WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Вступ до фаху - Реферат

Вступ до фаху - Реферат

юридичних дисциплін, але в майбутньому - це обов'язкове: митне право, зобов'язальне право та ін.
------------------
4) Працювати хотілося б в організації, яка займається питанням розмитнення різноманітних товарів. Від автомобілів, до заводського обладнання тощо. Дана робота, на мою думку, вимагає особливо чіткого дотримання законодавства і в наш час не у повній мірі відпрацьована. Хотілося б проявити свою чесність і принциповість у даній сфері. На дати не чистим на руку митникам обкрадати Україну та її народ, який заслуговує кращого життя.
Я б приклав усіх зусиль, щоб мої підлеглі (якщо такі колись у мене будуть) дотримувалися чинного законодавства України і слухалися власної совісті.
Не всі мрії, звісно, збуваються. Але хочеться вірити, що саме ця в моєму житті збудеться обов'язково. І я обовязково стану професіоналом в своїй справі.
------------------
5) Що ж таке управління? Існує багато визначень цього поняття, які дещо відрізняються за формулюванням, але співпадають за сутністю. В останні роки в Україні поряд з терміном "управління" широко вживається термін "менеджмент" (від латинського "манус" - рука; на початку це було "мистецтво управліннякіньми"). Нині це означає "керувати, управляти, стояти на чолі, завідувати, бути здатним впоратись з чимось, якоюсь проблемою". Оксфордський словник англійської мови дає такі тлумачення цьому термінові:
1. Менеджмент - це спосіб та манера спілкування з людьми (працівниками).
2. Менеджмент - це влада та мистецтво управління.
3. Менеджмент - це вміння та адміністративні навички організувати ефективну роботу апарату управління (служб працівників).
4. Менеджмент - це органи управління, адміністративні одиниці, служби і підрозділи.
Слід зазначити, що менеджмент в основному є плодом американської теорії управління і відображає основні переконання сучасного західного суспільства - переконання в тому, що засоби, необхідні для життя людини, можна контролювати за допомогою постійного управління економічними процесами. Тому менеджмент націлений на продуктивне використання наявних ресурсів, яке забезпечується високою організацією роботи людей, їх ефективною взаємодією. При цьому увага керівників зосереджується не лише на створенні оптимальної архітектури організації, яка б сприяла раціональному розподілові праці, впорядковувала комунікаційні процеси, але і на формуванні належної культури людської співпраці, що вимагає врахування психології людей, суспільних взаємин тощо. Такий підхід є доречним, зважаючи на те, що сучасні економічні досягнення тих чи інших організацій великою мірою визначаються здатністю їх керівників повноцінно використовувати наявний людський капітал.
Зрозуміло, що завдання, які стоять перед менеджментом підприємств, компаній, можуть бути реалізовані тільки завдяки діяльності певної категорії працівників, яких прийнято називати менеджерами. Менеджер - це фахівець, що професійно займається управлінською діяльністю в конкретній області функціонування підприємства. Склад робіт, що виконуються менеджерами, визначається багатьма обставинами. Це і вид підприємницької діяльності, і посада та її місце в ієрархічній системі, кваліфікація управлінського персоналу, наявність заступників і помічників, фінансовий стан підприємства і його конкурентоспроможність, стиль роботи менеджера тощо. Але за будь-яких умов менеджери виконують широке коло робіт і їх роль в управлінському процесі характеризується великою різноманітністю функцій.
Самостійне здійснення митної справи та наявність власної митної системи є однією з засад державності. Виходячи з цього, 25 червня 1991 року Верховна Рада України прийняла Закон "Про митну справу в Україні". В ньому проголошено, що митна справа є складовою частиною зовнішньополітичної і зовнішньоекономічної діяльності України і вона як суверенна держава самостійно створює власну митну систему і здійснює митну справу.
Виконання масштабних завдань, що стоять перед митною службою, в повній мірі залежить від інтелектуального, професійного і культурного рівня працівників Служби. Нині колектив Митної служби майже на 90 відсотків складається з працівників, які мають базову та повну вищу освіту. Майже 20 відсотків з них мають вищу юридичну та економічну освіту. У переважній більшості працівники Служби - це високоосвічені професіонали.
Не можна не відзначити того позитивного досвіду і високої професійної майстерності, яких митники набули з часу проголошення незалежності України. До думки Держмитслужби прислуховуються не лише в Україні, а й у інших країнах. Робота у Політичній та Фінансовій комісіях Всесвітньої митної організації, Раді керівників митних служб держав-учасниць СНД є тому підтвердженням. Своєрідною позитивною оцінкою діяльності Держмитслужби стало проведення в травні 2000 року в Києві - уперше поза штаб-квартирою Всесвітньої митної організації в Брюсселі - Дня відкритих дверей Всесвітньої митної організації. Форум дав можливість українським і закордонним підприємцям ознайомитися з основними напрямками розвитку митної справи в країнах світового співтовариства, у тому числі й в Україні. На зустріч були запрошені підприємці і представники митних служб Білорусі, Польщі, Росії, Словаччини, Угорщини.
Держмитслужба продовжує пошук нових ефективних методів роботи, спрямованих на захист економічних інтересів країни, боротьбу з контрабандою і митними правопорушеннями, й таких, що забезпечать гуманізацію, спрощення митних процедур.
Перед Державною митною службою України широкі перспективи розвитку, і, хоча на цьому шляху є немало труднощів, митники докладуть зусиль, аби подолати їх із честю, зробити все можливе, щоб Українська митниця займала гідне місце серед митних служб найбільш розвинутих країн світу.

 
 

Цікаве

Загрузка...