WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Менеджмент : розвиток, історія, сутність та зміст - Курсова робота

Менеджмент : розвиток, історія, сутність та зміст - Курсова робота

Мацусіта стежив, щоб дискусії не порушували норми японської сімейної етики: "Чоловік і Дружина сперечаються не для того, щоб розходженням, а для того, щоб знайти як можна більше точок зближення".
Створюється враження, що Мацусіта впровадив в своїй фірмі специфічну філософію виховання духовних цінностей працівників, яка розповсюдилася, в суті, на всю країну. Багато в чому це пояснюється тим, що за змістом філософія ця глибоко національна, і зокрема тісно пов'язана з традиційними релігійними
і ідеологічними системами.
Відомо, що японська національна релігія просочилася націоналістичним духом. У ній закладені ідеї, спонукаючі японців в усвідомленню своєї причетності до загальнонаціональних інтересів. Історично японцеві вселяли думку про ті, що в своїй життєдіяльності він повинен передусім піклуватися про "наповнення національного
судини". У "зв'язку з цим він звик розглядати загальнонаціональні", державні, спрямування як свої власні.
Мацусіта уміло скористався цим світоглядом своїх співвітчизників і в розробленій ним виховній системі зробив акцент на пропаганді прямого зв'язку між процвітанням фірми і процвітанням шкіряного працівника і японської нації загалом. Ця ідея знайшла відображення в фірмовому гімні, який кожний день у вісім часів ранку співає приблизно 200 тис. працівників:
Об'єднаємо наші сили і розум,
Зробимо все в ім'я процвітання виробництва.
Нехай наші товари течуть до народів всього світу.
Нехай течуть сморіду безперервно і вічно,
Як вода з нескінченного фонтану.
Рости, індустрія, рости, рости!
Гуди живе гармонія і чесність!
Гуди "живе Мацусіта денкі!"
Система підготовки працівників в "компанії Мацусіта денкі" складається, по-перше, з професійного навчання, а подрузі, з освоєння фірмового кодексу поведінки. Засвоюючи фірмовий кодекс поведінки, знову найняті працівники відвідують спеціальні заняття, на яких ним вселяють: "Якщо ти здійснив випадкову помилку, фірма пробачить тобі. Якщо ж ти відступив від морального кодексу фірми, тобі немає прощення".
Вісь цей кодекс: "Наші принципи. Усвідомлення своєї відповідальності в справі прогресу і примноження добробуту нашого суспільства. Присвячення собі подальшому розвитку світової цивілізації.
Наше кредо. Прогрес цивілізації - це не абстракція. Всі мі спільними зусиллями вноситься в нього свій внесок. Кожний з нас повинен постійно пам'ятати це. Всіляка відданість фірмі - ключ до успіху.
Наші духовні цінності: 1) Служіння нації шляхом вдосконалення виробництва; 2) чесність; 3) гармонія і співпраця; 4) боротьба за якість; 5) достоїнство і підкорення; б) ідентифікація з фірмою; 7) вдячність фірмі".
Кодекс поведінки призначений насамперед для психологічного загартування працівника. Мацусіта вважав, що менеджери всіх ланок зобов'язані не тільки уясняти його значення для самих собі, але і впровадити його ідеї в свідомість підлеглих. Працівник фірми, що щиро сприйняв ці ідеї, здатний, по переконанню До. Мацусіта, на
максимальну працевіддачу, на вияв цілеспрямованої ініціативи, не дожидаючись вказівок зверху.
З самого качану своєї діяльності До. Мацусіта уясняти, що ціна будь-якого підприємства рівна ціні його людського чинника: без належним образом мобілізованого людського чинника організація розвалюється.
З метою максимальне можливого підвищення рівня компетентності працівників, активізації закладеного в них творчого потенціалу здійснюється безперервна ротація. У фірмі "Мацусіта денкі" кожний рік 5% співробітників перекидається з одного профілю роботи на іншій. Що стосується менеджерів, то ця цифра дійти до 1/3 їх чисельності. Аналіз підсумків ротації вносити істотний внесок в розв'язання проблеми ефективного розставляння кадрів, чому Мацусіта надавав першорядне значення. "Поставити людину на своє місце, - говоривши він, - означати отримає від нього максимальну віддачу".
Отже, роблячи висновок всьому вище сказаному, я хотів би назвати відмітні особливості японського менеджменту: японські управлінці звертають головну увагу на формування потрібного настрою у працівників. Японська фірма прагне створити для працівників специфічну атмосферу, в якій він відчував би собі захищеним і опікуваним, а також здатним реалізувати свої життєві наміри. Японські менеджери розуміють управління як діяльність, тісно пов'язану з упорядкуванням поведінки людей. Для менеджера це безперервний процес роботи серед своїх підлеглих, який, в суті, не має тимчасових рамок, бо, по японських нормах, немає межі для вдосконалення.
Висновок.
Ефективне становлення ринкових відносин в Україні багато в чому визначається формуванням сучасних управлінських відносин, підвищенням керованості економіки. Саме менеджмент, управління забезпечує зв'язаність, інтеграцію економічних процесів в організації.
Менеджмент -- найважливіше поняття в ринковій економіці. Його вивчають економісти, підприємці, фінансисти, банкіри і всі, хто стосується бізнесу.
" Управляті -- означати вести підприємство до його мети, витягуючи максимум можливості з існуючих ресурсів". Фахівцям нового годині необхідні глибокі знання по менеджменту, а для цього треба чітко представляти суть і поняття менеджменту.
Література.
1. Балабанов И.Т. "Основі фінансового менеджменту", М., - 1995, (с.284).
2.Веснін В.Р. "Основі менеджменту", М., - 1997, (с.412).
3. Галькевич Р.С. Набоков В.И. "Основі менеджменту", М., - 1998, (с.467).
4. Герчикова И.Н. "Менеджмент: підручник для вузів", - М., ЮНІТІ "Банки і біржі", 1994, (с.375).
5. Кабанов А.Я. "Управління персоналом організації", - М., 1997, (с.435).
6. Кохно П.А., Мікрюков В.А., Коморов С.Е. "Менеджмент", -
М., Фінанси і статистика, 1993, (с.411).
7. Ленд П.Е. "Менеджмент - мистецтво управляти", М., - 1995, (с.284).
8. Любінова Н.Г. "Менеджмент - шлях до успіху", - М., Агропроміздат, 1992, (с.189).
9. Майкл Меськон і інш., "Основи менеджменту", - М., 1995, (с.243).
10. Максимцов М.М. Ігнатьєва А.В. "Менеджмент", М., - 1998, (с.389).
11. Панасюк А.Ю. "Управлінське спілкування", - М., 1990, (с.222).
12. Паркинсон, З. Нортког, Рустомжі М.К. "Мистецтво управління", - Леніздат, 1992, (с.428).
13. Розенберг Д.М. "Бізнес, менеджмент", М., - 1997, (с.400).
14. Телор Фредерік Уїнслоу, "Менеджмент", - М., 1992, (с.175).
15. Уткин Є.А. "Управління фірмою", - М., 1996, (с.312).
16. Фатхутдінов Р.А. "Система менеджменту", - М., 1996, (с.274).
17. Ховард До., Коротков Є. "Принципи менеджменту", - М., 1996, (с.377).
18. Хойер В. "Як робити бізнес в Європі", - М., Видавництво
"Прогрес", 1990, (с.513).
19. "Сучасний менеджмент: принципи і правила", Дайджест, Н. Новгород, ІКЧП, 1992, (с.51).

 
 

Цікаве

Загрузка...