WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Вступ до фаху - Реферат

Вступ до фаху - Реферат


Р Е Ф Е Р А Т
з дисципліни
"ВСТУП ДО ФАХУ"
1) Чим обумовлено вибір спеціальності?
2) Які якості, на Вашу думку, повинен мати сучасний менеджер?
3) Яким предметам (галузям), що вивчаються в коледжі, Ви віддаєте перевагу для свого формування як спеціаліста?
4) Де Ви маєте намір працювати після закінчення коледжу?
5) Що Ви знаєте про свою майбутню спеціальність?
1) Чим обумовлено вибір спеціальності?
У світі існує багато різних професій. І перед кожною молодою особою після закінчення школи стоїть важкий вибір, яку професію потрібно обрати в житті, щоб потім добитися бажаних результатів? І всім потрібно задуматися над тим, ким ми хочемо бути і правильно обрати свою спеціальність.
Якщо все добре проаналізувати, то майже половина майбутніх молоді стає на хибний шлях, обираючи не ту професію, до якої в них є здібності, а зовсім іншу через те, що вона престижніша, а чи просто за вибором батьків. По-своєму досвіді я знаю, що наші батьки думають, що їхні діти, ще не зовсім дорослі для того, щоб усвідомити ким вони хочуть стати в майбутньому і намагаються всіляким способом нав'язати свою думку. Звичайно потрібно прислухатись до порад батьків, бо вони ніколи не порадять поганого, але також потрібно враховувати свої бажання і це найголовніше. Серед ряду професій я обрав декілька основних, з яких я мав знову ж таки обрати ту, що буде зі мною протягом усього життя. Це були: менеджер і правознавець. Мені була цікава кожна професія і я не міг вибрати в той час, коли мої друзі активно готувалися до іспитів. Після довгих роздумів я зрозумів, що для подальшого вивчення я оберу спеціальність менеджера митної справи, адже в цій професії поєднуються як професію правознавця, так і менеджера. Саме зараз нашій державі потрібні висококваліфіковані фахівці, котрі би підняли її економічний стан. В руках митних служб є чимало важелів, щоб покращити долю України та її народу. І тепер, коли я дізнався більше про свою спеціальність, то зрозумів, що не помилився з вибором.
2) Які якості, на Вашу думку, повинен мати сучасний менеджер?
На мою думку сучасний менеджер має включати в себе таке поняття як "ефективний керівник". З точки зору сили впливу на інших ефективним керівником (менеджером) вважається такий, що поєднує у собі здатність впливати на поведінку інших людей не лише з позицій формальної влади, а і з позицій визнаного лідера, вміло використовуючи для цього усі форми влади.
Я б склав великий перелік лідерських якостей, серед яких особливо потрібні такі:
- гострий розум чи видатні інтелектуальні здібності;
- вміння опановувати увагою інших і підкоряти їх своїй волі;
- впевненість у собі;
- активність та енергійність;
- знання справи.
Також дуже важливими для успішної роботи колективу є не лише сформовані у ньому стосунки, що забезпечують ефективну взаємодію людей у процесі спільної роботи, але і те, яким чином спрямовується їх діяльність, які форми впливу використовуються для того, щоб спонукати людей до продуктивної праці. Ці питання відносяться до компетенції керівника - людини, яка очолює колектив і використовує надану їй владу для впливу на поведінку людей, що у ньому працюють.
3) Яким галузям, що вивчаються в коледжі, Ви віддаєте перевагу для свого формування як спеціаліста?
Як майбутній менеджер митної справи я зобов'язаний добре знати ті предмети, які будуть зі мною протягом всього життя. Для свого формування як спеціаліста я обрав багато галузей, одна з яких є менеджмент.
Менеджмент - це система організаційної колективної праці, ефективного використання ресурсів, концентрації зусиль на безперервному підвищенні якості роботи підприємства. А, отже, управління суспільним виробництвом охоплює процес економічного та соціального управління народними галузями, регіонами кожного рівня. Для ефективного функціонування будь-якої системи управління потрібно враховувати всі чинники як внутрішнього, так і зовнішнього характеру, які на неї впливають.
Інша галузь, яку мені потрібно знати - це статистика. Ще на початку 90-х років в Україні розпочалися глибинні соціальні й економічні зміни, спричинені формуванням ринкових відносин та оновлення системи управління природним господарством, як наслідок ведення обліку та статистичний аналіз в Україні наблизилися до міжнародних. Зросла потреба підготовки економістів, які б на сучасному рівні володіли фундаментальними і соціальними знаннями. Робота підприємців чи економістів в умовах формування ринкових відносин не може не позначитися на дедалі зростаючій ролі статистичної науки, оволодіння методологією якої є неодмінною умовою вивчення тенденцій попиту і пропозицій, наслідків підприємницької діяльності, прийнятті оптимальних рішень на всіх їх рівнях. Одним із основних розділів статистичної науки є соціально-економічна статистика, яка вивчає методологію побудови макроекономічних показників та їх аналіз на рівні народного господарства, країни чи регіону як єдиного цілого. Оволодіння методами статистичного вимірювання та аналізу складних суспільних явищ і процесів є невід'ємним елементом підготовки висококваліфікованих менеджерів.
Інша, не менш важлива галузь, є право. Кожна людина, а тим більше майбутній спеціаліст, має знати свої права і можливості, які буде застосовувати у подальшій практиці. Основою будь-якого суспільного розвитку є спосіб виробництва матеріальних благ.
Для того, щоб підвищити свій рівень як інтелектуала, я вважаю, що просто необхідно знати історію своєї держави і прагнути здобути якомога більше знань. Хіба ж не цікаво знати як жили наші пращури, їх давні звичаї, якими і досі користуються у побуті. Український народ роками боровся за права і вольності, через що полягло немало людей, але наша нація виживала і серед татарських навал і під час польського гніту і під впливом Росії та її більшовицьких настроїв. Знаходились патріоти своєї землі, які вели постійну боротьбу проти загарбників. Як істинні патріоти своєї держави ми просто зобов'язані знати минуле нашого народу і шанувати тих людей, які загинули за те, щоб сьогодні ми були незалежними.
В наш час актуальною і необхідною наукою є політологія. Політологія дає

 
 

Цікаве

Загрузка...