WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Генрі Форд (1863- 1947 р.) – менеджер, якого я поважаю найбільше - Реферат

Генрі Форд (1863- 1947 р.) – менеджер, якого я поважаю найбільше - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
"Генрі Форд (1863- 1947 р.) - менеджер,
якого я поважаю найбільше"
Більшість американців вважають, що Генрі Форд винайшов автомобіль. Усі упевнені, що Генрі Форд винайшов конвеєр, хоча за 6 років до Форда деякий Ренсом Олдс у виробництві використовував візки, що рухаються, а стрічкові транспортери вже застосовувалися і на зернових елеваторах, і на м'ясокомбінатах у Чікаго. Заслуга Форда в тому, що він створив потокове виробництво. Він придумав автомобільний бізнес. Коли підприємства стали економічно організовані, з'явилася затребуваність у менеджері. XX століття стало століттям управління. Але щоб до цього прийти, на початку століття повинні були з'явитися творці. Таким творцем і був Генрі Форд. І за це він визнаний журналом Fortune кращим бізнесменом XX століття.
Генрі Форд побудував найбільше індустріальне виробництво початку XX сторіччя і заробив на ньому $1 млрд ($36 мільярдів у сьогоднішніх доларах), його принципи вплинули на громадське життя США. Він продав 15 з половиною мільйонів автомобілів "Форд-Т", конвеєр став справою звичною і необхідною. Форд став платити робітником у два рази більше і цим створив клас "синіх комірців". Його робітники збирали гроші, щоб купити "свій" автомобіль - "Форд-Т". Форд не створював попит на автомобілі, він створив умови для попиту. У боротьбі з принципами Форда народився американський менеджмент. Основоположники теорії менеджменту формулювали свої принципи в заочній суперечці з Фордом, а один з перших американських менеджерів-практиків - Альфред Слоун з General Motors - розбив Генрі Форда й в очній сутичці.
Неймовірний успіх Форда-підприємця закінчився в 1927 році крахом Форда-менеджера. До цього часу Форд уже не міг змінитися. Він настільки увірував у свій успіх і свою правоту, що не помітив зміни часу, коли процес організації успішного виробництва перейшов у стадію управління. Форд якось сказав: "Гімнастика - повна нісенітниця. Здоровим вона не потрібна, а хворим протипоказана.". Таким же було його відношення до менеджменту. Важливий тільки продукт. Якщо він гарний - він сам принесе прибуток, якщо ж поганий, то ніякі фінансові уливання, ніяке чудове керівництво не зроблять його успішним. Мистецтво керування Форд нехтував. У кабінеті він проводив часу менше, ніж у цеху. Фінансові папірці дратували його. Він ненавидів банкірів і визнавав тільки готівку. Фінансистів він називав спекулянтами, злодіями, шкідниками і навіть грабіжниками, акціонерів - туніядцями.
"Скільки людей упевнено, що важливіше всього пристрій фабрики, збут, фінансові засоби, діловий керівництво, - дивувався Форд. - Важливіше всього самий продукт, і усяке форсування продукції до того, як продукт удосконалений, означає витрату сил". Масове виробництво Форд запустив, коли домігся універсального, тобто ідеального, з його погляду, продукту. Далі налагоджений виробничий цикл створює автомобіль, менеджери враховують лише загальне виробництво, сам Форд стежить, щоб відділи працювали узгоджено, і прибуток тече сам собою. У своїй компанії Форд одноосібно приймав усі важливі рішення. Ринкова стратегія полягала у використанні "цін проникнення". Щорічне збільшення обсягу виробництва, постійне зменшення витрат, регулярне зниження цін на автомобіль створювали стабільний попит і зростання прибутку. Прибуток повертався у виробництво. Акціонерам Форд не платив нічого. Ставши успішним підприємцем-індивідуалістом, Форд вважав комерційний успіх кращим підтвердженням своєї теорії. Він не утомлювався повторювати: "Тільки робота в стані творити цінності".
