WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Поняття та складові бюджетного менеджменту - Реферат

Поняття та складові бюджетного менеджменту - Реферат

збирачів.
Каси спеціальних збирачів утворюються в основному для мобілізацй державного мита. Стягненням цього платежу займаються нотаріальні контори, районні та мівські відділення міліції і митниці. В такому ж вигляді може стягуватись лісовий дохід через місьгоспи.
Прийом платежу оформлюється квітанцією на повідомлення, що заповнюється платником на підставі платіжного повідомлення , яке доводить до платника відповідний фін орган.( мал. 2.7.) щодня від ОПЕРУ НБУ в ГУ ДКУ надходить наступна інформація:
1. виписки з доходних розрахунків
2. первинні документи ( платіжні доручення)
3. щодення банківська звітність у формі 412 - д.
Одержана інформація надходить до відділу регулювання і прогнозування доходів ГУ ДКУ де перевіряється і встановлюється правильність зарахування доходів відповідно до коду бюджетної класифікації. В цьому ж відділі на основі документів складають реєстр доходів , які надійшли до бюджету.
Один примірник Реєстру і всі платіжні документи надходять в управління БО( бухобліку) і звітності . У цьому управлінні на підставі реєстру і первинних документів складають меморіальний ордер і відображають суму доходів на відповідних рахунках з орбліку виконання бюджету( регістр синтетичного обліку - книга 1ф, регістр аналітичного обліку - книга 5ф)
Після цього 1 примірник реєстру і всі первинні документи передають у відповідні ДА чи ДІ
Територіальні управління і віддли ДКУ в всою чергу щоденно одержують від відповідних банківських установ наступні документи:
1. виписки з доходних рахунків
2. первинні платіжні документи
3. форми щоденної банківської звітності по формі 412 - д.
Вказана інформація надходить у відділ розмеж-ня і і оперативно-аналітичного обліку державних доходів територіальних органів ДКУ. У даному відділі здійснюється перевірка документів і на їх підставі складається реєстр доходів, що надійшли до бюджету.
Два примірники реєстру передають у відділ БО і звітності територіальних органів ДКУ. У даному відділі складаються меморіальний ордер і відображаються доходи, що надійшли у бюджет на відповідних рахунках( книги 1ф та 5ф). Один прримірник реєстру і всі первинні документи передаються до ДА чи ДІ.
ДОКУМЕНТООБОРОТ при місцевих бюджетах.
Щодня банківські установи передають у фін управління і відділи виписки з поточних рахунків місцевого бюджету і первинні документи . бухгалтер фін органу перевіряє одержані документи і встановлює правильність зарахування доходів відповідно доходів бюджетних класифікацій і щодня складає довідку про доходи , що надійшли на рахунок місцевого бюджету( форма 3).
На підставі цієї довідки , яка є первинним документом для обліку доходів бюджету у фін органі, складають меморіальний ордер, де роблять записи у відповідних регістрах обліку. 1 примірник довідки і всі первинні документи передають в ПА чи ПІ.
ПА:
1. здійснює оперативний облік нарахувань і надходжень доходів , що мобілізовані на даній території
2. веде особові рахунки по кожному виду доходів і платнику.
Порядок обліку надходжень в ПА визначений в Інструкції" про порядок ведення ДПІ оперативного бухобліку податкових і неподаткових платежів", затверджено наказом ГДПІУ від 12,05,1994 №37
В процесі виконання бюджету доходи мають тенденцію випереджувати у часі фінансування видатків. Касове виконання бюджету має бцти побудоване таким чином , щоб мало місце перевищення поточних надходжень на поточними видатками. Оце перевищення і утворює грошові кошти бюджету.
