WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Організація розробки стратегії підприємства - Реферат

Організація розробки стратегії підприємства - Реферат

є свої шляхи для покращення ситуації.Занепокоєні інвестори можуть жалітись на щорічному зборі акціонерів, звертатись до Ради директорів чи продати свої акції.Занепокоєні прцівники можуть обєднуватись в союзи, висувати колективні аимоги чи пошукати другу роботу.Покупці можуть відійти до конкурентів.Постачальники можуть найти інших покупців чи шукати інші ринковіальтернативи.Суспільство і населення може предприняти що завгодно- від організації маршів протеста до вчинення політичного тиску на уряд.
Компанія, яка дійсно піклується про етику бізнеса і корпоративної відповідальності перед суспільством, скорше проявить активність, чим ракційність в питаннях звязку стратегії з етикою.Вона набирає на роботу службовців, чиї цінності і поведінка відповідає принципам компанії і етичним нормам.Компанія піклується проте,як вона веде діяльність і чи відповідає вона нормам етики і високої моралі.
5.Організація формування стратегії на підприємстві.
Література:Оберемчук В.Ф. "Стратегія підприємства".
Роль іфункції вищого керівництва у розробці стратегії.
У процесі формування стратегії діяльності підприємстсва беруть участь вище керівництво, команда плановиків, керівники та спеціалісти підрозділів.Вище керівництво є "архітектором" процесу формування стратегії, визнацає його основні процеси і етапи.
Завдання вищого менеджменту - зробити процес формування стратегії доступним і зрозумілим для працівників організації, спияти максимальному їх залученню до розробки стратегії.
Керівництво визначає загальні цілі розвитку підприємства і основні способи їх досягнення.
Керівництво середніх і нижчих ланок, а також фахівці підрозділів розробляють оперативні плани.До обовязків спеціалістів входить також аналіз внутрішнього ізовнішнього середовища підприємства, складання прогнозів та сценаріїв розвитку подій.
Треба також розрізняти керівні рівні з питань стратегії на однобізнесових та мультибізнесових підприємствах.
У диверсифікованих компаніях існує чотири рівні менеджерів з питань формування та реалізації стратегії:
1) виконавчий директор або інший керівник вищої ланки управління, який несе основну відповідальність і керує прийняттям стратегічних рішень;
2) менеджери, які відповідають за прибутки чи збитки окремих виробничих підрозділів;
3) функціональні менеджери в межах виробничого підрозділу, які керують окремими напрямками діяльності підприємства
4) менеджери основних оперативних підрозділів підприємства, які несуть основну відповідальність за детальний розвиток стратегічних планів.
Підприємства , які займаються одним видом діяльності, мають щонайбільше три керівні рівні.У великих одногалузевих компаніях команда стратегічних менеджерів складається з формквання стратегії та відповідає за її впровадження.На малих підприємствах, якими керують їх власники, передбачається один чи два стратегічні менеджери, оскільки на таких підприємствах управлінською роботою з формування і реалізації стратегії займається невелика кількість керівників.
Організації,що не займаються виробництвом, також розробляють стратегії діяльності.В уряді країни, керівництві регіону, області передбачаються менеджери з питань стратегії.
Розробка стратегії та структура управління підпрємством.
Розглянемо організаційні моменти розробки стратегії підприємства.
Організаційна структура управління(ОСУ) визначає підпорядкованість завдань, посад, повноважень і відповідальності, з огляду на які підприємство здійснює діяльність.
Розрізняють три основні стадії розвиткуОСУ підприємством:
1-класичні ОСУ(лінійна, функціональна, лінійно-функціональна)
2-удосконалення лінійно- функціональних ОСУ.
3-перехід від класичних до стратегічних ОСУ.
Класичні ОСУ є функціональними, централізованими, ієрархічними і стабільними; основні ознаки: розподіл праці, спеціалізація діяльності, закріплення обовязків у стандартних організаційних документах.
Стратегічні ОСУ-децентралізовані, гнучкі, з універсальними ланками, створеними "під мету"; принцип формування ланок зорієнтований на виявлення та розвязання певних проблем.
Інформаційно-аналітичне забезпечення процесу розробки стратегії.
Як зазначалось, провідну роль у розробці та реалізації стратегії відіграють менеджери вищої та середньої ланок управління.Водночас велику роботу виконують відділи стратегічного планування.Завдання їх полягає у збиранні та обробці інформації, необхідної для стратегічних менеджерів, створенні та подальшому управлінні системою щорічного перегляду стратегії, за результатами якого стратегічні менеджери перевіряють і вносять корективи у свої стратегічні плани.
Інформація- це певні дані, що містять у собі новизну і корисність.Інформація є однією з основних умов забезпечення міцних конкурентних позицій фірми.
Інформацію оцінюють за обсягом, достовірністю, цінністю та насиченістю.Вона є одним з ресурсів підприємства і класифікується за такими ознаками:
1.Характером управлінського реагування (потребує негайного розвязання або можлива певна відстрочка рішень);
2. Часом появи(поточна,місячна, річна);
3. Сферою поширення(внутрішня,зовнішня);
4. Ффункціональною належністю(фінансова, технічна, маркетингова);
5. Роллю в управлінському процесі(первинна, вторинна, результативна).
Комплексну інформаційну характеристику обєкта називають базою даних.Бази даних формуються за допомогою цільового підбору інформації, яка надходить з багатьох джерел, що є, по суті, процесомперетворення сукупності даних у стратегічну інформацію на основі їх аналітичної обробки з орієнтацією на конкурентну реалізацію стратегічних планів.
До основних джерел первинної інформації про конкурентів належать:
1. Канали розподілу продукції;
2. Постачальники сировини;
3. Споживачі продукції;
4. Рекламні агенства, торгові агенти, маркетингові фірми, що обслуговують конкурента;
5. Торговельні та інші професійні асоціації, до яких входить конкурент;
6. Інженерний, торговий та управлінський персонал конкурента;
7. Спеціальні аналітичні служби і секретні агенти.
Вторинна інформація про конкурента містить дані, що пройшли попередню аналітичну обробку.До основних джерел вторинної інформації належать:
1.Звіти про виробничо-господарську діяльність;
2.Аналітичні звіти про діяльність конкурента;
3. Довідкові видання про конюктуру ринку;
4. Державні нормативно- правові акти, які впливають на діяльність конкурента;
5. Дані про реєстрацію патентів, ліцензій;
6. Оголошення конкурента про найм персоналу на роьоту, продаж, оренду;
7.Думки споживачів про продукцію конкурента;
8.Матеріали арбітражної хроніки.
До основних методів одержання інформації належать спостереження, опитування та експерименти.

 
 

Цікаве

Загрузка...