WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Використання здобутків правової інформатики щодо забезпечення правотворчої та правозастосовної діяльності (пошукова робота) - Реферат

Використання здобутків правової інформатики щодо забезпечення правотворчої та правозастосовної діяльності (пошукова робота) - Реферат

автоматизованих інформаційних систем у процесі підготовки і проведення виборів народних депутатів України.Кабінетом Міністрів України була прийнята відповідна постанова № 1713 від 21 грудня 2001 року.
Відповідно до положень зазначених актів окружні виборчі комісії на період з 10 січня по 10 квітня 2002 року були забезпечені необхідною комп'ютерною і телекомунікаційною технікою, відповідним програмним забезпеченням, кваліфікованими фахівцями для обслуговування комп'ютерних робочих станцій, а також надійним телекомунікаційним зв'язком.
Фахівцями Закритого акціонерного товариства "Інформаційні комп'ютерні системи" в стислі строки були спроектовані та модернізовані відповідні підсистеми ЕІАС "Вибори" та розгорнута тимчасова комп'ютерна мережа, яка обслуговувала 225 окружних виборчих комісій. Була розроблена підсистема збору та передачі інформації від окружних виборчих комісій до бази даних Центральної виборчої комісії.
На день виборів 31 березня 2002 р. в банку даних Центральної виборчої комісії було накопичено інформацію щодо 3762 кандидатів у народні депутати України, включених до виборчих списків політичних партій, виборчих блоків політичних партій, 3084 кандидатів у народні депутати України, зареєстрованих в одномандатних виборчих округах.
Крім того, була накопичена інформація про суб'єктів виборчого процесу, а саме про склад 225 одномандатних виборчих округів і 333113 виборчих дільниць, 33 політичні партії, виборчі блоки політичних партій.
Також було зафіксовано 6049 подань політичних партій до складу окружних виборчих комісій, інформацію щодо 4484 членів окружних виборчих комісій, 478713 членів дільничних виборчих комісій, довірених осіб кандидатів у народні депутати України, уповноважених осіб політичних партій у багатомандатному та одномандатних виборчих округах. Треба зазначити, що ЦВК також мала інформацію стосовно 944 офіційних спостерігачів від іноземних держав, 403 акредитованих засобів масової інформації.
Банк даних ЕІАС має найрозвиненіше програмне забезпечення. Воно дає можливість вирішувати завдання щодо задоволення як відносно простих інформаційних запитів, так і вирішення складних аналітичних задач.
Основні інформаційні ресурси банку надаються для широкого використання на динамічній WWW-сторінці в Інтернеті під час виборчої кампанії. Так, під час останніх виборів цим ресурсом скористалось понад 100 тисяч користувачів, що свідчить про величезний інтерес до виборів широких кіл громадськості як у нас, так і за кордоном.
Одним з найважливіших завдань, що вирішуються системою, є інформаційно-аналітичне обслуговування членів Центральної виборчої комісії та працівників її Секретаріату. Для цього в системі передбачено кілька рівнів доступу до накопиченої у банку даних інформації:
o формування регламентних звітів, статистичних та інформаційно-аналітичних довідок (так, у системі за станом на 2002 р. цих звітів- запитів зроблено близько 400);
o оперативне формування відповідних звітів для перегляду на екрані або друку;
o виконання довільних запитів користувача згідно з довільною комбінацією параметрів та їх значень;
o відображення інформації, аналітичних довідок про суб'єкти та події виборчого процесу у внутрішній мережі за допомогою Інтернет-технології.
ЕІАС забезпечує безпаперовий документообіг для кінцевих користувачів - членів Центральної виборчої комісії. А після завершення
надходження оперативних відомостей забезпечує макетування та друк експрес-видання українською та англійською мовами.
Нині проводяться науково-дослідні роботи з розробки та впровадження вітчизняних автоматизованих електронних виборчих скриньок, які обладнуються елементами розпізнавання та сканування виборчих бюлетенів, а виборчі комісії - пристроями накопичення та первинної обробки інформації. У разі доповнення скриньок пристроями регламентованого зняття інформації можна буде фактично об'єднати два незалежні на сьогодні процеси - отримання інформації про хід голосування та підведення його підсумків.
Разом з тим слід зазначити, що сучасні інформаційні технології прогресують значно швидше, ніж виборче та референдумне законодавство в Україні. Тому одним з пріоритетних напрямів є правове регулювання комплексу суспільних відносин, що виникають з питань інформатизації виборів та референдумів.
Найефективнішим шляхом є прийняття відповідного закону, який повинен визначити загальнонаціональний статус системи, встановити правовий режим її використання, надати юридичного значення документам, підготовленим з використанням ЕІАС "Вибори". Він також повинен передбачити шляхи її вдосконалення та розвитку, можливості використання її потенціалу для вирішення завдань, пов'язаних як з проведенням виборів і референдумів, так і з використанням Державного реєстру населення.
Нині в ЕІАС накопичено інформацію щодо всіх виборчих процесів та референдуму, які відбулися в Україні за ці роки, що є невимірним інформаційним капіталом Центральної виборчої комісії і країни в цілому.
Тому не менш важливим є вирішення встановлення відповідальності за можливі правопорушення, допущені при застосуванні ЕІАС "Вибори", та забезпечення інформаційної безпеки і доступу до використання конфіденційної інформації, що міститься в базах даних.
Крім вирішення досить складних та специфічних науково-технічних проблем інформатизації виборчого процесу, ЕІАС сприяє підвищенню довіри громадян України до таких важливих державних інститутів, як вибори та референдуми, становленню демократичного, соціального та правового суспільства.
Список використаної та рекомендованої літератури
1. Бачило И. Л. Правовое регулирование процессов информатизации // Гос. и право. - 1994. - № 12.
2. Бернар Гурне. Державне управління. - К.: Інститут державного управління та самоврядування при Кабінеті Міністрів України, 1993.
3. Блюменау Д. И. Информация и информационный сервис. - Л.: Наука, 1989.
4. Богданов А. А. Всеобщая организационная наука (тектология). - М., 1925.
5. Бондаренко А. I., Гуцалюк М. В. Використання нових інформаційних технологій для розробки та прийняття управлінських рішень в системі управління державною пожежною охороною // Наук, вісн. Української академії внутрішніх справ. - К., 1996.
6. Венделин А. Г. Подготовка и принятие управленческого решения: Методологические аспекты. - М., 1974.
7. Вертузаев М. С, Попов Ю. В. Основы компьютеризации деятельности сотрудников органов внутренних дел. Часть общая: Учеб. пособие. - К.: Украинская академия внутренних дел, 1992.
8. Винер Н. Кибернетика и общество. - М., Наука, 1958.
9. Вишняков В. Г. Структура и штаты органов государственного управления. - М., 1998.
10. Відшкодування матеріальної і моральної шкоди. - К.: Юрінком, 1996.
11. Волков І. С. Информатизация управления. - М., 1990.
12. Гаврилов О. А. Основы правовой информатики: Учеб. пособие. -М., 1998.

 
 

Цікаве

Загрузка...