WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Організація, як об’єкт управління - Курсова робота

Організація, як об’єкт управління - Курсова робота

продукції із визначенням джерел матеріально-енергетичного забезпечення її виробництва, напрямків поставки і фінансового покриття витрат; 40-45 % виробництва забезпечувалось за рахунок угод про кооперацію з державними підприємствами і організаціями. Тому, тільки біля 10 % продукції підприємства виготовлялось виключно за рахунок власних джерел. За рахунок наявних на розрахунковому рахунку коштів підприємство постійно оновлювало парк виробничого обладнання, чим забезпечувало підвищення продуктивності праці і дотримання якості продукції відповідно до державних стандартів , а також матеріальну зацікавленість працівників у кінцевих результатах діяльності.
1.3. Виробництво продукції
На початку 1990-х років внаслідок переходу народного господарства до ринкових відносин втрачено систему Державного замовлення, а підприємства-кооператори через втрату налагоджених зв'язків та інфляційні процеси збанкрутували і частину з них ліквідовано, а інші реформовано на ряд малих підприємств або передано у приватну власність із зміною профілю виробництва. Тому до середини 1990-х років підприємство колонії зменшило обсяги виробництва продукції у 6-7 разів порівняно з 1989 роком, а по продукції, яка випускалась у звітному році - у 10 - 11 разів. Зусиллями колективу для забезпечення мінімально допустимого випуску продукції (точки беззбитковості) налагоджено випуск таких товарів як : пам'ятники надмогильні, секції огорожі, арматурні решітки, білизна постільна, тощо, в результаті чого протягом всіх років роботи підприємство було рентабельним та приносило прибутки. За останні роки своєї діяльності підприємство постійно зменшувало обсяги випуску товарної продукції, зокрема, за 2002-2004 р.р. вони склали 2661,9 тис.грн.; 2407,2 тис.грн. і 2032,8 тис.грн. відповідно і на даний час підприємство знаходиться в досить скрутному фінансовому стані .
Проте, це зумовлено збільшенням обсягів послуг промислового характеру та виготовленням продукції на замовлення з давальницької сировини і матеріалів внаслідок недостатніх фінансових ресурсів на матеріально-енергетичне забезпечення виробництва власної продукції, тобто за даний період номенклатура і асортимент продукції суттєво не змінились, а деякою мірою, в першу чергу, за рахунок разових замовлень - збільшились.
Балансова вартість основних фондів підприємства становить 5193,0 тис.грн., в т.ч. залишкова - 746,0 тис.грн., що свідчить про моральну так і фізичну зношеність обладнання.
Також за роки господарювання підприємство набрало досвіду роботи в даному напрямку. На даний час на підприємстві працюють досвідчені та висококваліфіковані працівники. Середньомісячна заробітна плата одного працівника становить 440 грн., про те на даний час вона є досить низькою через наявність заборгованості виробничому персоналу, що станом на 01.10.2005 року складає 95 тис. грн. , або чотири місячних фонди.
Згідно Статуту підприємства основними напрямками діяльності є виробництво та реалізація продукції виробничо-технічного призначення і товарів народного споживання, а саме:
23.12.0. Виробництво металевих деталей для столярних і теслярських виробів.
20.20.0. Виробництво дерев'яних панелей.
20.40.0. Виробництво дерев'яної тари.
17.40.1. Виробництво виробів з текстилю.
51.53.1. Оптова торгівля лісоматеріалами.
80.22.0. Професійно-технічне навчання та інші види діяльності, не заборонені чинним законодавством.
Бізнес-планом на 2006 рік передбачено збільшення питомої ваги у загальному випуску продукції товарів народного споживання для задоволення потреб населення у зв'язку, зі збільшенням доходів, а також й купівельної спроможності населення через дію рішень уряду щодо пенсійного і соціального забезпечення населення, а також незначну присутність на споживчому ринку району і області промислових споживачів, за винятком торгівельних, меблевих, будівельних організацій й малого бізнесу, яких у районі розташування підприємства протягом 1 півріччя 2005 року зареєстровано : фізичних - 384, юридичних - 10 одиниць.
Заплановані до випуску товари вигідно відрізняються споживчими властивостями. Попри досить високу якість, простий, але сучасний дизайн, основні види продукції за останні 3 - 5 років практично не подорожчали і користуються сталим попитом на місцевому споживчому ринку. Ціни на основні види продукції співставлені з діючими на аналогічну продукцію інших підприємств, а деякі навіть 10-20% нижчі, що сприятиме їх реалізації.
Ринок продукції і послуг підприємства Коломийської виправної колонії (№41) не обмежується рамками району розташування.
У розрізі географії (район - область-країна) структура збуту товарної продукції підприємства характеризується таким чином :
Коломийський район - 22,1 % обсягу продажу ;
Івано-Франківська область - 40,7 % обсягу продажу ;
Інші області України - 37,2 % обсягу продажу ;
з них сусідні - 11,3 % обсягу продажу ;
в т.ч.:
Чернівецька - 8,9 % обсягу продажу;
Львівська - 1,2 % обсягу продажу;
Тернопільська - 0,9 % обсягу продажу;
Закарпатська - 0,3 % обсягу продажу.
Враховуючи, що тільки в Коломийському районі протягом І півріччя 2005 року обсяги будівельних робіт склали 3,8 млн.грн. (зростання до відповідного періоду минулого року 122,1 %), крім того здано в експлуатацію 123 індивідуальних житлових будинки; товарообіг промислової групи товарів склав 4,4 млн.грн. (зріс до відповідного періоду минулого року 113,3%), то відповідно ємність споживчого ринку основної продукції виробництва (ШЛ,ШС, пиломатеріали, секції огорожі, арматурні решітки, габіонні ящики, рукавиці робочі, тощо) навіть на території даного району є значно вищою за обсяги виробництва і при тому постійно збільшується.
Зокрема, зростає попит на такі товари, як :
ящики габіонні (у зв'язку із розширенням обсягів берегоукріплюваних робіт на річці Прут і малих річках, а також при будівництві та ремонті доріг);
Секції огорожі (тільки для огорожі середньої індивідуальної ділянки площею 10 ар для будинку потрібно 140-160 м/п огорожі або біля 50-ти штук секцій розміром 3*1,2м чи 75 штук секцій огорожі кованих);
арматурні решітки (тільки для індивідуального будівництва, загальна площа якого за І півріччя 15,5 тис. м кв., - випуск даної продукції співставлений);
пиломатеріали різні (попит значно перевищує пропозицію, яка обмежена недостатністю обігових коштів для придбання сировини).
Аналогічно, враховуючи вказану інформацію сталим є попит на інші ТНС та продукцію будівельного призначення.
Значною (ненижче 25 %.реалізації щороку) є попит на практично всі види продукції виробництва бюджетної сфери колонії , яка за рахунок цього покриває потребу в речовому майні для спецконтингенту та придбанні продуктів харчування за умови недостатнього фінансування цих витрат з держбюджету.
Виробничі площі розміщені на території загальною площею 9,7 га, що знаходиться по вул. Привокзальна, 30 в селі Товмачик Коломийського району Івано-Франківській області в будівлях і спорудах з балансовою вартістю 482,7 тис. грн.
Для виробництва продукції підприємство Коломийської виправної колонії

 
 

Цікаве

Загрузка...