WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Управління і розвиток персоналу (шахта «Добропільська») - Курсова робота

Управління і розвиток персоналу (шахта «Добропільська») - Курсова робота

персоналом своїх професійних навичок і знань. В наслідок того, що знання співробітників підприємства морально застарівають тому керівництво і пропонує їх обмовляти. Підприємство використовує такі методи розвитку як:
а) метод формування і розвитку кадрового потенціалу організації. До них відносяться: метод організаційного розвитку, складання штатного розкладу; метод поліпшення фірмового стилю керування; метод конфліктного менеджменту; техніка групової роботи менеджера;
б) методи розвитку потенціалу кожного співробітника: до них відносяться:
- метод підготовки і перепідготовки робітників;
- метод підвищення кваліфікації за межами організації;
- одноденні чи тижневі семінари;
- конференції;
- система методів сприйняття розвитку творчості (ділові ігри)
Перед тим, як розпочати розвиток персоналу на підприємстві проходять такі заходи:
1. Оцінка персоналу (з'ясовуються здібності і можливості співробітника) Оцінка персоналу є базисом для прийняття рішень по розвитку як персоналу, так і всього підприємства.
2. З'ясовуються задачі, що стоять перед співробітником у майбутньому. (для вияснення мінімальної кваліфікації у даний момент і у майбутньому)
На шахті створенні спеціальні методи і системи управління професійним розвитком - управління професійним навчанням, підготовною резервів керівників, розвитком кар'єри.
Професійне навчання. Ним передаються нові знання або навички співробітникам шахти.
На підприємстві професійне навчання являє собою комплексний безупинний процес, що включає в себе кілька етапів.
- визначення потрібностей
- формування бюджету навчання
- визначення цілей навчання критеріїв навчання
- визначення змісту програм вибір методів навчання
- навчання
- професійні навики та знання
- оцінка ефективності навчання.
Професійне навчання зв'язано зі значними матеріальними витратами, тому формування і контроль бюджету дуже важливий.
Враховуються витрати на запрошення інструктора, оренду навчальних закладів, приміщень, придбання устаткування, витрати зв'язати з відсутністю співробітників на робочому місці, витратами на відрядження.
При професійному навчанні підприємство враховує принципи навчання дорослих людей. До них входять:
1. актуальність
2. участь
3. повторення
4. зворотній зв'язок
Існує величезна кількість методів розвитку професійних знань і навиків усі вони поділяються на дві великі групи - навчання безпосереднє на робочому місці і навчання поза робочим місцям (у навчальному класі)
Але перед тим як піти на професійне навчання співробітник повинен написати заяву. "Додаток2"
Після того як заява буде підписана співробітник йде до відділу кадрів і його повідомляють про дату початку навчання.
Методи навчання на робочому місці як використовуються на шахті - це: інструктаж, ротація, учнівство і наставництво.
Інструктаж являє собою роз'яснення і демонстрацію прийомів роботи безпосередньо на робочому місці. Проводиться співробітником який давно виконує ці функції і інструкторам.
Ротація - це метод самостійного навчання, при якому співробітник тимчасово переміщується на іншу посаду з метою придбання нових навичок.
Учнівство і наставництво. Співробітника закріплюють за наставником, і він працюючи поряд з ним вивчає професію.
Також на підприємстві є навчання поза робочим місцем - це лекція, яка проходить в аудиторії, служаці сприймають інформацію на слух.
Розгляд практичних ситуацій. Цей метод навчання припускає аналіз і групове обговорення гіпотетичних чи реальних ситуацій, що можуть бути представлені у виді опису, відеофільму. В основі лежить дискусія, обговорення.
Ділові ігри. Будучи моделлю реальної організації вони одночасно дають можливість продемонструвати учасникам, до яких помір енних кінцевих результатів приведуть їхні рішення і дії.
Практикується і самостійне навчання. Воно є найбільш простим видом навчання - для нього не потрібні ні інструктор, ні визначений час - той що навчається учиться там, тоді і як йому зручно.
На шахті практикуються всі методи але в основному це наставництво, інструктаж наставництво і лекція. Після навчання співробітник пише заяву про іспити на підвищення кваліфікації."Додаток3"
Тепер розглянемо як проходить на підприємстві планування і розвиток кар'єри.
Кар'єра - це індивідуально усвідомленні позиція і поводження, зв'язні з трудовим досвідом і діяльністю протягом робочого життя людини.
На підприємства існує три напрямки кар'єри:
- професійна-професійний розвиток і діяльність, характеризується стадіями навчання, прийому на роботу, професійного росту, підвищення кваліфікації.
- Внутріорганізаційна реалізується по вертикалі чи горизонталі. Під вертикальним просуванням розуміється сходження на найбільш високий щабель структурної ієрархії. Горизонтальне просування означає ротацію, змінюється статус самої організації
- Організаційна-просування по службі шляхом зміни місця роботи, переходу в іншу організацію.
Реалізація плану розвитку кар'єри на шахті припускає, з одного боку, професійний розвиток співробітника, а з іншого боку-послідовне зайняття посад, досвід роботи який необхідний для успіху в цільовій посаді.
На підприємстві на підставі опрощення було визначено, що кар'єра для співробітників це означає:
- потенційно більш високий ступень задоволеності від роботи в організації, що надає йому можливість професійного росту і підвищення рівня життя;
- більш чітке бачення особистих професійних перспектив і можливість планування інші аспекти власного життя;
- підвищення конкурентноздатності на ринку. Організація одержує наступні переваги:
- мотивованих і лояльних співробітників, що зв'язують свою професійну діяльність з даною організацією, що підвищує продуктивність праці і знижує чинність робочої сили ;
- можливість планувати професійний розвиток працівників і всієї організації з обліком їхніх особистих інтересів;
- групу зацікавлених у професійномуросту, підготовлених, мотивованих співробітників для просування на ключові посади.
Після прийому на роботу фахівці з людських ресурсів проводять навчання нового співробітника основам планування і розвитку кар'єри, роз'ясняють принципи партнерства, відповідальність і можливості сторін, що беруть участь в ньому. Навчання проводиться з двох основних цілей:
1. сформувати зацікавленість співробітника у розвитку кар'єри
2. надати їм інструменти для початку управління власною кар'єрою.
Далі йде розробка плану кар'єри. Після того як співробітник визначиться у власних професійних інтересах, тобто посаду яку б він хотів зайняти в майбутньому, він зіставляє власні можливості з вимогами до цікавлячого його посади і визначити чи є даний розвиток кар'єри реалістичним. На цьому етапі співробітнику допомагає кваліфікований спеціаліст з відділку людських ресурсів, і власного керівника.
Після процесу розвитком кар'єри проводиться оцінка в якій беруть участь усі три

 
 

Цікаве

Загрузка...