WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Способи найбільш ефективного збору, систематизації і аналізу інформації, необхідної для ухвалення управлінських рішень - Курсова робота

Способи найбільш ефективного збору, систематизації і аналізу інформації, необхідної для ухвалення управлінських рішень - Курсова робота

підприємницькій діяльності виявлення ризику може варіювати від складного вірогідного аналізу в моделях дослідження операцій до чисто інтуїтивних припущень, які можна представити питаннями типу: "Як ви думаєте, що вони (покупці або ж виробники-конкуренти) зроблять, коли ми оголосимо про підвищення цін?" нас цікавить робочий інструмент менеджерів, яким можна користуватися швидко і ефективно і який не вимагає складного математичного апарату.
Щоб правильно визначити область ризику, слід розглядати альтернативи по черзі і намагатися передбачити труднощі, з якими можна зіткнутися у разі реалізації кожній з них. Підкреслимо важливість розгляду альтернативи, тому що відхилення, пов'язані з ухваленням однієї альтернативи, як правило, не мають нічого спільного з можливими відхиленнями у разі реалізації інших альтернатив.
Ось деякі випадки ризику. Якщо, наприклад, будівництво будівлі не буде завершено вчасно, то доведеться затримати відкриття перукарні. Або інший приклад. Якщо в студмістечку попит літом впаде, томоже скоротитися товарна виручка. Ці види ризику характеризують деякі типові побічні ефекти, які слід враховувати в підприємницькій справі.
На сьомій стадії розробляючий рішення робить оцінку ризику. Знати про існування ризику важливо, але недостатньо. Необхідно визначити його значущість. При оцінці ризику враховуються такі чинники, як вірогідність і серйозність. За допомогою чинника вірогідності формується думка про те, що те або інша подія дійсно відбудеться. Чинник серйозності дозволяє сформувати думку про ступінь впливу події на ситуацію, якщо воно відбудеться.
На восьмій стадії ухвалюється рішення. Кількісні показники ступеня ризику допомагають ухвалити обгрунтоване рішення. Адже ці дані дозволяють порівнювати показники ефективності альтернатив. Слід зазначити, що показники ступеня ризику прямо не зв'язані між собою, поки немає такої формули, яка дозволила б їх порівняти. Тому слід поставити питання: "Чи коштує додаткова ефективність, яку можна отримати, того ризику, на який я йду?" Зазвичай менеджери не прагнуть мінімізувати ризик, а йдуть на ризик прийнятний і контрольований. Роблячи вибір, менеджер аналізує, зважує цілий ряд думок. Дуже важливо ці думки чітко розсортувати. Адже рішення, яке потрібно прийняти, грунтується на певній сумі оцінних думок. Проте зустрічаються в практиці підприємництва і неоднозначні (подвійні) рішення, які іменуються бінарними. У бінарному рішенні представлені дві діаметрально протилежні альтернативи. Звичайно це конкуруючі альтернативи, які вимушують робити вибір "да/нет", "или/или". Наприклад, відкривати ще одну майстерню чи ні. Ці рішення відрізняються високим ступенем невизначеності. Короткий характер альтернатив примушує тих, хто ухвалює рішення, займати полярно протилежні позиції, що часто паралізує вибір. Бінарне рішення відображає неприродний стан речей. Ця неприродність викликається обмеженнями, що накладаються на вибір. Обмеження типу "та чи ні", "робити або не робити" різко звужують можливості вибору. Тому дуже не багато рішень слід представляти у такому вигляді. Більшість бінарних ситуацій виникають в результаті того, що не проводиться серйозний і поглиблений аналіз проблеми.
3.2 Вплив інформації на ефективність ухвалення управлінських рішень.
Діяльність кожного підприємства має дві сторони: зовнішню і внутрішню. Керівництво підприємства ухвалює рішення, які торкаються обидві цих сторін. Зовнішня сторона - це взаємодія із зовнішніми для підприємства чинниками, що впливають на діяльність підприємства. До них відносяться такі, як чинне законодавство, специфічні місцеві умови, і найголовніше - особливості купівельної поведінки по відношенню до пропонованого підприємством товару. Покупці сприймають і оцінюють саме зовнішню сторону діяльності підприємства, кінцевим результатом якої є створення певного іміджу як товару, так і самого підприємства. Внутрішня сторона - це те, що знаходиться усередині підприємства і визначає, наскільки ефективно налагоджена робота на нім. У найзагальнішому вигляді до внутрішніх чинників можна віднести структуру підприємства, існуючі бизнес-процессы і бізнес-операциї, використовувані в процесі роботи підприємства ресурси.
Зовнішня і внутрішня сторони діяльності підприємства нерозривно зв'язані, оскільки служать досягненню однієї і тієї ж мети: підвищенню ефективності роботи підприємства, а саме зростанню об'ємів збуту продукції і збільшенню прибули, яку ця продукція приносить. Об'єм збуту, пропонованого ринку товару залежить від зовнішніх чинників, які підприємство часто не може змінити. З прибутковістю продукції ситуація інша: отримуваний підприємством прибуток на одиницю продукції не тільки може, але повинна контролюватися керівництвом підприємства, оскільки багато чинників, що впливають на прибуток, знаходяться усередині підприємства і можуть контролюватися керівництвом підприємства.
Об'єм збуту продукції залежить від реакції ринку на пропоновану продукцію. Для продажу максимального об'єму пропонованих ринку товарів підприємство повинне врахувати безліч чинників, що впливають на попит, але раніше всього це очікування потенційних покупців щодо того, яким би вони хотіли бачити товар. Саме визначення властивостей, якими повинен володіти товар для того, щоб бути привабливим для певного круга споживачів, і є основним завданням маркетингової діяльності підприємства. Отримуваний підприємством прибуток безпосередньо залежить від ефективності організації роботи підприємства. Підприємство можна розглядати як з погляду його технологічних або виробничих процесів, так і з погляду бизнес-процессов - логічно зв'язаних і взаємозалежних послідовностей дій (бизнес-операции), які використовують ресурси підприємства для створення корисного вихідного результату у вигляді товару або послуги для внутрішнього або зовнішнього споживача (покупця). Саме від того, наскільки добре организованны бизнес-процессы, залежить собівартість пропонованою ринку продукції. Можна пропонувати ринку хороший товар, але якщо його ціна перевищуватиме ринковий рівень підприємство не зможе витримати конкуренції і зазнаватиме збитки. Такий товар не продаватиметься, навіть якщо підприємство має дуже хорошу систему збуту. Тому єдино можливий шлях забезпечення конкурентоспроможності підприємства полягає в побудові раціональних і ефективних бизнес-процессов. Основою ухвалення правильних рішення і в зовнішній, і у внутрішній сферах є наявність необхідної для коректного аналізу достовірної інформації. Збір і аналіз зовнішньої інформації є однією з головних функцій маркетингу. Отримання внутрішньої інформації, як правило, здійснюється на основі управлінського обліку, що забезпечує керівництво підприємства даними, необхідними для аналізу поточного

 
 

Цікаве

Загрузка...