WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Організація, як об’єкт управління - Курсова робота

Організація, як об’єкт управління - Курсова робота


КУРСОВА РОБОТА
з предмету: "Менеджмент"
на тему:
"Організація, як об'єкт управління"
?
Зміст
Вступ
Загальна характеристика підприємства
1.1. Юридичний статус підприємства
1.2. Права та обов'язки підприємства
1.3 Виробництво продукції
Теоретична частина
2.1. Роль та значення організації
2.2. Функції управління організацією
2.3. Групи та риси організації 2.4. Структурна побудова організації
Ефективність запропонованих заходів, щодо вдосконалення системи управління
Додаток 1
Додаток 2
Висновки
Список використаної літератури
Вступ
Організації існують лише з однієї
причини- щоб допомогти людям
зробити те, що самостійно кож-
ному було б не під силу.
Р. Уотермен
Демократизація суспільних відносин у нашій державі кардинально змінила функцію організації діяльності, а ринкові умови господарювання дали розвиток новому типу підприємств (приватним, спільним, акціонерним, ТзОВ та ін. ). Цей факт є найсуттєвішим при розгляді сучасних підходів до розуміння змісту поняття "організація" ("організування") .
Будь- яка діяльність, навіть найпростіша, вимагає певної організації,
координації дій стосовно як всього колективу працівників, так і окремих його членів. Тобто це процес, окремий напрям роботи кожного керівника і працівника зокрема. Крім цього організацію менеджмент представляє як певну структуру, що має керівні органи та функціональні підрозділи, в межах яких збережена певна ієрархія підпорядкуван0ня, тобто в звичайному для нас розумінні це підприємство, фірма, заклад з відповідною назвою, юридичним статусом, статутом діяльності, персоналом, різного виду ресурсами тощо.(Гірняк О. М. і Лазановський П. П.)
Суспільство породжує низку техніко-організаційних, виробничих, соціальних, психологічних та інших зв'язків, які формують професійну діяльність. У її процесі менеджеру доводиться вирішувати ряд завдань, ефективність яких залежить від його вміння раціонально організувати свою працю. Це необхідна умова досягнення єдиної мети у розв'язанні конкретного завдання. Проблема професіоналізації діяльності нині привертає увагу соціологів, психологів, педагогів у зв'язку із тим, що сучасний світ має складні комунікативні зв'язки, високий рівень інформатизації, психологічного напруження та ін. За таких умов праця повинна організовуватися з врахуванням наукових досягнень та вироблених практичним досвідом рекомендацій.
Загальна характеристика підприємства
Статут Підприємства Коломийської виправної колонії (№ 41) зареєстрований розпорядженням Коломийською РДА. № 360 від 27.07.2000 року.
Юридична адреса підприємства: с. Товмачик Коломийського р-ну Івано-Франківської обл. вул. Привокзальна, 30.
За організаційно-правовою формою підприємство є державним підприємством, платник ПДВ.
Державне підприємство Коломийської ВК № 41 УДДУПВП в Івано-Франківській області, створене в 1962 році.
Державне підприємство КВК- 41 засноване на загальнодержавній власності і підпорядковується ДДУПВП. Майно підприємства, комунікації, будівлі, споруди, що знаходяться на його балансі, закріплені за ним на правах повного господарювання.
Підприємство створене з метою забезпечення працею осіб, позбавлення волі, їх професійного навчання та підготовки до реалізації, що передбачено чинним Статутом.
Згідно зі Статутом підприємство забезпечує виконання таких завдань держави: залучення до праці засуджених і їх професійно-технічне навчання, виробництво і реалізація продукції за укладеними угодами відповідно до Господарського кодексу та ст. 13 Закону України "Про Державну кримінально-виконавчу службу України". Однією з цілей діяльності підприємства є беззбиткова господарська діяльність.
Підприємство є юридичною особою, має самостійний баланс та розрахунковий рахунок в банку. Операційна діяльність підприємства в 2006 році полягає у забезпеченні прибуткової діяльності.
Чисельність працюючих на підприємстві КВК 41 станом на 01.10.2005 року всього 347 чол. ( т.ч. засуджені -279 чол.).
Середньомісячна заробітна плата одного працівника за 2005 рік (очікувана) 440 грн. ( в т.ч. засуджених 140 грн. ).
Очікувана рентабельність виробництва за 2005 рік складе біля 1 %.
Підприємство розташоване на одній території загальною площею 9,7 га. Право на постійне користування земельною ділянкою надано згідно рішення Товмачицької сільської Ради № 3 від 10.04.1995 року.
За період 70-х - 80-х років минулого століття колишній фанерний завод (2 основні виробничі цехи), на базі якого створене підприємство колонії, розбудовувався як багатогалузеве підприємство , в основному, зорієнтоване на кооперацію з відповідними підприємствами області та системи МВС. Станом на другу половину 1980 - х років продукцію (роботи, послуги промислового характеру) виробляли шість основних виробничих цехів:
- цех клеєної фанери - фанеру клеєну та шпон лущений кількох сортів, клеєні деталі шкільних та медичних меблів , палички для морозива, тощо, з яких основною продукцією була ФК, обсяг виробництва якої складав до 14 тис. м куб. щорічно;
- цех струганого шпону - шпон струганий з червоного дерева, дуба, ясеня, явора, бука, обрізний і не обрізний товщиною 0,9 мм і 0,65 мм по чотири сорти кожного виду. Загальний річний обсяг досягав до 6 млн. м кв.
в т.ч. дільниця цеху струганого шпону з випуску ТНС, зокрема : столярних і погонажних виробів, паркету художнього щитового та ряду виробів на замовлення ;
- цех металообробки , який повністю працював по кооперації із заводом "Коломиясільмаш", Коломийськими заводами КРУ та електрооснастки, Івано-Франківським заводом. Основною продукцією цеху були комплектуючі до навантажувача "Карпатець" ;
- лісопильно-тарний цех - спеціалізувався на виготовленні різних пиломатеріалів , заготовок для паркету штучного , а також ящичної тари для потреб військово-промислового комплексу (завод № 63 (м. Івано-Франківськ)) та сільськогосподарських підприємств і підприємств системи МВС , а також виготовляв продукцію подібного профілю на разові замовлення;
- цех біномів - повністю спеціалізувався на деталях електротехнічної промисловості для ВПК по кооперації з Івано-Франківським заводом "Індуктор" ;
- швейний цех - виготовляв по кооперації з Коломийською швейною фабрикою сорочки для професійно-технічних навчальних закладів , шкіл-інтернатів та формені сорочки для автомобілістів; гуцульські килимові вироби по кооперації з Коломийською фабрикою "Карпатські візерунки", а також інші швейні вироби , зокрема, спецодяг для інших замовників та власних потреб.
Підприємство працювало в три зміни і забезпечувало виправлення працею 1500-2000 осіб з числа спецконтингенту в залежності відчисельності осіб, що відбували покарання в колонії.
Коефіцієнт використання виробничих потужностей досягав понад 90 % , а коефіцієнт змінності 2,8 %.
Такий стан виробництва забезпечувався налагодженням за допомогою державної влади системи Державного замовлення на 50-55 % обсягу товарної

 
 

Цікаве

Загрузка...