WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Теоретичні і практичні аспекти управління якістю продукції.( ЗАТ «АТ Глини Донбасу») - Дипломна робота

Теоретичні і практичні аспекти управління якістю продукції.( ЗАТ «АТ Глини Донбасу») - Дипломна робота

діяльності, проблема захисту інтересів споживачів виявили необхідність у гарантіях відповідності продукції визначеним вимогам.
Сертифікація являє собою діяльність по документальному підтвердженню відповідності продукції, послуги, процесу чи системи встановленим стандартам.
Основними цілями сертифікації є:
1) захист людини і навколишнього середовища від потенційно небезпечної продукції;
2) сприяння споживачам у компетентному виборі товарів і послуг;
3) створення умов для діяльності суб'єктів, що хазяйнують, (підприємств, організацій) на єдиному національному чи міжнародному ринках.
У залежності від ознаки, покладеної в основу класифікації, розрізняють кілька видів сертифікації.
Обов'язкова сертифікація є засобом державного контролю над безпекою продукції.
Добровільна сертифікація проводиться з ініціативи юридичних осіб і громадян на основі договору між заявником і органом по сертифікації. За рубежем не існує розподілу сертифікації на обов'язкову і добровільну.
Самосертифікація (заява виробника чи постачальника) полягає в тому, що він (виробник чи постачальник) сам виконує всі необхідні дії і заявляє про це спеціальним документом чи маркіруванням продукції (супровідного документа) знаком сертифікації.
Сертифікація третьою стороною виконується системою органів, що формально не відносяться ні до виготовлювача, ні до споживача продукції й офіційних центрів, що включають, лабораторії по іспитах, що інспектують органи і національні організації по стандартизації. Сертифікація третьою стороною називається системою сертифікації.
Об'єктами сертифікації служать:
o продукція (споживчого і виробничо-технічного призначення);
o роботи і послуги;
o системи якості.
Позитивним результатом сертифікації є документ, що називається сертифікатом відповідності, що підтверджує відповідність об'єкта сертифікації всім мінімальним вимогам, установленим національним законодавством. Цей документ практично означає допуск товару (послуги) на ринок.
Наявність на підприємстві ефективної системи менеджменту якості гарантує його здатність до підвищення якості продукції, що випускається, і забезпеченню його стабільності відповідно до запитів ринку. Підтвердження існування на підприємстві такої системи здійснюється шляхом сертифікації системи якості. В основу цієї процедури покладені п'ять принципів (рис.1.15.).
Результати оцінки і сертифікації виробництва і системи якості можуть бути затребувані в наступних ситуаціях:
o при сертифікації продукції по визначених схемах;
o при одержанні кредитів у банківських установах;
o при підписанні договорів на постачання продукції;
o при взаємодії зі страховими організаціями;
o при злитті, поглинанні, продажі підприємства і т.д.
Результатом перевірки є один із трьох висновків про відповідність системи якості установленим вимогам:
1. Повна відповідність.
2. Часткова відповідність (виявлені незначні невідповідності по елементах системи).
3. Невідповідність.
Розрізняють сертифікацію виробництва, продукції і систем забезпечення якості. Сертифікація виробництва займає початкову ступінь в ієрархії процедури сертифікації.
Сертифікація виробництва - це дія третьої сторони по оцінці визначених об'єктів і елементів виробництва з метою підтвердження його здатності забезпечити стабільне виготовлення конкретної продукції відповідно до вимог, заданим стандартами чи технічними умовами на цю продукцію.
Сертифікація виробництва здійснюється в наступних випадках:
1. Як складова частина робіт із сертифікації продукції відповідно до вимог безпеки, гігієни і здоров'я людей і охорони навколишнього середовища.
2. Як складова частина робіт із сертифікації системи якості або по першій (ISO-9001), або по другій моделі (ISO-9002).
3. Якщо в договорі (контракті) на постачання продукції обговорена наявність сертифіката виробництва цієї продукції чи якщо обрана схема сертифікації, у якій складовою частиною є оцінка виробництва.
4. Якщо виготовлювач в ініціативному порядку проводить оцінку виробництва з метою завоювання довіри споживачів.
5. Якщо в споживача виникли сумніви в стабільності забезпечення якості через зростання числа рекламацій.
При проведенні сертифікації обсяг виконуваних робіт визначається як складом об'єктів, так і складом елементів перевірки процесів виготовлення, контролю й іспитів, і залежить від складності виробу.
2. АНАЛІЗ І ОЦІНКА УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ В ЗАТ "АТ ГЛИНИ ДОНБАСУ"
2.1. Коротка характеристика підприємства
Закрите акціонерне товариство з іноземними інвестиціями "А/Т Глини Донбасу", зареєстроване 19.07.1995 р. у селі Дорожнє, Добропільського району Донецької області, є спільним підприємством української компанії ЗАТ "Южно-Октябрьські глини "ЮГ" і міжнародної компанії Watts Blake Bearne (WBB) зі штаб-квартирою в Англії.
Офіс підприємства знаходиться по вулиці Свободи, 5, міста Слов'янська Донецької області, Україна. Телефон 38 06262 2-48-93, факс 38 06262 2-98-12, E-mail: pub@clays.com.ua.
На самому початку спільної діяльності між WBB і "А/Т Глини Донбасу" була підписана агентська угода, що дозволило компанії швидко впровадитися на світовий ринок, завдяки успішній роботі з 86 агентами групи WBB. На сьогоднішній день частка експорту "А/Т Глини Донбасу" складає90%. Основні ринки продукції - світові центри виробництва керамічної плитки.
Якщо в перший рік діяльності продукція поставлялася переважно на ринок Італії, то з кожним роком географія постачань розширюється, і тепер клієнтами "А/Т Глини Донбасу" є не тільки ведучі виробники кераміки в Європі (Італія, Іспанія, Португалія, Польща, Туреччина), але й у країнах Тихоокеанського регіону (Малайзия, Індонезія), в арабських країнах (Єгипет, Туніс, Ліван, Марокко, ОАЭ), а також у Індії.
Для контролю якості в лабораторії компанії використовуються надзвичайно точні технології, що стали результатом розробок WBB Technology.
Завдяки селективній вибірці корисної копалини, найсуворішому контролю якості починаючи з кар'єру і закінчуючи навантаженням на судно в порту, якість нашої продукції визнано в усьому світі.
Торгові марки глин "А/Т Глини Донбасу" добре відомі не тільки світовим виробникам кераміки, але і усім ведучим виробникам устаткування для керамічної промисловості, а також науково-дослідним керамічним інститутам і лабораторіям.
ЗАТ "А/Т Глини Донбасу" строго слідує Політиці Групи WBB по зведенню до мінімуму впливу виробничої діяльності на навколишню природне середовище і всі законодавчі акти України, що регулює екологічні питання.
На підприємстві застосовується технологія селективного видобутку корисної копалини, що ведеться паралельно з рекультивацією уже відпрацьованих ділянок. Для цього замість традиційних роторних чи крокуючих екскаваторів використовується тільки новітня видобувна техніка і технології, що дозволяють вести ретельний і дбайливий видобуток.
Розробляючи Східну ділянку Південно-Жовтневого родовища вогнетривких глин з 1995 року, спираючись на досвід ЗАТ "Южно-Октябрьські глини "ЮГ", а також при технічній і фінансовій підтримці групи WBB

 
 

Цікаве

Загрузка...