організацією - Реферат

Менеджмент як наука і мистецтво управління організацією - Реферат

- консультантом Полем Страссманом. Він вимірює цінність вкладу управлінців в компанію тим, що характеризує її як ''вартість додану управлінням'' тобто що управлінці додають своєю працею цінність фірми, це різниця між тим скільки вони коштують компанії, і тим, що вони їй приносять. Управлінська додана вартість - частина загальної доданої бізнесом вартості, що не може бути приписана працівнику фірми або капіталу акціонера. Щоб її розрахувати необхідно визначити загальну додану бізнесом вартість. Вона дорівнює загальним доходам фірми за вирахунком всіх податків і закупівель.
Не вся додана бізнесом вартість створюєтьбся управлінцями, більша її частина забезпечується капіталом акціонерів. Додана акціонерами вартість дорівнює загальній вартості капіталу акціонерів помножену на вартість цього капіталу, що виражається в ставці відсотку. Отже, щоб вирахувати управлінську додану вартість, необхідно вирахувати з доданої бізнесом вартості вартість, яка була забезпечена капіталом акціонерів. Для подальшого виділення управлінського вкладу в додану вартість необхідно вирахувати ще один компонент - операційні витрати. Вони включають фонд заробітної плати і амортизаційні відрахування, а також витрати на все, що необхідно для отримання сьогоднішніх товарів та послуг. Вирахуємо також управлінські витрати - заробітну плату управлінців включаючи додаткові виплати. Це виражається формулою:
СДУ=СДБ - ВО - ВУ, (1)
де:
СДУ - вартість додана управлінням і дорівнює продажі за вирахунком закупівлі;
СДБ - вартість додана бізнесом;
ВО - операційні витрати;
ВУ - управлінські витрати.
Вартість додана бізнесом даної організації складає 92655 грн., операційні витрати складають 95185 грн., а управлінські витрати складають 7677грн. Зробивши розрахунки за формулою одержали від'ємний показник вартості доданої управлінням, що становить -10207 грн.
Страссман пропонує уважно розглянути відношення управлінської доданої вартості до управлінських витрат, яке він називає рентабельністю управління. Якщо рентабельність управління є від'ємною величиною значить на фірмі існують проблеми з продуктивністю
Це виражається формулою:
СДУ
РУП=------*100%, (2)
ВУ
де:
РУП - рентабельність управління.
Для Товариства "СІНЕТ" РУП складає -132,9%.
Найбільшою статтею витрат в організації є операційні витрати, де утримання виробничого персоналу витрати за І квартал складають 33282 грн., що становить 35,1% від всього числа операційних витрат , нарахування на заробітну плату становлять 10453 грн., транспортні витрати складають 7070 грн., витрати на оренду - 3480 грн., на електроенергію - 1702 грн., витрати на технічне обладнання становлять 38853 грн., а витрати на амортизаційні відрахування становлять 346 грн. процентне відношення даних величин зобразимо на рисунку 4.8.
Також, заслуговує на увагу проблема перевитрат на рух обладнання. Створення раціональної системи руху обладнання - це тривалий коштовний процес. Він вимагає великих витрат, врахування всіх факторів, які впливають на діяльність організації, особливостей діяльності фірми, її ринків. Управління обсягом запасів здійснюється однією з двох стратегій:
Мал.4.8. Процентне відношення статей операційних витрат
1. Фіксований розмір замовлення - кількість замовлених послуг та товарів фіксована величина, а змінною величиною час замовлення;
2. Фіксований інтервал - замовлення робляться регулярно, а кількість наданних послуг кожного разу різна;
Також слід провести вивчення ринку для здійснення ефективної споживчої політики, і простежити які послуги користуються найбільшим попитом. Такі дослідження і розрахунки можуть бути проведені тільки спеціалістами з маркетингу та менеджменту.
Гольдштейн Г.Я. Основи менеджмета. Таганрог: ТРТУ, 1995.
4.3. Заходи по вдосконаленню організаційної структури управління ЗАТ "СІНЕТ"
На основі проведених досліджень, пропонується застосувати конкретні заходи по вдосконаленню організаційної структури управління ЗАТ "СІНЕТ", а отже і діяльності організації в цілому.
Дослідження виявили, що в сучасному менеджменті головним в побудові структури є те, яку з трьох видівстратегій обере фірма: стратегію інновацій, стратегію на зменшення витрат або стратегію, що включає основні риси перших двох .
ЗАТ "СІНЕТ" відповідає усім умовам, сучасного розвинутого підприємства:
висока якість;
доступні ціни;
допомога їншим підприємства досягнення успіху;
високі стандарти діяльності;
приоритет користувача, надійне обслуговування, швідкість та комфорт;
орієнтація на перспективу розвитку;
розширення сфери бізнесу, зріст стандартів діяльності;
орієнтація на кінцеві результати діяльності;
прагнення до нововедення;
збереження духу новаторства, не зважаючи на лідерство в даний час.
Основу побудови та управління ЗАТ "СІНЕТ", як сучасної організації складає принципи бізнесу, які по-перше зазночають організаційну поведінку, рішення які приймаються,оцінка результатів діяльності .
По-друге, формується уява про ринки користувачів, про конкурентів, про технології та їхні зміни, про досягнення та слабки місця компанії, про джерело доходів. Враховуючи адекватні та ефективні принципи бізнесу ЗАТ "СІНЕТ" на сьогоднішній день досягає позитивніх результатів.
Для Товариства необхідно обрати стратегію на зменшення витрат, оскільки в бізнесі необхідно діяти за принципом максимальні прибутки при мінімальних витратах особливо за сучасних економічних умов. Тому на даному етапі важливо зберігати структуру ієрархічного типу, якій притаманні високий ступінь формалізації і низький рівень всього управлінського персоналу в прийнятті рішень. Отже вдосконалення організаційної структури Товариства необхідно проводити за рахунок її спрощення. Воно здійснюється шляхом перетворення лінійних структур в більш плоскі через скорочення рівнів управління.
Як і деяка кількість компаній ЗАТ "СІНЕТ" іде шляхом зменьшення кількості адміністративно-управлінських працівників та рівнів управління.
Але це має зміст тількі в випадку зміни організаціонної структури компанії в цілому, оскількі одночасно з скороченям чисельності управлінців необхідно переглянути систему інформаційних потоків та прийняття рішень.
Слід зазначити, що проведення скорочення управлінського аппарату потребує пильної проробки ,але ця проблема не може бути вирішена чисто механічно,так би мовити без реорганізації структури компанії в цілому .
Нововведення- це основна мета в розвитку будь якого підприємтсва.
Нововведення - здійчнються під пільним контролем керівництва та в тісному зв'язку з діючой системою управління виробничої, технологічної, конструкторської та іншими підрозділами та службами.
Нові спеціалізовані функції утворюються тоді, коли нововведення мають велику стратегічну значущість але не тісно зв'язані з основним виробництвом.
Бавыкин В. "Новый менеджмент".-М.: Экономика, 1997
Зазначимо також, що важливу роль грають групи технологічних експертів, які утворюються для виконання функцій

 
 

Цікаве

Загрузка...