WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Інформатизація управління соціальними системами як провідна складова сучасного науково-технічного прогресу - Реферат

Інформатизація управління соціальними системами як провідна складова сучасного науково-технічного прогресу - Реферат

правоохоронних органах, можливе на основі впровадження таких сучасних комп'ютерних інформаційних технологій, які набули умовної назви - геоінформаційні системи. Вони реалізовані на принципі формування програмної оболонки електронно-цифрової картосхеми та баз даних користувача з можливістю постійно здійснювати роботи щодо оновлення і доповнення інформаційних ресурсів системи.
Всі дані комп'ютерної системи можна умовно поділити на дві основні групи. Перша група об'єднує дані, що створюють власне картосхему, тобто фон, на якому відображаються об'єкти другої групи даних у вигляді інформаційних прошарків різнопорядкових баз даних, які можуть накладатися один на одного.
Перша група має лише геометричні дані, тоді як об'єкти прошарків другої групи, крім геометричних властивостей, мають також і абетково-цифрові. Якщо дані першої групи можна розглядати лише у вигляді картосхеми, то відносно даних другої групи можна здійснювати їх пошук за різними умовами, які накладаються як на геометричні, так і на абетково-цифрові показники. Фон картосхеми формується з прошарків, які можна згрупувати відповідно до таких розділів: гідрографія, міська забудова, мережа шляхів, рослинність, адміністративно-територіальний розподіл і тексти на картосхемі.
Розглянемо можливості геоінформаційних комп'ютерних систем на прикладі системи "Візіком - Київ". У ній представлені такі інформаційні прошарки - бази даних:
o Вулиці міста Києва.
o Поштові адреси будинків.
oУстанови, підприємства та організації.
o Транспортна мережа міста Києва.
o Видатні пам'ятки міста Києва.
Усі об'єкти інформаційних прошарків прив'язані до базової картосхеми і дають можливість їх перегляду у вигляді списку й ідентифікації на картосхемі. Прошарки та базовий фон картосхеми мають безпосередньо нанесені на них текстові помітки. Основні прошарки фону картосхеми складають електронно-цифрову базу даних загального відображення місцевості відповідно до стандартів створення картосхем.
Параметри візуалізації прошарків картосхеми (колір та штрихування для об'єктів, типи і колір ліній для лінійних об'єктів, типи точкових піктограм, шрифти текстових поміток) задані на момент створення системи, що забезпечує їх захист від випадкової та навмисної несанкціонованої модифікації чи знищення.
Геоінформаційні системи можуть застосовуватися для вирішення наступних завдань:
o довідкової роботи за відповідними базами даних.
o при застосуванні цифрових відео-, фотокамер є можливість здійснення фіксації конкретних місць знаходження об'єкта;
o здійснення аналітичної роботи в управлінській діяльності. Система виконана таким чином, що дозволяє здійснювати розробки додаткових прикладних геоінформаціиних систем на замовлення користувача на базі вітчизняної оригінальної інструментальної системи Візіком (Visicom).
Картографічні інформаційно-довідкові системи зорієнтовані на широке коло користувачів, яким для прийняття рішень необхідно аналізувати картографічні дані та контроль власних об'єктів на картосхемі, а також здійснювати пошук і відображення об'єктів на картосхемі.
Система визначається легкістю використання, водночас надаючи достатньо широкі можливості пошуку і відображення інформації з баз даних.
Система надає користувачеві такі можливості:
o Відображення заданого фрагмента картосхеми місцевості на екрані монітора у заданому масштабі з бази даних системи.
o Визначення положення на картосхемі вулиць міста за їх назвами.
o Визначення у населеному пункті за картосхемою положення об'єкта за поштовою адресою.
o Отримання інформації про установи, підприємства та організації населеного пункту.
o Пошук установ, підприємств та організацій, розташованих в населеному пункті за різними критеріями.
o Створення користувачем додаткових інформаційних нашарувань, прошарків, шарів (автоматизоване нанесення даних на карту) з метою розв'язання різних завдань, пов'язаних з використанням картосхем.
o Пошук відомостей в базах даних додаткових інформаційних шарів, що створюються користувачем на картосхемі.
o Виведення на друкуючий пристрій необхідних фрагментів карти і абетково-цифрових характеристик окремих об'єктів з власних інформаційних картографічних баз даних (шарів) користувача.
o Пошук об'єктів та отримання інформації про об'єкти транспортної мережі місцевості.
Наприклад, електронно-цифрова картосхема "Візіком - Київ" м. Києва та асоційовані з нею дані охоплюють територію загальною площею понад 830 кв. км, яка обмежена адміністративним кордоном міста Києва, в тому числі містить території, що ввійшли до складу міста Києва останнім часом (Жуляни, Бортничі, Троєщина), забудову нових мікрорайонів (Осокорки, Позняки, Троєщина, Біличі).
Розділ Гідрографія представлений прошарками різних водоймищ, річок, струмків, каналів, дамб, набережних.
До "Міської забудови" належать квартали забудови, цвинтарі, автостоянки, приватний сектор, будівлі, спортивні споруди, зони відпочинку, теплиці, гаражі тощо.
"Мережа шляхів" представлена прошарками: ґрунтові шляхи, залізничні колії, трамвайні колії, основні автомагістралі, підземні переходи, мости тощо.
Розділ "Рослинність" складається з прошарків: ліси, луки, пустирі, сільськогосподарська рілля, піски, парки, сади тощо.
Розділ "Кордони та тексти на картосхемі" охоплює прошарки адміністративних районів міста Києва і прошарки текстових поміток на картосхемі: "Назви вулиць", "Номери трамвайних маршрутів" тощо.
Бази даних "Вулиці" і "Адреси" постійно підтримуються і оновлюються розробниками системи.
До складу цих автоматизованих підсистем входять база даних на більш ніж 1900 вулиць і понад 36000 адрес.
У системі користувач може отримати інформацію про більш ніж 23000 підприємств, установ та організацій, розташованих у Києві, яка містить назву підприємства, його поштову адресу, номери телефонів і факсу. Для забезпечення більш ефективного пошуку об'єктів в інформаційній базі "Підприємства" об'єкти розбиті на групи відповідно до тематичного рубрикатора, що складається з тем, підтем та рубрик.
База даних "Підприємства" прив'язана до картосхеми відповідно до їх поштових адрес. Дані по об'єктах можуть бути представлені у вигляді списку назв

 
 

Цікаве

Загрузка...