WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Теоретичні і практичні аспекти управління якістю продукції. (ВАТ «СЛОВВАЖМАШ») - Дипломна робота

Теоретичні і практичні аспекти управління якістю продукції. (ВАТ «СЛОВВАЖМАШ») - Дипломна робота

документації, що супроводжує продукцію, установленим вимогам (бланки по якості, результати перевірок і ін.).
Аудит якості послуг являє собою перевірку послуг на їхню відповідність установленим вимогам на різних ділянках. Наприклад, у мережі торговельних крапок, де методом випадкової вибірки перевіряється якість обслуговування, відповідність документації і інші спеціальні критерії.
Аудит якості продукції в процесі виробництва здійснюється регулярно на найбільш відповідальних ділянках робіт або після виниклих проблем з якістю до виявлення причин невідповідностей. Проблеми з якістю можуть бути виявлені під час попередніх аудитів або на підставі рекламацій споживачів. По характеру і категорії дефектів можна визначити ті ділянки, на яких виникли невідповідності. Проведення цілеспрямованих аудитів якості продукції на цих ділянках дозволяє визначити причини невідповідностей і оцінити ефективність прийнятих коригувальних і дій, що попереджали.
Аудит якості продукції реалізує наступні виробничі потреби:
" інформаційне забезпечення керівництва всіх рівнів і персоналу, відповідального за забезпечення якості про зміну якості продукції;
" достовірне, документально оформлене обґрунтування прийняття управлінських рішень в області якості; оцінка ефективності системи якості;
" оперативна оцінка, результатів діяльності підприємства в області якості;
" оперативне виявлення невідповідностей якості у виробничому процесі і системі якості в цілому;
" оцінка впливу результатів змін у проектуванні, виробництві, контролі продукції на якість кінцевого результату;
" кількісна оцінка співвідношення між витратами на забезпечення якості і витратами, викликаними невідповідностями, з метою визначення оптимального рівня витрат на забезпечення якості;
" створення додаткових механізмів мотивації діяльності в області якості;
" відстеження динаміки зміни якості продукції.
Аудит якості процесу - це перевірка відповідності характеристик процесу або методу встановленим вимогам.
Процес аудита може охоплювати всі етапи діяльності: укладання договору, вибір постачальників і процеси проектування, виробництва, збуту і т.д. Аудит методу стосується калібрування, маркування, ідентифікації і ін.
Найчастіше аудит якості процесу здійснюється регулярно на найбільш відповідальних ділянках. Аудит якості процесу проводиться у випадку, коли надходить інформація про невідповідності продукції, які мають однотипний характер (рис. 1.11).
Така інформація свідчить про невідповідності в процесі виробництва. Інформація може бути отримана в результаті аудита якості продукції або аналізу рекламацій споживачів. Після одержання і аналізу інформації про невідповідності проводиться аудит якості продукції в процесі виробництва ділянках, на яких, імовірно, пройшла продукція з невідповідностями. У результаті такого аудита визначають процес або процеси, слідством яких стала продукція з невідповідностями. На наступному етапі проводиться аудит того процесу, що приводив до появи продукції з невідповідностями.
?
Невідповідності, виявлені під час аудита якості готової продукції Аналіз рекламацій споживачів
Інформація про невідповідності має однотипний характер і свідчить про невідповідності процесу виробництва
Аудит якості продукції у процесі виробництва
Установлення процесу, у результаті якого з'явилися невідповідності
Аудит якості процесу, установлення причин невідповідностей
Усунення причин невідповідностей
Рис. 1.11 Проведення аудита якості процесу після одержання інформації про виявлені невідповідності
Аудит якості процесу аналогічний аудитові якості системи. Це означає визначення відповідності документації вимогам системи сертифікації. Під час аудита можуть бути перевірені наступні елементи:
" відповідність процесу технологічної документації;
" протоколи виконання методичних і робочих вказівок;
" протоколи реалізації методик системи якості;
" стан устаткування і інструментів;
" протоколи метрологічної атестації встаткування і калібрування інструментів;
" відповідність використовуваних матеріалів установленим вимогам і ін.
Для проведення аудита якості процесу використається контрольний аркуш, у якому зазначені етапи перевірки, об'єкти перевірки, вимоги, методи перевірки, критерії оцінки, форма надання результатів. Такий контрольний аркуш повинен бути складений на підприємстві для кожного процесу і методу.
Міжнародні стандарти ISO серії 10011:1990 містять провідні вказівки по аудиті систем якості. Серія складається з наступних трьох частин:
" Провідні вказівки по перевірці систем якості. Перевірка.
" Провідні вказівки по перевірці систем якості. Кваліфікаційні вимоги до аудиторів по перевірці систем якості.
" Провідні вказівки по перевірці систем якості. Управління програмами перевірок.
Окремі частини стандартів можуть однаковою мірою застосовуватися як для зовнішнього і внутрішнього аудита, так і для аудита постачальника і аудита свідкування.
Стандарт підкреслює значення аудита системи якості як важливого елемента управління, що служить досягненню цілей, певних політикою в області якості. Стандарт варто вибирати, коли організуються, плануються, проводяться і документально оформляються перевірки систем якості. Стандарт містить основні принципи для перевірки системи якості підприємств, провідні вказівки по перевірці існуючих і впроваджуваних елементів системи якості, а також по перевірці здатності системи досягти поставлених цілей в області якості.
Стандарт визначає основні вимоги, умови і методи, основні принципи по введенню, виконанню і документальному оформленню аудита системи. Застосуванням основних принципів, установлених у стандарті, можна засвідчити існування окремих елементів системи якості і їхня ефективність. Стандарт докладно описує методики виконання аудита і складання документації, що ставиться до перевірок.
Частина стандарту кваліфікаційні вимоги до аудиторів по перевірці систем якості описує основні критерії, застосовувані для вибору аудиторів у випадку, якщо аудит здійснюється на підставі ISO 10011-1.
До аудиторів пред'являються наступні вимоги:
" утворення;
" аудиторська підготовка;
" практика;
" особисті якості;
" здатність до керівної діяльності;
" якщо необхідно, знання іноземної мови.
В стандарті надається письмова оцінка, що перевіряють, на підставі якої можна визначити, анітрошки даний аудитор задовольняє висунутим до нього вимогам.
Також стандарт містить основні принципи виконання міжнародної програми атестації аудиторів. Пропозиція носить інформаційний характер.
Частина стандарту - управління програмами перевірок містить; пропозиції і провідні вказівки для регулювання процесу на підприємствах, яким необхідний постійний аудит системи якості. У стандарті дані наступні, спеціальнірекомендації:
" методи атестації персоналу;
" визначення складу груп

 
 

Цікаве

Загрузка...