WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Вступ до фаху - Реферат

Вступ до фаху - Реферат

менеджером митної справи, не оволодівши комп'ютером хоча б на рівні користувача. Через те мені здається, що для мого формування як спеціаліста інформатика є дуже важливою дисципліною.
Історія України. Не можна вважати себе громадянином України, не знаючи як жили наші предки, якою була історія нашої країни і українського народу. Все це вивчає така наука як історія. Історія - це наука не тільки про минуле, а й значною мірою про теперішнє. Тому що наше теперішнє життя і життя нашої рідної країни напряму залежить від історичних факторів і процесів, які склалися у минулому. Історія відображає подвиги нашого народу, процеси свого розвитку і державотворення. Із знанням історії в кожній країні асоціюється культурний рівень кожної окремо взятої людини, тобто якщо людина не знає історії своєї країни, то хоч би якими знаннями вона не володіла, її вважають за неосвічену та безкультурну.
Юридичні дисципліни. Хоча ми зараз не вивчаємо конкретних юридичних дисциплін, але в майбутньому - це обов'язкове: митне право, зобов'язальне право та ін. Без знань митного кодексу, нормативно-правових актів та умінь у них орієнтуватися неможливо майбутня професія менеджера митної справи.
Усі ці дисципліни та цілий ряд інших є вкрай важливими для формування як спеціаліста менеджера митної справи, так і повноцінної і розвиненої особистості, яких в Україні, на превеликий жаль, дуже мало.
- 4 -
По-перше, хочеться працювати за спеціальністю, щоб здобутий диплом і знання стали в пригоді. І не тільки особистомені, але й державі.
По-друге, хотілося б працювати на відповідальному участку української державної митниці, де можна було б боротися з контрабандою, яка роз'їдає сьогодні українську економіку.
По-третє, хотілося б на перших порах працювати під керівництвом професіонала, який би навчив на практиці бути менеджером митної справи, та розкрив усю специфіку професії управлінця митної справи.
На майбутнє, хотілося б мати під керівництвом хоча б невеликий підрозділ, щоб можна було на практиці реалізувати знання менеджера митної справи.
- 5 -
Порядок переміщення через митний кордон України товарів і транспортних засобів, митне регулювання, пов'язане з встановленням та справлянням податків і зборів, процедури митного контролю та оформлення, боротьба з контрабандою та порушеннями митних правил, спрямовані на реалізацію митної політики України, становлять митну справу.
Митна справа є складовою зовнішньополітичної і зовнішньоекономічної діяльності України. У митній справі Україна додержується визнаних у міжнародних відносинах систем класифікації та кодування товарів, єдиної форми декларування експорту та імпорту товарів, митної інформації, інших міжнародних норм і стандартів.
Засади митної справи, у тому числі розміри податків і зборів та умови митного обкладення, спеціальні митні зони і митні режими на території України, перелік товарів, експорт, імпорт та транзит яких через територію України забороняється, визначаються виключно законами України та цим Кодексом.
Кабінет Міністрів України організовує та забезпечує здійснення митної справи відповідно до цього Кодексу та інших законів України, а також міжнародних договорів, укладених в установленому законом порядку, координує діяльність спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади в галузі митної справи, інших органів виконавчої влади при вирішенні питань, що стосуються митної справи.
Безпосереднє керівництво митною справою покладається на спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади в галузі митної справи.
Законодавство України з питань митної справи складається з Конституції України, Митного Кодексу, законів України та інших нормативно-правових актів з питань митної справи, виданих на основі та на виконання Конституції України, цього Кодексу та законів України.
Митний кодекс України визначає засади організації та здійснення митної справи в Україні, регулює економічні, організаційні, правові, кадрові та соціальні аспекти діяльності митної служби України. Кодекс спрямований на забезпечення захисту економічних інтересів України, створення сприятливих умов для розвитку її економіки, захисту прав та інтересів суб'єктів підприємницької діяльності та громадян, а також забезпечення додержання законодавства України з питань митної справи.
Якщо міжнародним договором України, укладеним в установленому законом порядку, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені цим Кодексом, то застосовуються правила міжнародного договору.
При здійсненні митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, застосовуються виключно нормативно-правові акти, чинні на день прийняття митної декларації митним органом України.
У випадках, коли чинним законодавством передбачена можливість проведення митних процедур без подання декларації, застосовується законодавство, чинне на день здійснення таких процедур.
Закони, які пом'якшують або скасовують відповідальність за порушення митних правил, передбачені цим Кодексом, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за такі правопорушення, зворотної сили не мають.
Провадження у справах про порушення митних правил ведеться на підставі законодавства, що діє під час розгляду справи про правопорушення.

 
 

Цікаве

Загрузка...