WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Економічні основи управління на підприємстві (Слов'янська теплова електростанція) - Дипломна робота

Економічні основи управління на підприємстві (Слов'янська теплова електростанція) - Дипломна робота

електроенергії боржникам, як приватним особам, так і підприємствам.
Після цього збільшиться обсяг реалізованої продукції і прибуток становитиме:
52184560х((0.08-0.0599)+(130.5-117.46))=211869313.6 грн.
Що є необхідним для відновлення платоспроможності.
2. Поведінка структурних зрушень у виробництві. Тобто, оцінюємо вплив на економію чисельної зміни питомої ваги окремих видів продукції, встановлених порівнянням середньої трудомісткості продукції планів і базисних періодів у тих самих одиницях питомої трудомісткості.
Чи =Чи -
де
Чи - уточнена (з урахуванням структурних одиниць);
Чи - чисельність ПМП;
Кр - питома вага робітників у загальній чисельності ПМП %;
Тб - питома трудомісткість боунська;
Тб - питома працемісткість планова.
Чи =1760 - = 1227 чіл.
тоді продуктивність праці складе = порівн. виробн.х1227=6795333
Для успішного функціонування підприємства необхідно мати достатні оборотнимі кошти, тому що нестача матеріальних і фінансових ресурсів приводить до зменшення обсягів випуску продукції, що позначається на прибутку підприємства. Звідси економічний потенціал використається неефективно, що може призвести до банкрутства.
Для того, щоб поповнити відсутні фінансові ресурси, можна позбутися незавершеного капітального будівництва шляхом продажу і часткової здачі в оренду приміщень, що пустують. Отримані гроші допоможуть закрити "вузькі місця", що утворилися на підприємстві.
Щоб розвантажити наявне устаткування і збільшити фондовіддачу (тому що відбулася перевитрата основних коштів), необхідне впровадження ефективних систем котлів, за рахунок яких відбудеться зменшення матеріало- віддачі. Всі ці дії допоможуть нагромадженню на підприємстві економічного потенціалу, тому що існує залежність між темпом приросту потенціалу підприємства і ефективністю діяльності. Вона виражається в нарощуванні обсягів виробництва і основних чинників, що її визначають. Ці чинники дають узагальнену і комплексну характеристику різних боків господарської діяльності підприємства:
- виробничу, господарську;
- взаємин власників і управлінського персоналу;
- стан підприємства на ринку.
Їх можна визначити так:
- підвищення рівня чистого оборотного капіталу в загальній сумі активів;
- підвищення оборотності активів підприємства;
- збільшення рентабельності продукції за рахунок відносного скорочення витрат виробництва і обігу.
Слов'янська ТЕС може працювати рентабельно при умовах:
- зменшення вартості палива;
- зменшення питомої витрати палива;
- збільшення вартості тарифу електроенергії, що відпускається;
- збільшення корисного випуску електроенергії.
Аналітичний аналіз показує, що через те, що урядом відпущені ціни на паливо, а тариф на електроенергію фіксований, досягти рентабельності таким шляхом неможливо. Для зменшення питомої витрати палива необхідно зробити реконструкцію центрального пилозаводу, замінивши устаткування на більш економічне, що дасть зниження витрати умовного палива з 396,6 у рік кВт годин до 373,0 кВт годин. Це дасть збільшення корисної відпустки електроенергії з 2000 млн. кВт годин до 3200 млн. кВт годин.
Проведений аналіз сильних і слабких сторін підприємства показав, що до слабких сторін відносяться застаріле обладнання (фізично і морально) і відсутність грошей на реконструкцію, високі ціни на паливо і енергоносії, а також розірвані багаторічні зв'язки із заводами-виготовлювачами і постачальниками запасних частин з Росії. Слов'янська ТЕС збиткова на протязі п'яти останніх років. В 2000р. на підприємстві були виконані техніко-економічні розрахунки реконструкції станції, які передбачали поетапне виведення з експлуатації малоекономічного устаткування, що виробило свій ресурс, із застосуванням нових технологій (парогазові установки, сірчаночистка, утилізація золошлакових відходів). Але внаслідок відсутності фінансування всі роботи були припинені, хоча розрахунковий прибуток був би більше.
Виходячи із заходів, затверджених Міненерго України, Слов'янською ТЕС були впроваджені свої заходи, спрямовані на підвищення її рентабельності:
1. Зниження валових витрат на виробництво електроенергії:
1.1 поліпшити техніко-економічні показники шляхом зниження паливної складової за рахунок оптимізації режиму роботи, посилення роботи в пошуках дешевих джерел одержання органічного палива, зниження частки рідкого і газоподібного палива на "підсвічування";
1.2 демонтаж і списання основного і допоміжного устаткування, як неекономічного при подальшійексплуатації для зниження витрат на його зміст, включаючи чисельність промислово-виробничого персоналу;
1.3 продовжувати практику ремонту власними силами, зменшивши при цьому послуги підрядних організацій;
1.4 відмова від практики брати короткострокові кредити в комерційних банках на поточний період;
1.5 установити суворий контроль за роботою автотранспорту з метою зменшення витрат на паливно-мастильні матеріали;
1.6 підсилити роботу зі споживачами електроенергії в плані збільшення відсотка реалізації відпущеної енергії і зниження заборгованості за використану енергію;
1.7 безумовне виконання правил Енергоринку із продажу всієї електроенергії, включаючи Оптовий ринок електроенергії України;
1.8 скасування обмежень на цінові заявки і оптовий тариф компаній, що генерують, введення плати за потужність для генеруючих компаній при розрахунку оптової ціни;
1.9 недопущення іммобілізації коштів на витрати, незабезпечені фінансуванням;
2. При наявності дебіторської заборгованості і відсутності відповіді на пропозиції Слов'янської ТЕС по реструктуризації, направити всім дебіторам (у першу чергу постачальникам палива), поза залежністю від їхньої приналежності і форм власності, претензії по поверненню боргів за споживану енергію з подальшим рішенням питання погашення заборгованості через Арбітражний суд;
2.1 через засоби масової агітації (Донецьке телебачення) протягом півріччя показувати відеофільми про кожну станцію і ВАТ "ДЕ" у цілому для ознайомлення населення з умовами роботи і проблемами компанії, що генерує.
У цей час, у зв'язку із кризовою ситуацією на Україні, істотно скоротилися можливості забезпечення ТЕС паливно-енергетичними ресурсами. За період 2000-2004р.. не вдалося досягти переломів у подоланні кризових явищ, спад виробництва тривав.
Причини набули вже хронічний характер:
- важке фінансове становище підприємства;
- недостача інвестицій;
- повільний характер структурних зрушень.
Виробництво електроенергії тепловими електростанціями Міненерго України в 2004р. становило 82,7 млрд. кВт./годин., а 2003р. - 88,8 млрд. кВт/годин. Це обумовлено недопоставками природного газу, вугілля, особливо паливного мазуту через відсутність у галузі достатніх коштів на придбання палива. У зв'язку з неплатіжоспроможністю споживачів змушене впроваджувати заходи щодо обмеження електроспоживання й, в окремих випадках, повне припинення постачання електроенергії неплатникам.
В 2004р. ТЕС Міненерго України було спожито 34,5 млн. т, у

 
 

Цікаве

Загрузка...