WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Вступ до фаху - Реферат

Вступ до фаху - Реферат


Реферат на тему:
Вступ до фаху
1) ЧИМ ОБУМОВЛЕНО ВАШ ВИБІР СПЕЦІАЛЬНОСТІ?
2) ЯКІ ЯКОСТІ ПОВИНЕН МАТИ СУЧАСНИЙ МЕНЕДЖЕР?
3) ЯКИМ ПРЕДМЕТАМ, ЩО ВИВЧАЮТЬСЯ В КОЛЕДЖІ, ВИ ВІДДАЄТЕ ПЕРЕВАГУ ДЛЯ СВОГО ФОРМУВАННЯ ЯК СПЕЦІАЛІСТА?
4) ДЕ ВИ МАЄТЕ НАМІР ПРАЦЮВАТИ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ КОЛЕДЖУ?
5) ЩО ВИ ЗНАЄТЕ ПРО СВОЮ МАЙБУТНЮ СПЕЦІАЛЬНІСТЬ?
- 1 -
Мій вибір майбутньої спеціальності в якійсь мірі був випадковим. Після закінчення школи я ніколи не чув про спеціальність менеджера митної справи. Я окремо чув про професію менеджера, про професію митника. Однак ознайомившись з переліком спеціальностей, я був заінтригований спеціальністю "менеджера митної справи". Після цього мій вибір зупинився саме на цій спеціальності.
Думаю, що дана професія дасть мені чимало корисного. Окрім престижної професії, можна набути навиків керівника (менеджера), також можна сприяти роботі на митницях і примитних органах, що для сучасного стану в державі і суцільній корумпованості є вкрай необхідним завданням.
Так, ще багато потрібно навчитися, засвоїти як загальних, так і спеціальних предметів, але я гадаю, що всі набуті навички мені стануть в пригоді як на майбутній роботі, так і в житті. Вміти організовувати щось - це вже не зле. Особливо буде добре, якщо набуті знання можна буде застосувати по спеціальності.
- 2-
Я погоджуюся з вченими, які виділяють сім категорій управлінської майстерності, що забезпечують успішну роботу менеджера:
1. Концептуальна майстерність - здатність менеджера бачити організацію як ціле, розрізняти взаємовідносини між частинами організації і розу­міти, як організація підходить до розв'язання загальносистемних проблем.
2. Майстерність ухвалення рішень - вміння обирати найкращий з двох чи більше альтернативних варіантів.
3. Мистецтво аналітика - талант правильного розподілу робіт та завдань, вибору оптимальної техніки та засобів, діагностика проблем і передбачення розвитку ситуації.
4. Адміністративна майстерність - спроможність виконувати організаційні обов'язки, ефективно діяти в рамках обмеженого бюджету, координувати інформаційні потоки.
5. Комунікаційне мистецтво - вміння логічно і доступно передавати свої ідеї та погляди іншим як усно, так і письмово.
6. Психологічна майстерність - здатність безконфліктно взаємодіяти з людьми, створювати сприятливий мікроклімат.
7. Технічна майстерність - передбачає особливу компетенцію для виконання завдань.
Причин неефективної роботи менеджерів є досить багато, вони мають різноманітний характер і в неоднаковій мірі впливають на результати діяльності організацій. Поряд із відсутністю чисто професійних управлінських якостей, до яких можна віднести невміння визначати чіткі цілі і орієнтири в роботі; слабку регламентацію роботи персоналу, а звідси - не-чіткий розподіл обов'язків, прав і відповідальності працівників; невміння забезпечити належний рівень трудової і виконавчої дисципліни; надмірне втручання в роботу підлеглих, або ж, навпаки, слабкий контроль за їх роботою; невміння забезпечувати свою діяльність необхідною інформацією; недостатня увага налагоджуванню зворотного зв'язку тощо, можна вказати і на так звані причини інституційного характеру, що обумовлюють неможливість простого перенесення управлінських прийомів і методів, напрацьованих західною управлінською теорією і практикою на український ґрунт. Через відмінності у менталітеті, через відсутність належної організаційної культури і однакових правил гри для всіх суб'єктів господарювання рекомендації, що сприяють успішній діяльності західних підприємств, часто є неефективними в Україні. Тому треба напрацьовувати власний досвід управління і, що не менш важливо, прагнути, ведучи власний бізнес, бути чесними із партнерами, діяти на етичних засадах, враховувати не лише юридичні аспекти діяльності, але і бути при цьому соціально відповідальними.
- 3 -
Головні предмети, на мою думку, такі:
Менеджмент. В наш час є дуже важливим вміння управляти персоналом чи підприємством, уміння організувати виробництво і управління за законами ринку. Дисципліна "Менеджмент" є невід'ємною складовою частиною навчальних планів економістів і фінансистів, бухгалтерів та юристів. Вона передбачає вивчення студентами теоретичних основ менеджменту та набуття практичних навичок управління громадською і господарською діяльністю структурних ланок споживчої кооперації.
Маркетинг. Предмет "Маркетинг" походить від англійського manege - управління, керування. Узагальнюючи різноманітні характеристики менеджменту, можна дати таке визначення його: менеджмент - це система організації колективної праці, ефективного використання ресурсів, концентрації зусиль на безперервному підвищенні якості роботи персоналу підприємства.
Політологія. Політологія - це наука про політику та її взаємовідносини з людиною і суспільством. Ми живемо в демократичному суспільстві, де громадянин відіграє досить активну роль в політиці. І йому не справитися з цією роллю без відповідних базових знань щодо суті політики, динаміки процесів і тенденції в сучасному світі. Політологія дає можливість через опанування основних принципів політичної етики, історичного досвіду людської цивілізації, тенденцій сучасної політичної практики, уникнути багатьох недемократичних прийомів влади, у новому обсязі використати свої можливості, як суб'єктів політики - громадянам.
Комп'ютерні науки. Не можна вважати себе справжнім

 
 

Цікаве

Загрузка...