WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Формування позитивного іміджу організації - Курсова робота

Формування позитивного іміджу організації - Курсова робота

з таких девізів можна навіть зареєструвати як товарний знак.
Слоган має відповідати таким основним вимогам:
o робити свій внесок у формування іміджу фірми;
o ураховувати особливості цільової аудиторії, бути зрозумілим для неї;
o він має бути коротким та легко запам'ятовуватися;
o він повинен бути оригінальним, відповідно емоційно забарвленим, виключати будь-яке подвійне тлумачення і відповідати менталітету народу.
Слоган базується на ключових словах, які ніби гіпнотизують споживача: вперше, ефективний, натуральний, швидко, легко, радимо, сенсація, вигідно, поспішайте, це ваш останній шанс, а також безкоштовно, новий, сьогодні, тільки сьогодні тощо.
Необхідно уникати таких слів, як дорогий, дешевий, любов, страх, гордість, дитина, темрява, чорний, брудний. Бажано не користуватися словами, які можна сприйняти як упередження чи заперечення.
Приклад слогану фірми "Соні": "У нас не дешевше, у нас краще".
Основні принципи створення слогану: приязне та доброзичливе ставлення, повторення певних літер у кожному слові, тяжіння до лаконізму й простоти, порівняння, використання майбутнього часу, слів "від" та "до" ("від підвалу до даху - ліфт ОТІS"), гумору, почуття близькості до покупця та споживача.
Уважають, що початком популярності споганів став 1886 р., коли 8 травня фармацевт Джон С. Пербертон запропонував мешканцям Атланти, штат Джорджія, содовий напій по ціні 5 центів за склянку. Про це було доведено до відома 29 травня 1886 р. у газеті "Атланта Джорнел" у такий спосіб: городян запрошували поласувати "новим популярним содовим напоєм" під назвою "Кока-Кола", який є "смачним і освіжаючим".
За використання кольорів рекламодавець повинен ураховувати досвід фірм, які відомі у світі. Так, фірма ІВМ - це синій колір, Кодак - жовтий та золотий, Кока-Кола - синій і червоний, а також золотий колір кришки. Колір повинен мати емоційне забарвлення, асоціюватися зі сферою діяльності (море і вода - блакитний колір, авіація- срібний, рослинництво та продукти його переробки - зелений тощо).
Рекламодавцеві необхідно знати основи кольорових асоціацій людини. Так, зелений колір заспокоює нервову систему, зменшує біль, знімає втому, нормалізує кров'яний тиск; блакитний - знімає біль при невралгіях, запаленнях; помаранчевий - стимулює почуття та прискорює серцебиття, підвищує кров'яний тиск, створює атмосферу благополуччя та веселого настрою; жовтий - допомагає зосередитися, загострює сприйняття та сприяє вирішенню складних ситуацій, завдань і проблем; червоний колір - теплий, але дратуючий, він стимулює мозок, поліпшує настрій; фіолетовий - діє на серце та кровоносні судини.
Червоному кольору віддають перевагу люди, які часто закохуються та самі є сексуальними; зеленому - здібні та врівноважені; синьому - розчаровані; коричневому - консерватори, які не бажають нічого міняти; жовтому та помаранчевому - життєрадісні, що люблять імпровізувати; фіолетовому - люди з нестійким характером.
Зарубіжні спеціалісти рекомендують такі кольорові сполучення, які можна використовувати з урахуванням поступового погіршення сприйняття (чим нижче у переліку, тим гірше):
синій на білому;
чорний на жовтому;
зелений на білому;
чорний на білому;
зелений на червоному;
червоний на жовтому;
червоний на білому;
помаранчевий на чорному;
чорний на пурпуровому;
помаранчевий на білому;
червоний на зеленому.
Створення фірмового стилю потребує використання також фірмового комплекту шрифтів, щоб підкреслити різні особливості образу торгової марки. Завдання розробників фірмового стилю - знайти свій шрифт, який би вписувався в образ марки. Він може бути діловим, чоловічим, жіночим, легким, важким, елегантним тощо. Типи шрифтів поділяються на прямі, курсивні, орнаментовані тощо. Вони можуть відрізнятися написанням, довжиною та шириною, насиченістю тощо. Треба, щоб їх можна було розрізнити з першого погляду.
До інших фірмових констант належать особливості дизайну та абс-трактні графічні символи - сигнатури та піктограми. За допомогою сигнатур зображують розміщення окремих службових приміщень, а пі-ктограми замінюють назви цілих груп товарів та операцій з ними.
До основних носіїв елементів фірмового стилю належать:
o сувенірна реклама фірми у вигляді авторучок, настільного обладнання, сувенірних листівок тощо;
o засоби паблік рілейшнз (стенди, виставки тощо);
o друкована продукція (листівки, буклети, календарі тощо);
o елементи діловодства (фірмові бланки, папки, конверти, фірмові блоки паперу тощо);
o документи та посвідчення (перепустки та посвідченйя працівників, значки, візитні картки);
o елементи службових приміщень (настінні календарі, наклейки великого формату, панно тощо), які оформлюються у кольорах фірми;
o інші носії (фірмовий рекламний прапор, пакувальний папір у кольорах фірми та з деякими елементами торгового знака, фірмовий одяг працівників, зображення товарного знака на транспортних засобах тощо).
Для розробки фірмового стилю найчастіше запрошуються висо-кокваліфіковані спеціалісти зі сторонніх організацій.
В Україні відносини, що виникають у зв'язку з придбанням та здійснюванням права власності на товарний знак, регулюються згідно із законом України "Про охорону прав на знаки для товарів та послуг", прийнятим 15 грудня 1993 року.
Законом визначено правові вимоги до товарного знака. До них належить також вимога рекламоспроможності, тобто товарний знак має привертати увагу споживача до відповідних фірм, їхніх товарів і послуг.
Рекламоспроможність, згідно із законом, характеризується сукупністю таких ознак: новизна ідеї, естетичність, лаконічність, здатність до адаптації, зручність вимовляння, технологічність, асоціативність.
Право власності на товарний знак забезпечується свідоцтвом, яке видається Держпатентом України строком на 10 років.
Закон обумовлює такі правила користування торговим знаком:
o назва знака не відмінюється;
o знак постійно виділяється в тексті тим самим способом;
o зареєстрований знак супроводжується позначками ®, ТМ (Тrаdе Маrk) тощо.
Фірма-рекламодавець може скласти угоди щодо експлуатації іміджу найпопулярніших марок марки іншими фірмами, або використати так званий франчайзинг.
Франчайзинг - від слова "франшиза", тобто угода між особою (фірмою), яка надає франшизу (привілей), та комерсантом (фірмою), що має намір придбати право на використання імені, товарного знака, технології, іміджу та репутації даної особи (фірми).
Франчайзинг - це система збуту, за якої фірма надає право продажу своєї продукції у вигляді вертикальної кооперації точно визначеному колу торговельних підприємств (фірм). Вирішальна умова співпраці - закріплення контрактом (угодою)

 
 

Цікаве

Загрузка...