WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Конфлікти у системі управління і способи їх подолання - Курсова робота

Конфлікти у системі управління і способи їх подолання - Курсова робота

беруть участь їх керівники. На цьому етапі відбувається оцінка наявних ресурсів, яка полягає у встановленні кількості людей, що виконують конкретні операції, і якості їх праці.Далі розробляють прогноз чисельності персоналу відповідно до стратегічних і короткострокових планів підприємства. При цьому необхідно визначити попит на робочу силу на даному підприємстві. Крім емпіричних процедур існує цілий ряд моделей, які дозволяють прогнозувати потребу в трудових ресурсах. Інша сторона прогнозування полягає у визначенні об'єму пропозиції, тобто кількості працівників в певному сегменті ринку. В умовах структурної перебудови економіки змінна структура попиту і пропозиції робочої сили підсилює сегментацію ринку праці і конкуренцію за робоче місце.
У разі недоліку на підприємстві працівників тієї або іншої кваліфікації відділ кадрів здійснює їх пошук на ринку праці з урахуванням особливостей місцевого ринку праці (кількість незайнятих, кваліфікацію кадрів і т. д.). Кризова ситуація, в якій прибуває вітчизняна економіка останніми роками, поставила підприємства перед альтернативою звільнення співробітників або роботи персонала неповний робочий тиждень.
Одним з важливих завдань планування трудових ресурсів є аналіз професійних функцій, який необхідний для з'ясування виконуваних працівниками завдань, а також професійних і особових вимог до них. Інформацію, необхідну для такого аналізу, можна отримати різними методами. Наприклад, провести опит або анкетування працівників. Але найбільш об'єктивні методи, вживані при технічному нормуванні праці (фотографія і/або хронометраж робочого часу), внаслідок чого виявляють резерви робочого часу працівника. Зазвичай таку роботу виконують безпосередньо на робочому місці співробітники відділу праці і заробітної плати. Це обов'язковий елемент організації праці на кожному підприємстві. На основі такого аналізу визначають норми витрат праці на підприємстві (вироблення, часу, обслуговування, змінного штату і т.д.), а також складають посадові інструкції або описи виробничих операцій.
В процесі пошуку і відбору працівниківякий здійснюють фахівці з відділу кадрів, створюють необхідний резерв кандидатів на посаді і спеціальності. Поповнення кадрів відбувається за рахунок внутрішніх резервів, тобто перерозподіли завдань, переміщення працівників в рамках підприємства або додаткової роботи, і зовнішніх джерел, з яких підбирають нових працівників. Більшість підприємств вважають за краще проводити набір серед своїх співробітників. Це дає ряд переваг, оскільки підвищується зацікавленість працівників, і вимагає менше витрат для підприємства. Разом з тим, недоліком цього підходу є те, що на підприємство не приходять нові люди з свіжими поглядами, що негативно відбивається на його діяльності, особливо це відноситься до ІТР і службовця. Одним з внутрішніх джерел поповнення кадрів є прохання до своїх співробітників порекомендувати на роботу їх друзів і знайомих.
Методи пошуку потенційних співробітників із зовнішніх джерел включають оголошення про вакансії в засобах масової інформациі або звернення в агентства по працевлаштуванню. Крім того, залучення молодих кадрів практикують з вузів і інших учбових закладів. Перевагою використання зовнішніх джерел поповнення персоналу є ширший вибір кандидатів, можливість повного покриття потреби підприємства в кадрах, поява людей з свіжими поглядами. До недоліків же можна віднести вищі витрати на залучення кадрів, тривалий період адаптації, погане знання проблем підприємства.
Як правило, із загального числа претендентів відбирають декілька найбільш відповідних. Основою для відбору є анкета і/або резюме про освіту, досвід роботи і особистих даних. Після цього зазвичай проводять співбесіду з кожним кандидатом, під час якого співробітники відділу кадрів уточнюють зведення про кваліфікацію претендента, отримують уявлення про особу кандидата. Окрім співбесіди претендентам може бути запропоновано пройти тестування. Тести використовуються для виявлення інтелекту, здібностей, сообразітельності, у ряді випадків і фізичного стану. Найчастіше застосовують тести для визначення кваліфікації, наприклад, уміння працювати з певним верстатом, пристроєм, машиною. Крім того, у ряді випадків використовують психологічні тести для визначення енергійності, інтелектуального рівня, упевненості в собі претендента. Проте, не дивлячись на інформативність подібного роду тестів, вони не можуть дати повної гарантії придатності або непридатності кандидата. Тому рішення про найм може бути ухвалене на основі аналізу всього комплексу відомостей про нього. При ухваленні остаточного рішення враховують думку майбутнього безпосереднього начальника працівника.
7.Конфлікти в діловому спілкуванні.
Ділове спілкування, як і будь-яка жива взаємодія, між людьми володіє всіма його перевагами і недоліками, у тому числі і нерозумінням співбесідника, небажанням враховувати його інтереси, негативними емоційними установками, здатними перерости в конфлікт. Зазвичай прийнято розділяти поняття "Конфліктна ситуація" і "взаємодію в конфліктній ситуації".
Можливі різні напрями взаємодії людей в конфліктній ситуації:
o позиція "конфронтації" припускає повну відмову від поступок партнерові тоді як він наполегливо вимагає своє
o позиція "уникнення" можлива, коли взаємодія з партнером не представляє великого інтересу (наприклад, коли клієнтів і так дуже багато, або договір з партнером не обіцяє великого прибутку і т д.)
o позиція "співпраці" - найпривабливіший вихід з конфліктної ситуації для обох сторін, але для його реалізації рідко складаються відповідні умови, оскільки це вимагає від учасників взаємодії виходу за межі своїх вузьких посадових обов'язків і здатності в рівній мірі враховувати свої і чужі інтереси
o позиція "пристосування" описує такі ситуації, коли партнером дуже дорожать (наприклад, клієнтів дуже мало або партнерство дуже вигідно)
o позиція "компромісу" - найбільш реальна і така, що часто зустрічається форма виходу з конфлікту, що припускає часткову відмову від свого інтересу на користь партнера за умови, що він готовий піти на взаємні поступки.
8.Запобігання розвитку конфліктів.
Існують прийоми спілкування і дії на співбесідника, що дозволяють, уловивши перші ознаки конфлікту, що зароджується, зняти напругу ситуації.
Розвиток ролевого конфлікту, коли учасники взаємодії не приймають ролі друг лруга, можна запобігти простими прийомами. Наприклад, коли обидва його учасника претендують на роль "начальника", іноді досить сказати: "Ви самі керівник і, звичайно, краще за мене розумієте, що в такій ситуації я не можу поступити інакше...".
Для запобігання емоційному конфлікту, коли очевидно, що людина схвильована і нездібна оцінити ситуацію і зрозуміти співбесідника, спокійно і упевнено сказаною фразою типу: "Я розумію Вас, звичайно, це дуже неприємно, але що ж нам з Вами робити? Посудите самі і т.д. ..." слід направити співбесідника у бік раціоналізації ситуації, примушуючи його задуматися над шляхами виходу з утруднення. Таким чином, Ви перетворюєте ситуацію з емоційної в раціональну, поступово знижуючи висоту емоційної напруги.

 
 

Цікаве

Загрузка...