WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Теоретичні і практичні аспекти управління якістю продукції.( ЗАТ «АТ Глини Донбасу») - Дипломна робота

Теоретичні і практичні аспекти управління якістю продукції.( ЗАТ «АТ Глини Донбасу») - Дипломна робота

(у пакет ліцензійних документів "А/Т Глини Донбасу" входить "Договір про надання Ноу-Хау та Технічної Підтримки", з WBB), "А/Т Глини Донбасу" придбало значний передовий досвід і знання, одним з найбільш яскравих проявів чого стало щорічне збільшення обсягів видобутку.
Так, відповідно до плану розвитку гірських робіт, у 1996 році "А/Т Глини Донбасу" було видобуто близько 70 000 тонн глини, у 1997році - 150 000 тонн, у 1998 році - 250 000 тонн, у 1999 році - 350 000т. У 2000 році обсяг видобутку збільшився до 500 000т.
У 2000 році підприємство було нагороджено дипломом і пам'ятною медаллю номінанта видання "Золота Книга Ділової Еліти України" і дипломом Третього Всеукраїнського Симпозіуму Монументальної кераміки, а в 2001 році за високий прогрес в експорті продукції удостоїлося нагороди "Золотий Меркурій".
Однією з високих оцінок діяльності "А/Т Глини Донбасу" став "Лист подяки" від Голови Донецької обласної державної адміністрації за значний внесок у розвиток виробництва і підвищення добробуту жителів Донецької області.
За підсумками 2001 року "А/Т Глини Донбасу" було визнано "Кращим роботодавцем року в Добропільському районі і ввійшло в групу кращих підприємств у Донецькій області.
Підприємство тісно співробітничає з музеєм-заповідником у м.Опошня Полтавської області. У лютому 2002 "А/Т Глини Донбасу" одержали подяку від Голови Комітету з питань культури і духовності Верховної Ради України за допомогу в організації і проведенні 3 Національні симпозіуми гончарства "Опошня - 2001".
У лютому 2002р. колектив підприємства був нагороджений почесною грамотою Донецької Обласної Державної Адміністрації за високі показники у використанні безпечних виробничих технологій, машин і механізмів і комплексне виконання задач по охороні праці.
У 2002р. ЗАТ "А/Т Глини Донбасу" ввійшло в число переможців національного конкурсу "Золоті торгові марки".
2.2. Аналіз системи управління якістю продукції на підприємстві
Основним документом, що регулює і встановлює політику в області якості на розглянутому підприємстві, є посібник з якості. Цей документ являє собою повний опис елементів системи якості і принципів їхньої взаємодії в рамках підприємства ЗАТ "АТ Глини Донбасу" відповідно до вимог ISO 9001:2000.
Він містить сформульовану керівництвом підприємства політику в області якості, цілі по якості, затверджену організаційну структуру виробництва, визначає відповідальність, повноваження і процедури, а також процеси і ресурси, що забезпечують здійснення управління якістю і відповідність його вимогам, установленим міжнародними стандартами серії ISO 9000:2000.
Вимоги дійсного керівництва є обов'язковими для всіх підрозділів підприємства і поширюються на процеси, пов'язані з проектуванням, виробництвом і продажем продукції ЗАТ "АТ Глини Донбасу", а також процеси постановки, функціонування й удосконалювання системи якості.
Даний документ розробляється відділом якості, узгоджується з керівниками структурних підрозділів підприємства і головних фахівців, затверджується Генеральним директором і вводиться в дію наказом по підприємстві.
На підприємстві встановлена, документована і підтримується в робочому стані система якості, що містить у собі організаційну структуру, розподіл відповідальності, методики, процеси і ресурси, що забезпечують відповідність продукції установленим вимогам і безупинному удосконалюванню самої системи якості відповідно до вимог стандартів серії ISO 9000:2000.
Основні принципи, закладені у філософію системи якості підприємства:
" орієнтація всієї діяльності підприємства на споживача - підприємство залежить від своїх замовників і тому повинне розуміти поточні і майбутні нестатки замовника, виконувати вимоги і намагатися перевершувати його чекання
" відповідальність керівництва - керівництво підприємства встановлює єдність мети, напрямків і внутрішнього та навколишнього середовища. Воно створює оточення, у якому люди можуть стати цілком залученими до досягнення цілей організації
" залучення людей - працівників всіх рівнів - це сутність підприємства і їхнє повне залучення дає можливість використовувати їх вмінь та здібностей на благо підприємства
" процесний підхід - бажаний результат досягається більш ефективно, коли відповідні ресурси і діяльності керуються як процес
" системний підхід до управління - визначення, розуміння і управління системою взаємозалежних процесів для заданих цілей, що сприяють результативності й ефективності діяльності підприємства
" постійне поліпшення - постійне поліпшення є незмінною метою підприємства
" підхід прийняття рішень, заснований на фактах - ефективність рішень ґрунтується на логічному й інтуїтивному аналізі даних і інформації
" взаємовигідні відносини з постачальниками - взаємовигідні відносини між підприємством і його постачальниками підвищує здатність обох організацій по створенню цінності.
Основою функціонування системи якості підприємства є строге виконання документованих процедур СЯ і управління процесами, що можуть істотно вплинути на якість готової продукції. За виконання цих правил призначена персональна відповідальність, регулярнопроводиться перевірка й аналіз відповідності реальних процесів документованим вимогам.
Основна діяльність підприємства являє собою систему взаємозалежних процесів, управління якими здійснюється за допомогою виконання наступних документованих процедур:
а) управління документацією:
СТП ГД 1000-01 Система якості. Загальні вимоги до побудови, змісту і функціонуванню стандартів підприємства (СТП)
СТП ГД 1001-01 Система якості. Загальні вимоги до побудови, змісту, узгодженню, затвердженню й оформленню положення про відділ підприємства
СТП ГД 1002-01 Система якості. Загальні вимоги до побудови, змісту і функціонуванню робочих методик /інструкцій
СТП ГД 1003-01 Система якості. Вимоги до документації СЯ. Зміст. Позначення. Контроль
СТП ГД 1005-01 Система якості. Програми якості. Загальні вимоги до побудови, змісту, функціонуванню
СТП ГД 1006-01 Система якості. Загальні вимоги до побудови, змісту і функціонуванню посадових інструкцій
б) управління протоколами якості:
СТП ГД 2009-01 Система якості. Протоколи якості. Форма. Зміст. Контроль
в) управління ресурсами:
СТП ГД 2005-01 Кадри. Загальні принципи формування і управління
СТП ГД 2006-01 Інфраструктура. Загальні принципи формування і управління
г) управління процесами, зв'язаними зі Споживачем:
СТП ГД 2002-01 Система якості. Аналіз, узгодження і контроль виконання контрактів. Організація збору і управління інформацією від споживачів
СТП ГД 2018-01 Глини композиційні. Технічні умови
д) управління процесами виробництва:
СТП ГД 2000-01 Геологорозвідувальні роботи. Планування і розвідка нових родовищ
СТП ГД 2001-01 Глина вогнетривка комова Південно-Жовтневого родовища. Видобуток. Шихтовка
СТП ГД 2013-01 Система якості. Ідентифікація і відслідкованість продукції
СТП ГД 2012-01 Система якості. Управління невідповідною продукцією
СТП ГД 2003-01 Система якості. Організація відвантаження готової

 
 

Цікаве

Загрузка...