WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Інфосфера та глобальні комунікаційні моделі - Реферат

Інфосфера та глобальні комунікаційні моделі - Реферат


Реферат на тему:
Інфосфера та глобальні комунікаційні моделі
Протягом останніх років XX - початку XXI ст. кардинально змінився світовий ландшафт у галузі масової комунікації. Насамперед це стосується телевізійної сфери, в якій буквально за десятиліття в розвинених країнах був здійснений перехід від однієї телевізійної епохи до іншої.
Революційний перехід до цифрового способу кодування інформації (в бінарній системі числення) зумовив кардинальні зміни в глобальних процесах масової комунікації, в результаті яких ЗМК почали активно використовувати разом з комп'ютерними мультимедіа.
Мультимедіа - організаційна структура, яка:
o контролює кілька засобів масової комунікації (телевізійну, радійну станцію, газету, журнал, видавництво, відеостудію та ін.;
o використовує текстове, звукове, графічне, мультиплікаційне та відеовідтворення інформації.
В останньому випадку ми можемо говорити про комп'ютерні мультимедіа.
Серед провідних "мультимедіа-імперій" варто назвати Time Warner, Sony, Matsushita, Bertelsmann, News Corporation, Finivest, Microsoft, Capital Cities/ABC, Walt Kisney, Paramount, Televisa, TV Globo та ін.
Ці корпорації мають набагато вищі показники прибутковості, ніж виробничі компанії, і контролюють телефонні компанії, кабельні та телерадіомовні системи, комп'ютерні фірми. І нині практично неможливо відокремити комунікаційні послуги від електронного виробництва або розробки програмного забезпечення комп'ютерних мереж.
Які реальні можливості мають мультимедіа-корпорації, можна дослідити на прикладі Time Warner, яка 1993 p. "розкручувала" роман Роберта Джеймса "Мости країни Медісон".
Спочатку видавництво корпорації видає книжку, яка стає бестселером (2,5 млн тиражу!). Паралельно студія звукозапису випускає альбом пісень за мотивами роману у виконанні самого автора, оперативно знято відеокліп, який транслюється по власному кабельному телеканалу Time Warner Cable System І все це відбувається водночас із виходом статей та рецензій у друкованих мас-медіа, що належать корпорації Time Warner.
Але це ще не все. Кіностудія Warner Brothers знімає за мотивами книжки фільм, який внаслідок проведення цієї грандіозної PR-компанії стає хітом 1996р.
Подальша стратегія корпорації виглядала так. Після зниження попиту в кінотеатрах та відеомагазинах фільм був показаний через кабельну мережу корпорації, згодом - перепроданий іншим телеканалам США, а потім - і за кордон.
Про прибутки для Time Warner вам ніхто не скаже, але те, що вони були астрономічними - сумніву немає.
А ось приклад іншої медіа-імперії - News Corporation, яку очолює австралієць за походженням Р. Мердок.
Цьому випускнику Оксфордського університету (Великобританія) вдалося на базі батьківської спадщини - двох аделаїдських газет створити за ЗО років медіа-імперію, яка може охопити через свої медіа-підрозділи дві третини населення планети.
Володіючи низкою британських газет, Р. Мердок допомагав ? Тетчер вести передвиборні кампанії та був її радником з багатьох питань політики.
Коли він 1988 р. придбав "New York Post", то віддав сторінку редактора та колонки новин для обслуговування адміністрації Р. Рейгана, тодішнього президента США.
Саме тому Р. Мердоку дозволяють те, що ніколи нікому не дозволялося в СІЛА - Федеральна комісія з комунікації погодила придбання в місті, де він вже мав газету, ще й телестанції.
Ось так робиться великий бізнес, і так робиться велика політика.
За свідченням офіційних джерел 1994 р, мультимедіа-імперія Р. Мердока (з річним доходом 1 млрд доларів) була спроможна охопити дві третини населення планети.
Зрозуміло, що ці дані не можуть не викликати певної тривоги. Та й сам медіа-магнат "скромно" визнає: "Монополія - жахлива річ... доки ти її не маєш".
Кінець XX ст. ознаменувався значними процесами концентрації в індустрії масових комунікацій. Головною ознакою цих процесів стало злиття мультимедіа-імперій з найбільшими корпораціями комп'ютерної сфери та індустрії телекомунікацій.
Запровадження нових технологій у згаданих сферах сприяло створенню нового поняття - інформаційна супермагістраль, яка відтворює сучасні процеси та тенденції в галузі інформаційної сфери. Наскільки вони є важливими, судіть самі. Колишній віце-президент США А. Гор свого часу був призначений в адміністрації Біла Клінтона відповідальним за розвиток інформаційної магістралі в США. Достатньо? Тоді розглянемо суть цього поняття.
На нашу думку, під інформаційною супермагістраллю треба розуміти інтегральну сукупність глобальних, міжнародних і локальних мереж супутникової бездротової кабельної та наземної комунікації на основі елементів та ресурсів інформаційної інфраструктури.
До елементів інформаційної інфраструктури зараховують комп'ютери з мультимедіа-додатками, бази даних, у тому числі на лазерних дисках, побутову електроніку та ін.
Серед ресурсів, зокрема, виокремлюють інтерактивне програмування, інтерактивні телебачення, відео, ігри, мобільний зв'язок та багато інших ноу-хау-технологій сучасної інформаційної сфери.
Яскравими прикладами інтеграції комп'ютерів і телебачення можуть слугувати:
o альянс корпорації Microsoft (програмні продукти для комп'ютерів та комп'ютерних мереж) та конгломерату NBC (програмні продукти для компакт-дисків, цифрового відео, інтерактивного телебачення і традиційних медіа);
o придбання мультимедійним конгломератом Walt Kisney телевізійної мережі Capstal/ABC (вартість купівлі становила 19 млрд доларів);
o купівля компанією Westinghouse американської національної телемережі CBS (вартість 5,4 млрд доларів) тощо.
За всієї прибутковості, скажімо, компанії Walt Kisney головною проблемою була необхідність ефективного збуту своєї кіно-, відео-, телепродукції. З появою власної телемережі Walt Kisney значно покращила

 
 

Цікаве

Загрузка...