WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Ділова кар’єра в менеджменті - Курсова робота

Ділова кар’єра в менеджменті - Курсова робота

ієрархії. У більш загальному кар'єра виступає у формі індивідуально усвідомленої позиції та поведінки; що пов'язаний з трудовим досвідом протягом трудової діяльності людини.
Розрізняють двавиди кар'єри: професійну і внутрішньо-організаційну.
Професійна кар'єра характеризується тим, що конкретний працівник у процесі своєї професійної діяльності проходить різні етапи розвитку: навчання, початок трудової діяльності, професійне зростання, підтримка індивідуальних професійних здібностей, вихід на пенсію. Ці стадії можна послідовно в різних організаціях.
Внутрішньоорганізаційна кар'єра охоплює послідовну зміну стадій розвитку працівника в межах однієї організації. Вона реалізується за трьома основними напрямами.
З вертикальним напрямом часто пов'язується саме поняття кар'єри, тому що в цьому разі просування службовими східцями найбільш очевидне.
Під горизонтальним напрямом розуміють або переміщення в іншу функціональну сферу діяльності, або виконання відповідної ролі на сходинці, що не має постійного формального закріплення в організаційній структурі.
Центробіжний напрямок найменш очевидний, хоч в багатьох випадках досить привабливий для працівника. Під центробіжною кар'єрою розуміють рух до центру, до керівництва організації. Наприклад, запрошення працівника на недоступні раніше зустрічі, наради, надання працівнику доступу до неформальних джерел інформації, окремі важливі доручення керівництва.
Прагнення зробити кар'єру тісно пов'язане з потребами. На різних етапах кар'єри людина задовольняє різноманітні потреби.
1. Попередній етап до 25 років
Необхідність у навчанні, випробування на різних роботах: моральні потреби - початок самоствердження; фізіологічні потреби - безпека існування.
2. Етап становлення до 30 років
Необхідність оволодіння роботою, розвиток навичок, формування кваліфікованого фахівці та керівника; моральні потреби - самоствердження, початок досягнення незалежності; фізіологічні та моральні потреби - безпека існування, здоров'я нормальний рівень оплати праці.
3. Просування до 45 років
Просування по службовій драбині, набуття нових навичок і досвіду, зростання кваліфікації; моральні потреби - зростання самоствердження, досягнення більшої незалежності, початок самовираження; фізіологічні та моральні потреби - здоров'я, високий рівень оплати праці.
4. Збереження до 60 років
Досягнення вершин вдосконалення кваліфікації фахівця або керівника.
Навчання молоді; моральні потреби - стабілізація незалежності, зростання самовираження, поваги; фізіологічні потреби - підвищення рівня оплати праці, інтерес до інших джерел прибутку.
5. Завершення до 65 років
Вихід на пенсію. Підготовка до переходу на новий вид діяльності на пенсію, моральні потреби - стабілізація самовираження, повага; фізіологічні потреби - збереження рівня оплати праці й підвищення інтересів до інших джерел прибутку.
6. Пенсійне після 65 років
Заняття новим видом діяльності; моральні потреби, самовираження у новій сфері діяльності, стабільна повага; фізіологічні потреби - розмір пенсії, інші джерела прибутку, стан здоров"я.
б) як зробити кар'єру
При пошуку роботи ви повинні замислитись, що ви можете запропонувати. Адже вас обов'язково запитають про вашу освіту, які ви маєте заняття, що конкретно вмієте робити, про ваші професійні нахили, особисті якості, ваші інтереси про роботу тощо. При працевлаштуванні на роботу варто використовувати прийоми, що існують в американській практиці та які можна застосувати і у нас: резюме, інститут запоруки, техніку контакту з роботодавцем.
Резюме - це своєрідна характеристика на самого себе. Індивідуалізована письмова інформація про ваші особисті, освітні та професійні якості. Резюме розробляється, щоб представити вас майбутньому роботодавцю як передбачуваного працівника. Резюме повинно виглядати привабливо, бути надрукованим на якісному папері, мати широкі поля, легко читати. Воно має вміститися на одному стандартному аркуші.
Поручителі - це люди, які вас дуже добре знають і які можуть порекомендувати вас як доброго працівника. Поручителі не повинні бути родичами, оскільки роботодавці знають, що вони будуть говорити про вас тільки позитивно.
Є принципова різниця між нашим поручительством і поручительством європейського типу.
1. У нас: не дуже вірять поручителям яких не знають "анонімними" і які не займають високого суспільного становища. У них: навпаки.
2. Родичі у них не можуть бути поручителями, а в нас - можуть, якщо працюють в цій організації і добре себе зарекомендували.
3. Друзі тих, хто шукає роботу у них є авторитетними поручителями, а у нас не дуже.
4. Анонімним поручителям слід довіряти й в нас. Якщо хтось добре знає вас, то не дуже "підставить себе" і напише вам рекомендацію, хоча й не понесе за це відповідальності у випадку її невідповідності. Кожен подумає: "А раптом цей вчинок зашкодить моїй репутації ". А особливо, якщо ця рекомендація буде завірена нотаріусом.
При контакті з роботодавцем буде доречним ще один секрет, який може знадобитися тому, хто шукає роботу. Він полягає в тому, що краще "спитати поради", ніж питати про те, що вам насправді треба.
Кращим варіантом, звичайно, є той, коли вас представить хтось з працівників цієї організації у момент, коли в керівника добрий настрій і певна розслабленість. Потім йому буде незручно відмовлятися від своїх обіцянок.
Але для кар'єри важливим є не тільки досягти певної посади, алей отримати її. Насамперед, слід уважно слідкувати за тим, що навколо вас відбувається. Це допоможе швидше увійти в курс справи, ближче пізнати оточуючих людей. Таке міркування є особливо важливим, якщо ви своїми службовими обов'язками наділені керівними функціями та відповідаєте за дію інших. Не намагайтеся відразу ж все змінити, удосконалити, показати вашим співробітникам, як потрібно працювати. Краще спочатку предивитися до колективу, відчути робочу атмосферу, тобто пристосуватися до робочого стандарту.
Щоб правильно та надійно побудувати свою кар'єру, потрібно також знати причину невдач управлінців.
Американська вчена Сьюзен Доннел, як присвятила своє життя менеджменту, стверджує, що сьогоднішній стиль керівництва ось уже протягом 2500 років не міняє свою першооснову, удосконалюючи лишень в деталях. Разом із тим, залишається не змінним причиною невдач управлінців.
Тому хто не має контролю, можливо, тяжко уявити ватажка неандертальця, який відраховує собі непомірну зарплату, коли все плем'я голодує, але перша причина невдачі будь-якого вождя, монарха або президента фірми - потреба отримувати більш ніж високу зарплату. Звичка, скажімо прямо, не із найшкідливіших, якщо б не одне "але". Рано чи пізно самоціллю стає не

 
 

Цікаве

Загрузка...