Генрі Форд народився в бідній родині, розбагатів і прославився. Американці можуть забути ім'я свого президента, але назва свого автомобіля вони будуть пам'ятати завжди. Життя Генрі Форда була підлеглий одній ідеї. Він терпів поразки, зносив глузування, боров з інтригами. Але він домігся усього, про що мріяв. Генрі Форд створив універсальний автомобіль і став мільярдером. Він усе життя прожив зі своєю дружиною Кларою, що вірила в нього і завжди підтримувала. Коли його запитали, хотів би він прожити життя ще раз, Форд відповів: "Тільки якщо можна знову женитися на Кларі". По його біографії можна знімати голлівудський фільм.
Він народився 30 липня 1863 року в родині американського фермера недалеко від Дірборна в Мічигану. Родина була небагата, батько цілими днями трудився в поле. Якось дванадцятирічний Генрі з батьками відправився в Детройт і вперше побачив екіпаж з мотором - локомобіль. Віз без коня зробив на тямущого хлопчика сильне враження. Казан топили вугіллям, локомобіль ледве тягся по сільській дорозі і зупинився, щоб пропустити візок Фордів. Поки правив конями батько намагався проїхати, Генрі заговорив з машиністом. Той страшно пишався своїм агрегатом, тому став показувати, як знімається ланцюг з колеса, що рухається, і як надівається приводний ремінь.
З цього дня Генрі цілими днями намагався сконструювати механізм, що рухається.
Батько Генрі Форда хотів, щоб син працював з ним на фермі - продовжував справу. Але майбутній засновник автомобільної імперії відірвався від коренів і пішов учнем у механічну майстерню.
У 1887 році Генрі Форд сконструював модель двигуна. Для цього йому довелося (як у дитинстві) розібрати дійсний двигун, що потрапив до нього в майстерню, і розібратися, що там до чого. Щоб продовжувати свої експерименти, Форд повернувся на ферму - але не орати, а улаштувати в сараї майстерню. Батько запропонував Генрі 40 акрів лісу, якщо той кине колупатися в машинах. Генрі схитрував: він погодився, улаштував лісопилку, женився. Але весь вільний час проводив у майстерні. Він прочитав купу книг по механіці, конструював двигуни, намагався пристосувати моторчик до велосипеда. Але одному на фермі далі просунутися було неможливе, а отут Фордові запропонували місце інженера і механіка в Детройтской електричної компанії з зарплатою 45 доларів на місяць.
У 1893 році Форд зібрав свій перший автомобіль - "квадрицикл". Щоб виїхати із сараю, довелося розламати стіну. Коли Генрі Форд катався по Детройту на своєму "квадрициклі", коні від нього шарахалися, а перехожі обступали незвичайний віз, що не тільки сам їхав, але ще і торохтів на всю округу. Як тільки Форд залишав "квадрицикл" на хвилинку без догляду, у нього відразу забирався який-небудь зацікавлений нахабний пан, що намагався покататися. Приходилося під час кожної стоянки приковувати машину ланцюгом до ліхтарного стовпа. Хоча тоді ще не існувало ніяких правил дорожнього руху, Генрі одержав дозвіл у поліції і став першим офіційно затвердженим шофером Америки. У 1896 році він продав машину за 200 доларів. Це був його перший продаж. Гроші були відразу пущені на створення нового автомобіля, більш легені. Він вважав, що важкі автомобілі - для одиниць. Паровоз, чи танк трактор не можуть користатися масовим попитом. Утім, якби зараз Генрі Форд побачив Ford Expedition, він, можливо, переглянув би свої погляди. Але Форд вірив, що масовий продукт повинний бути легким і доступної: "Зайвавага настільки ж безглузда в будь-якому предметі, як значок на фурманському капелюсі, - мабуть, ще безглуздіше. Значок може, зрештою, служити для упізнання, у той час як зайва вага означає тільки зайву витрату сил".
Хоча до цього часу його вже підвищили до першого інженера з місячним окладом у 125 доларів, досвіди з автомобілем зустрічали з боку директора не більше співчуття, чим колись його потяг до механіки з боку батька. "У мене у вухах ще звучать його слова: "Електрика - так, йому належить майбутнє. Але газ?! Немає!", - пригадає потім Форд. Компанія запропонувала Фордові висока посада за умови, що він кине займатися дурницею і присвятить себе нарешті дійсній справі. Форд вибрав автомобіль. 15 серпня 1899

 
 

Цікаве

Загрузка...