WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Теоретичні і практичні аспекти управління якістю продукції.( ЗАТ «АТ Глини Донбасу») - Дипломна робота

Теоретичні і практичні аспекти управління якістю продукції.( ЗАТ «АТ Глини Донбасу») - Дипломна робота

споживчий допуск і виробничий допуск, різниця між який і є запасом.
Аналіз якості вищим керівництвом організації є офіційною оцінкою стану внутріфірмової системи управління. Він припускає в першу чергу оцінку відповідності системи якості політиці фірми в області якості.
У великих організаціях, як правило, створюються служби управління якістю, що виконують широкий спектр функцій.
1.4.Основні елементи забезпечення якості
Між формулюванням політики в області якості і її реалізацією в рамках системи якості є комплекс заходів, названий "забезпечення якості" у рамках системи забезпечення якості (рис. 1.10.). Забезпечення якості містить у собі всі систематизовані і плановані види діяльності, необхідні для виконання установлених вимог. До таких видів діяльності відносяться планування якості, регулювання якості і контроль якості.
Забезпечення якості - усі заплановані і систематично здійснювані в рамках системи якості види діяльності (які можуть бути підтверджені, якщо це потрібно), необхідні для створення достатньої впевненості в тому, що об'єкт буде виконувати вимоги до якості [12].
Для підтвердження діяльності по забезпеченню якості необхідно вести відповідну документацію по всіх проведених роботах. Результатом діяльності по забезпеченню якості є гарантія того, що продукція чи послуга буде задовольняти вимогам якості. Усі заходи щодо забезпечення якості базуються на вимогах до якості. Вимоги до якості повинні цілком відбивати потреби споживача.
Існують зовнішні і внутрішні цілі забезпечення якості:
o внутрішні цілі забезпечення якості формуються на рівні підрозділів і створюють упевненість керівництва організації в здатності реалізувати політику в області якості;
o зовнішні цілі забезпечення якості формуються на рівні конкретних контрактів і створюють гарантії споживачам у тому, що замовлена продукція чи послуга буде представлена в обговорений термін з обговореною якістю. Процедури забезпечення якості можуть бути виробничі й управлінські.
Виробничі процедури забезпечення якості охоплюють діяльність над матеріальними об'єктами, що прямо чи побічно впливають на якість створюваної продукції. Значна частина виробничих процедур реалізується в підрозділах допоміжного виробництва і направляється на підтримку основних технологічних процесів на відповідному рівні:
o перевірка і підтримка в робочому стані технологічного устаткування і контрольно-вимірювальних приладів;
o контроль якості покупних виробів, сировини і матеріалів;
o перевірка збереження й обслуговування продукції.
Управлінські процедури забезпечення якості охоплюють діяльність, пов'язану з підготовкою, прийняттям і організацією виконання управлінських рішень по забезпеченню (поліпшенню) якості. До управлінських процедур відносяться:
o реєстрація даних про якість;
o обробка, нагромадження, упорядкування і збереження;
o аналіз і моделювання ситуацій;
o вироблення коригуючих і попереджуючих дій.
Управлінські процедури, як правило, поєднуються в цикли управління: планування > організація > облік > контроль > аналіз > регулювання. Ці цикли здійснюються над всіма елементами системи якості, у тому числі над виробничими процедурами забезпечення якості.
Складові елементи категорії "забезпечення якості" (планування, регулювання і контроль) взаємозалежні й утворять безупинний процес формулювання і реалізації вимог до якості в рамках системи якості.
Планування якості - діяльність, що встановлює цілі і вимоги до якості, застосуванню елементів системи якості [15].
Складові планування якості:
o планування якості продукції: ідентифікація, класифікація й оцінка характеристик якості, а також установлення вимог до якості;
o планування управлінської і виконавської діяльності: підготовка до застосування системи якості, у тому числі організаційна діяльність і складання календарного графіка;
o підготовка програми якості і вироблення положень по поліпшенню якості.
Плановані показники якості можуть перевершувати норми, регламентовані законодавством, або норми, прийняті стандартами конкуруючих організацій. У такому випадку підвищені плановані показники якості оформляються у вигляді стандарту підприємства, що істотно впливає на його конкурентні позиції.
Контроль якості - зіставлення відповідності запропонованих вимог обмірюваним характеристикам продукції чи послуги [15].
Регулювання якості - усунення невідповідностей характеристик продукції чи послуги запропонованим вимогам [15].
Відповідно до принципу відображення якість продукції забезпечується якістю виконання кожного з елементів петлі якості і якістю організаційно-управлінської системи. Елементи петлі якості: маркетинг, проектування продукції, розробка процесів закупівлі, виробництво і надання послуг, перевірка, пакування і складування продукції, її збут і продаж, монтаж і здача в експлуатацію, експлуатація, технічна допомога й обслуговування, утилізація чи вторинна переробка після закінчення терміну експлуатації. Система якості може охоплювати різні елементи петлі якості й обов'язково поширюється на організаційно-управлінську систему.
Одним з наріжних каменів сучасного управління якістю є стандартизація. По визначенню Міжнародної організації по стандартизації (International Standard Organization - ISO) стандартизація являє собою "процес встановлення і застосування правил з метою упорядкування в даній області на користь і при участі всіх зацікавлених сторін, зокрема, для досягнення загальної максимальної економії з дотриманням функціональних умов і вимог безпеки".
Стандарти розробляються і використовуються в зв'язку з тим, що відповідні кола суспільства (виготовлювачі, споживачі, торгівля) зіштовхуються з проблемами, що вимагають загальних рішень. Стандарти базуються на загальновизнаних результатах науки, техніки і досвіду.
Стандартна систему якості - це документ, що установлює вимоги до системи якості, що може охоплювати різні елементи життєвого циклу (петлі якості) продукції. Стандарти на системи якості застосовують тоді, коли підприємство, організація чи установа повинна забезпечити стабільну відповідність продукції визначеному рівню вимог.
Стандарт - це документ, виданий і затверджений офіційним органом для постійного використання, що містить правила та характеристики, спрямовані на забезпечення оптимальних результатів.
Стандартизація (розробка, затвердження, прийняття і видання стандартів) проводиться на наступних рівнях:
o компанії (стандарт підприємства);
o групи компаній (стандарт концерну);
o міністерства (галузевий стандарт);
o національному (наприклад, національний стандарт України ДСТУ);
o регіональному (наприклад, європейський стандарт EN);
o міждержавному (наприклад, у рамках СНД);
o міжнародному (міжнародний стандарт ISO).
Стандартизація на рівні компаній, груп компаній поширюється тільки на продукцію, що випускається на конкретному підприємстві чи групі підприємств. Підприємство розробляє стандарт із визначеною метою:
o установити і декларувати підвищені вимоги в порівнянні з вимогами, прийнятими в конкурентів;
o

 
 

Цікаве

Загрузка...