WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Використання здобутків правової інформатики щодо забезпечення правотворчої та правозастосовної діяльності (пошукова робота) - Реферат

Використання здобутків правової інформатики щодо забезпечення правотворчої та правозастосовної діяльності (пошукова робота) - Реферат

з наявних електронних фондівюридичної, соціально- економічної та іншої інформації, у тому числі:
o відомчих нормативних актів;
o зарубіжного законодавства;
o каталогів літератури;
o фондів інформаційних агентств світу;
o стенограм засідань Верховної Ради України, інших зібрань, обговорень;
o пропозицій до законопроектів;
o результатів голосувань;
o програм народних депутатів, партій;
o статистичних даних міністерств, відомств, соціологічних досліджень;
o звернень, скарг і пропозицій громадян, організацій та інших даних, що містять проблемні питання, наявні в державі та суспільстві. Інтегрована база даних дає можливість отримувати різноманітні аналітичні довідки з таких інформаційних об'єктів, як "Сесія", "Законопроект", "Закони та підзаконні акти", "Депутат", "Політичні групи та фракції", "Органи влади" та ін.
Підсистеми технічного, системного, мережного комп'ютерного програмного забезпечення орієнтовані на доведення до користувачів інформації з інтегрованої бази даних за різними технологіями:
o на локальні ПЕОМ у вигляді протоколів поновлення;
o з використанням локальної мережі та мережі Інтернет;
o на компакт-дисках;
o електронною поштою у вигляді окремих файлів чи протоколів. Головним завданням комп'ютерних технологій є вирішення проблеми забезпечення можливості доступу до різноманітних ресурсів комп'ютерної мережі - масивів даних, пристроїв друку, електронної пошти, прикладних систем тощо незалежно від місцезнаходження користувача.
Передбачається, що це завдання стане ще гострішим у зв'язку з активним розширенням спектра електронних комп'ютерних мережових послуг, які пропонуються різними організаціями.
Сьогодні завдяки всесвітній мережі Інтернет можна отримати різноманітні дані з будь-якої точки земної кулі, здійснити передплату на отримання в електронному вигляді новин періодичних видань та ін.
Комп'ютерна мережа СІАЗ є однією з найбільших серед діючих в організаціях державної влади. Вона оснащена найсучаснішою технікою і новітніми інформаційними технологіями.
Основні принципи побудови комп'ютерної мережі Верховної Ради України:
o висока пропускна спроможність передачі даних;
o ізоляція інформаційного трафіка для кожного будинку;
o ізоляція інформаційного трафіка для кожного поверху в будинку;
o управління комп'ютерною мережею з центрального вузла;
o інтеграція комп'ютерної мережі Верховної Ради України в регіональну (м. Києва), республіканську комп'ютерну мережу України та світу;
o захист від несанкціонованого доступу.
Комп'ютерна мережа СІАЗ має доступ до глобальної мережі Інтернет. Ця "інформаційна" супермагістраль може використовуватися як для збору різноманітної інформації, так і для надання послуг. Доступ до інформації надається з автоматизованих робочих місць (комп'ютерів) секретаріатів постійних комітетів, фракцій, груп та підрозділів Верховної Ради. Інтеграція комп'ютерної мережі СІАЗ у світовий інформаційний простір, крім суто інформаційного, має суттєве політичне та економічне значення для України.
СІАЗ робить свій внесок у розвиток Інтернету в Україні і використовує різні засоби для збору та розповсюдження інформації. Ці засоби надають інформацію про послуги та ресурси, які доступні на WWW-сервері Верховної Ради України, а також доступ до ресурсів в інших місцях розташування.
На WWW-сервері Верховної Ради України (http//alpha.rada.ki-ev.ua) є:
o інформація про Україну;
o доступ до ресурсу "Світова правова інформаційна мережа" (Global Legal Information Network), забезпечується електронний доступ до авторизованих законів країн, які є членами асоціації GLIN;
o юридична правова бібліотека (Закони та підзаконні акти України);
o інформаційний бюлетень;
o законопроекти;
o нормативні акти України;
o стенограми засідань та поіменні голосування;
o конституції країн світу. Довідкова інформація:
o відомості про політичні партії Україні;
o бібліографія.
Підсистема "Законопроект". До неї входять:
o тексти законопроектів;
o порівняльні таблиці;
o інформаційні матеріали та інформаційно-аналітичні комплекси щодо реєстрації законопроектів, контроля проходження законопроектів.
Бази даних підсистеми "Законопроект" - повнотекстові бази ієрархічної структури (побудовані за методом гіперсистем права), які через технологію ведення "Електронного інформаційного бюлетеня" забезпечують доступ користувача до еталонної бази "Закони та підзаконні акти України".
Інформаційно-аналітичні комплекси підсистеми "Законопроект" забезпечують опрацювання проектів законів України та постанов Верховної Ради України на всіх стадіях їх проходження від початкового тексту до остаточної редакції, прийняття і належного оформлення.
Реєстрація та контроль проходження законопроектів Верховної Ради України. Ця підсистема призначена для автоматизації робіт з реєстрації та контролю за проходженням законопроектів у Верховній Раді України з відстеженням відповідності регламенту та порядку денного.
Вся робота з системою виконується на основі елементів меню. Елементи меню (опції) забезпечують виконання окремих функцій системи у вікнах перегляду або заповнення інформації у вигляді таблиць.
Вся інформація системи поділена на групи за допомогою кольорової селекції, що дозволяє користувачу швидко орієнтуватись у великих обсягах даних.
Важливим є розроблення різноманітних кодифікаторів, що дозволяє одержувати статистичну інформацію та довідки у різних варіантах в оперативному режимі.
Застосовано принцип орієнтації на користувача, при застосуванні якого система дає змогу перегляду інформації на екрані у зручній ергономічній формі. Система дозволяє:
o реєструвати законопроекти із здійсненням вхідного контролю за типами документів;
o вести перелік запланованих законопроектів;
o зв'язувати зареєстровані законопроекти із законопроектами з переліку запланованих;
o вести контроль за законопроектом на всіх етапах його проходження з відстеженням за регламентними термінами виконання кожної операції;
o вести загальносистемні та локальні довідники системи;
o динамічно перебудовувати маршрути та технологічний регламент проходження законопроектів;
o здійснювати пошук законопроектів (або переліку їх) за різноманітними критеріями та умовами пошуку, заданими користувачем;
o впорядковувати за бажаними критеріями картотеки законопроектів;
o робити довільні вибірки з виводом їх на зовнішні носії (текстовий файл, друкуючий пристрій);
o робити регламентні звіти про стан проходження законопроектів у комітетах;
o одержувати статистичні дані про розгляд законопроектів;
o зберігати в архіві картотеки законопроектів з можливостями пошуку та впорядкування;
o робити дзеркальні копії інформаційної бази на зовнішні носії інформації та забезпечувати її відновлення в аварійних випадках;
o працювати з широким набором

 
 

Цікаве

Загрузка...