Вцілому в бюджеті кожної країни джерелом формування коштів є надходження доходів, а напрямком їх використання - фінансування видатків. Незалежно від тієї чи інщої ланки бюджетної системи джерелом утворення коштів бюджету є закріплені доходи за даним бюджетом, дотації і субвенції з вищестоячих бюджетів, бюджетні позички, кошти одержані від інших бюджетів по взаємним розрахункам, нормативи відрахувань від податків та зборів.
Напрямки використання грошових коштів:
1. видатки затверджені в бюджеті
2. пердача дотацій і субвенцій нижестоячим бюджетам
3. надання позичок нижестоячим бюджетам на покриття касового розриву
4. кошти, передані іншому бюджету по взаємних розрахунках
5. коти, вилучені на користь інших бюджетів
6.1.
ДОТАЦІЇ, як одна із форм вертикальної взаємодії між бюджетами, як правило, фіксована в сумі грошова допомога, що надається при певних умовах вищім бюджетом нижчому з метою забезпечення виконання ним своїх функцій без обмеження використання коштів на безповоротній основі і не вимагає вкладання коштів з боку одержувача.
Відповідно з міжнародно визначеною термінологією бюджетні дотації :
1. незв'язані ( загальні)
2. безумовний генеральний трансферт
СУБСИДІЇ - грошова допомога , що подається вищим бюджетом нижчому з метою заьезпечення ним реалізації конкретної бюджетної програми, але без необхідності вкладання коштів з боку отримувача.
При нецільовому використанні вони підлягають поверненню.
Згідно із між класифікацією - це зв'язані або спеціальні або умовні трансферти , що не вимагають участі у фінансуванні з боку отримувачів.
СУБВЕНЦІЇ - грошова допомога, що надається вищім бюджетом нижчому з метою реалізації конкретних цілей і може бути обумовлене вкладанням коштів з бокуотримувача.
При нецільовому використанні - повернення.
За між клас-цією - це зв'язані або умовні трансферти, що надаються при певній участі у фінансуванні з боку отримувачів.
УМОВИ, НА ЯКИХ ПРОВОДЯТЬСЯ БЮДЖЕТНІ ТРАНСФЕРТИ.:
1. врахування відмінностей у фін потребах окремих територій за умови чіткого визначення сфери фін-ня.
2. Створення стимулів для підвищення використання місцевими органами власних доходів
3. Стабільність, передбачуваність і відповідність динаміці потреб місцевих бюджетів або територій
4. Незаохочення до марнотратства загдерж коштів
На горизонтальному рівні зв'язку між бюджетами існують слідуючи форми зв'язку:
1. горизон трансферти
2. фонд солідарності територіальних колективів ( франція)
3. міжрегіон вирівнювальні фонди або платежі( швеція)
4. фонд взаємної допомоги( литва)
МЕТОДИ РОЗПОДІЛУ БЮДЖЕТНИХ ТРАНСФЕРТІВ:
1. пропорційно Д-ів місцевих бюджетів
2. пропорційно видаткам ( для покриття окремих видів видатків) місц бюджетів
3. багатофакторні форми
4. як частина місц бюджету
6.2.
При виконанні бюджету виникають окремі ситуації, що змінюють розподілення окремих доходів та видатків , щоутворює розрив між окремими Б.
В резукльтаті утворюється касвий розрив. Для відновлення збалансованості Б використовують покриття видатків одного бюджету коштами іншого , тобто - ВЗАЄМОЗАЛІК( ВЗАЄМОРОЗРАХУНКИ)
Існує причин використання взаємозаліків.
1. зміна законодавства після затвердження місцевого Б
2. зміна адмін-тер розподілу
3. передача з одного Б до іншого фін-ня окремих установ
4. зміна видаткової частини Б
ПРАВИЛА ВЗАЄМОРОЗРАХУНКІВ:
1. Проводяться між Б різних рівнів, що безпосередньо пов'язані між собою ієрархічно
2. Застосовуються в сумі річного доходу одного вищестоячого Б до покриття суми видатків нижчих Б
3. Повинні бути закінчені або виплачені за рік або до кінця бюджетного року
Взаєморозрахунки ( ВЗА ) проводяться на підставі рішення бюджетного управління

 
 

Цікаве

Загрузка...