WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Впровадження інформаційних технологій в управлінську діяльність підрозділів МНС по забезпеченню пожежної безпеки - Реферат

Впровадження інформаційних технологій в управлінську діяльність підрозділів МНС по забезпеченню пожежної безпеки - Реферат

відомості за добу.
В організаційному плані систему реалізовано в центрі управління силами та засобами. Вона являє собою комп'ютерну 1С, яка за допомогою локальної обчислювальної мережі забезпечує роботу трьох диспетчерів.
Характерною особливістю АСОІПП є її багатофункціональність.
Первинна інформація, яка надходить до БД, вводиться один раз, а використовується для вирішення багатьох видів інформаційних завдань, вибіркового розповсюдження інформації, довідково-інформаційного обслуговування та ін. Головними функціями, діяльність з яких автоматизуються при розв'язанні завдань АСОІПП, є:
o автоматизація формування наказу про виїзд техніки гарнізону згідно з планом залучення сил та засобів;
o збір, накопичення, зберігання, опрацювання та виведення оперативної інформації про виникнення, проходження талокалізацію пожеж, а також про виїзди пожежної техніки на заняття, навчання, опрацювання оперативних карток тощо. Причому математичний апарат автоматизованої інформаційної системи (АІС) дозволяє видавати таку інформацію щоденно, за будь-який період зростаючим підсумком. Інформація може видаватись у порівнянні з аналогічним періодом минулого року;
o забезпечення в реальному масштабі часу відповідних служб інформацією про об'єкт, на якому виникла пожежа (паспорт об'єкта), про готовність пожежних частин (наявність на даний час технічних засобів та особового складу), про засоби зв'язку (телефони, радіозв'язок, телеграф, факс), про допоміжні засоби гасіння пожеж у районі об'єкта загоряння;
o оперативний контроль за станом та виїздами по кожній одиниці пожежної техніки;
o забезпечення оперативної передислокації техніки, виходячи з реальної обстановки;
o відображення оперативної обстановки в області на світлодинамічній картосхемі з індикацією об'єктів пожежі та залученої пожежної техніки, використовуючи кольорову гаму;
o зберігання протягом встановлених термінів інформації, її систематизація;
o формування облікових та звітних даних усередині служби та забезпечення необхідною інформацією допоміжних служб.
Для формування наказу на виїзд техніки на пожежу чи інше стихійне лихо диспетчер за допомогою системи "меню" надсилає бойову техніку в район виїзду. Для цього створені відповідні бази нормативно-довідкової інформації:
o файл районів області (FIREG);
o файл населених пунктів області (NASPUN);
o файл пожежних частин області та інших гарнізонів, що беруть участь у гасінні пожеж згідно з планом залучення сил та засобів (SWPCH);
o файл формувань пожежно-сторожової охорони (ПСО) та добровільних протипожежних дружин (ДПД) (PSODPD);
o файл планів залучення сил та засобів за різними рангами виклику (PRIVL).
З файлу планів залучення формується шаблон з переліку техніки, що повинна виїхати на пожежу, при цьому як з кадрових частин гарнізону, так і з інших формувань.
Виходячи з інформації про об'єкт пожежі, старший диспетчер приймає рішення про підтвердження наказу про виїзд техніки, збільшення або зменшення кількості бойових одиниць. При цьому формування йде з врахуванням реальної бойової готовності техніки. Для цього у файлі SWPCH відслідковується стан техніки "на пожежі"; "на занятті"; "у бойовій готовності"; "на ремонті"; "у резерві".
Якщо пожежна машина в даний час перебуває у бойовій готовності, то система дає можливість або направити її на пожежу (зняти з заняття, взяти з резерву), або вибрати іншу машину з цієї частини. Усі пожежні машини частини відображені на екрані дисплея у вигляді окремого рядка, де стан техніки позначається відповідною кольоровою гамою; на пожежі - червоний; на виїзді - синій; у готовності - зелений; у резерві - малиновий; на ремонті - чорний.
Для зменшення кількості одиниць техніки диспетчер або старший диспетчер за допомогою маркера вказує, яку техніку не надсилати на пожежу. Для збільшення кількості пожежної техніки оператору надається можливість вибрати спочатку оперативну зону (у Київській області для покращення управління існує чотири оперативні зони - Чорнобильська, Білоцерківська, Київська та Баришевська), а далі у ній вказати частину, де відображена уся пожежна техніка в реальному стані.
Після остаточного вибору старший диспетчер підтверджує надсилання техніки, і у файлі активних пожеж з'являється новий запис.
Після формування файла FIREC є можливість працювати іншим диспетчерам з існуючими пожежами у режимі стеження. Насамперед
у цьому режимі видається інформація про час, місце пожежі, вислану на пожежу техніку, а далі починається стеження та реєстрація, тобто фіксація усіх дій як особового складу пожежних частин, так і начальницького складу управління, які беруть участь у гасінні пожежі.
Для покращення сервісу ведення та скорочення термінів вводу інформації найбільш вживані фрази записані у файл PODSKZ, з якого диспетчер за допомогою системи "меню" має можливість вибору.
При традиційній формі інформація про пожежі фіксувалась у диспетчерському журналі, і відшукувати дані з конкретних пожеж було не досить зручно - на це витрачалося кілька годин. При автоматизованому веденні процес видачі інформації триває кілька секунд. Інформація про пожежі міститься у файлі ARHIV.
Важливим режимом роботи на пожежі є заміна рангу пожежі залежно від оперативної обстановки. Вибір техніки при зміні рангу проходить за схемою, описаною вище в режимі "нова пожежа" з різницею в тому, що, крім трьох рангів, тут передбачено закінчення пожежі.
Слід додати, що при роботі в режимі "ведення" залежно від стадії пожежі (локалізація, ліквідація) вноситься кількісна інформація про сили та засоби гасіння, а після закінчення пожежі - вся інформація для заповнення статистичної бази.
Після бойового виїзду диспетчер Центру управління силами та засобами (ЦУСЗ) здійснює його класифікацію згідно з файлом CLASSF, і після внесення додаткової інформації новий запис додається до файла FIREND, де міститься інформація про всі бойові виїзди пожежної техніки, про причину пожежі, про збитки та врятованих чи загиблих людей. Вона зберігається у відповідній базі для подальшого аналізу.
Для візуального контролю за оперативним станом створена

 
 

Цікаве

Загрузка...