WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Культура підприємницької діяльності - Реферат

Культура підприємницької діяльності - Реферат

доручення вважається даним у випадку якщо:
" чітко сформульоване завдання без можливості кривотолку
" установлено чіткий термін виконання завдання
" термін установлює начальник з коректуванням виконавця
" до будь-якого терміну повинний бути введений поправочний коефіцієнт на 20% убік збільшення
4. Уміле психологічне відношення до підлеглих. Серйозними помилками вважаються:
" перекладання відповідальності на плечі підлеглих (начальник відповідає за всі, незважаючи не на що)
" перешкоджання підвищенню рівня кваліфікації підлеглих (нехтування майбутнім)
" однакове відношення до всіх підлеглих (деякі заслуговують заохочення, інші - струсу)
5. Створення сприятливої репутації своїй фірмі (public relation)
Важливе місце в підприємницькій культурі посідає і культура рекламування своєї продукції (послуг).
Розумно організована реклама є насамперед засобом спілкування між виробниками (надавачами послуг) і споживачами, партнерами У підприємницькій діяльності. Емпіричним шляхом обгрунтовані й сформульовані певні правила реклами, її етичні норми. Принципи чесноїконкуренції полягають у тому, що будь-яке рекламне звернення не може:
o містити твердження або зображення, що суперечать прийнятим Утому чи іншому суспільстві правилам моральності;
o зловживати довірою споживачів і використовувати їхню недо-свідченість чи необізнаність;
o вводити в оману споживачів (клієнтів) стосовно властивостей і технології виготовлення товару, дати і країни продукування, ціни ^ умов придбання, післяпродажного сервісу і гарантій якості тощо;
o завдавати шкоди фірмам-конкурентам та їхній комерційній діяльності, прямо або опосередковано дискредитуючи їх;
o використовувати висловлювання або зображення приватних осіб без попередньої їхньої згоди; запозичувати композицію, текст зображення, музику і звукові ефекти інших рекламних звернень без згоди відповідної фірми.
Рекламодавці та виконавці мають опанувати всі елементи мистецтва реклами, а саме: висловлюватися просто, цікаво, ствердно; завжди керуватися здоровим глуздом; бути стислим у висловлюваннях, правдивим, пристойним, оригінальним; знаходити найбільш важливі комерційні аргументи; уникати прямих порівнянь з продукцією конкурентів; обов'язково враховувати національні звичаї і традиції.
Солідній потужній фірмі звичайно не потрібно займатися рекламою власної продукції (послуг) самотужки. На основі аналізу своїх можливостей і перспектив їй досить сформулювати загальні принципи реклами. З цим вона має звернутися до спеціалізованого рекламного агентства для фахової розробки рекламних матеріалів та розміщення їх у засобах масової інформації.
Створення позитивного іміджу фірми ("паблік рілейшнз")
У діловому світі досить широко використовуються так звані PR- послуги - публік рілейшнз (англ. Pablic Relations), які полягають у формуванні громадської думки (іміджу) щодо тих чи тих фірм, через організацію рекламної діяльності, публікації в пресі, виступи по радіо і телебаченню, виставки, ярмарки, презентації та інші заходи.
Головною метою паблік рілейшнз у сфері бізнесу завжди є формування іміджу фірми (підприємства, організації) як надійного партнера, постачальника високоякісних і потрібних товарів на вітчизняний і світовий ринки.
Форми паблік рілейшнз залежать в основному від специфіки товарів (продуктів, послуг). Цілком зрозуміло, що машини, устаткування та прилади потребують зовсім інших форм популяризації, ніж, наприклад, товари народного споживання. Для одних видів товарів серйозна науково обгрунтована інформація, для інших достатньо поставити, наприклад, пляшку рекламованого напою на стіл якійсь популярній особистості під час телеінтерв'ю. Проте в усіх випадках цією справою мають займатися професіонали, котрі добре знають методи формування позитивного іміджу конкретної фірми. Варто при цьому зазначити, що кампанії з паблік рілейшнз є значно дешевшими і діють більш ефективно, ніж проста реклама. Найбільш поширеними методами співпраці із засобами масової інформації для паблік рілейшнз вважаються підготовка прес-релізів (англ. press-release - випуск для преси), тобто інформаційних повідомлень, та проведення прес-конференцій.
У сучасних умовах паблік рілейшнз небезпідставно оцінюють як мистецтво і науку створення ділового іміджу на основі оперативної і правдивої інформації. Причому йдеться про діловий імідж не лише фірми (підприємницькоїструктури), ай окремих підприємців. Кращих результатів досягають фірми, котрі ретельно планують паблік-рілейшнз, узгоджують усі його основні напрямки (громадська думка, дослідження і статистика, засоби масової інформації) і рівні (від урядового до споживацького).
Від працівників, що займаються РR-послугами, вимагають не лише знання певних фахових правил здійснення цього специфічного виду діяльності, а й добрих організаторських здібностей та інтелігентності. Лише професійно підготовлені фахівці спроможні забезпечувати активність і соціально-економічну ефективність комплексу робіт з паблік-рілейшнз.
Отже, культура підприємницької діяльності є багатоскладовою і вимагає дотримання певних правил і норм, які в сукупності мають створити сприятливу як внутрішню, так і зовнішню атмосферу для підприємницької діяльності, що, звісно, буде позитивно відбиватися на результатах діяльності.
Список використаної літератури
1. Хміль Ф.І. Основи менеджменту: Підручник. К.: Академвидав, 2003. - 608с.
2. Холл Келвин С., Линдсей Гарднер. Теории личности. Пер. с англ. И.Б. Гриншпун. - М.: ЗАО Изд-во ЕКСМО-Пресс, 1999. - 592с.
3. Цветов В. Пятнадцатий камень сада Реандзи. - М.: Политиздат, 1986. - 302с.
4. Чмут Т.К. Культура спілкування. - Навч. посібник. - Хмельницький, "ХІРУП", 1999. - 358с.
5. Шегда А.В. Основи менеджмента: Учебное пособие. - К.: Знання, 1998. - 512с.

 
 

Цікаве

Загрузка...