WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Руководство по Project Expert - Реферат

Руководство по Project Expert - Реферат

на вже стадії планування проекту. У умовах досить високої інфляції чинники часу, що визначають стратегію збуту, впливають істотний чином на фінансовий результат проекту.
Project Expert надає користувачеві вичерпний набір інструментів для опису індивідуальної стратегії реалізації продукції і послуг і формування усього операційного плану.
У процесі розробки стратегії продажу потрібно також враховувати тимчасові чинники, такі як: час реалізації продукту (послуги), час затримки платежу після постачання продукції, а також умови оплати продукту або послуги споживачем (за фактом, з передоплатою або в кредит). Всі ці чинники мають істотне значення для фінансового результату проекту і тому не треба ними нехтувати. Особливо значущі чинники часу для проекту, який реалізовується в умовах інфляції. У даних умовах надходження майбутніх періодів часу втрачають свою цінність. У процесі розробки стратегії збуту продукції при дії інфляції треба пам'ятати про те, що в умовах ринку одним з найбільш поширених методів стимулювання попиту є пільгові умови оплати. Однак в умовах інфляції надання пільгових умов оплати може дуже негативно відбитися на результатах. Таким чином, розробляючи стратегію, необхідно, з одного боку, думати про те, як про стимулювати попит, але в той же час не втратити в циклі обороту грошових коштів. Надаючи динамічну модель компанії, програма звільняє користувача від необхідності громіздких обчислень і аналізу на цьому етапі - зміни у виробничому або маркетинговому плані компанії в прочитані секунди приводяться до відповідних зміни в фінансових результатах.
Опис операційного плану включає модулі:
o План збуту
o План виробництва
o Матеріали і що комплектують (опис схеми закупівлі і формування запасів)
o План персоналу
o Загальні витрати
3. Фінансування проекту
Потреба в капіталі визначається на основі даних, що відображаються в Звіті про рушення грошових коштів (Cash-Flow). Значення сальдо рахунку підприємства представлені в останньому рядку таблиці Cash-Flow і демонструють стан розрахункового рахунку підприємства, що прогнозується, що реалізовує проект в різні періоди часу. Негативне значення сальдо розрахункового рахунку означає, що підприємство не має в своєму розпорядженні необхідну суму капіталу.
Задачею користувача є сформувати капітал таким чином, щоб ні в один період часу значення сальдо розрахункового рахунку не мало негативне значення. При цьому необхідно дотримуватися основного принципу - капітал повинен бути залучений тільки в той період часу, коли це дійсно необхідне.
Також потрібно брати до уваги вартість капіталу, умови, на яких він може бути залучений. Насамперед, умови залучення капіталу повинні бути найбільш реалістичне. Тобто, розробляючи бізнес-план проекту, автори повинні мати попередні домовленості з банком, в принципі готовим кредитувати проект, або добре уявляти собі реальний ринок капіталу.
Наприклад, на яких умовах можуть бути залучені інвестори, або як може бути організована підписна кампанія на акції серед населення і скільки це буде коштувати. Іншими словами, формуючи капітал проекту, потрібно виразно представляти його вірогідну вартість. При визначенні вартості капіталу потрібно також враховувати вартість гарантій або страхування капіталу, а також витрати на проведення рекламної кампанії для залучення капіталу. Важливою перевагою Project Expert є те, що потреба в капіталі визначається з урахуванням інфляції, що, в свою чергу, дозволяє уникнути грубих помилок в плануванні бюджету проекту.
Два основних способи залучення капіталу
Існує два основних способи залучення капіталу:
1. Власний - отриманий як внесок інвестора, званий як акціонерний капітал;
2. Позиковий - наданий комерційним банком або іншим фінансовим інститутом як кредит під певні проценти.
У програмі Project Expert передбачена можливість розробки гнучкої стратегії формування капіталу. При цьому користувач може описати як процедури залучення грошових коштів, так і процедури обслуговування боргу.
Введення даних, що характеризують стратегію формування капіталу проекту, рекомендується здійснювати після проведення розрахунку для визначення потреби в капіталі, при цьому всі дані, що характеризують надходження і витрати в проекті, повинні бути вже введені. У цьому випадку, програма надає детальну інформацію про величину дефіциту грошових коштів, що допомагає правильно вибрати схему фінансування і спосіб залучення грошових коштів.
Ще далі програма йде в управлінні коштами, отриманими від проекту. Користувачеві досить указати тільки загальні принципи дивідендної політики і управління інвестиціями і реальні суми будуть розраховані на основі грошей отриманих при реалізації описаної моделі. Природно, можна указати і свою власну схему інвестицій, не покладаючись на думку програми.
Розділи, що відносяться до фінансового плану
Загальний список розділів, що відносяться до фінансового плану виглядає таким чином:
o Акціонерний капітал
o Кредити
o Лізинг
o Інвестиції
o Інші надходження
o Інші виплати
o Розподіл прибутку
o Пільги по податку на прибуток
o і описують всі аспекти фінансової політики компанії.
Кошти, аналіз проекту і формування звітів
Модель компанії, побудована при допомозі Project Expert, імітуючи її діяльність, представляє результати в формі стандартних фінансових документів, зрозумілих будь-якому фінансовому аналітику або бухгалтеру. Орієнтація на міжнародні стандарти бухгалтерського обліку (МСБО) допомагає тут відразу з двох точок зору - вона полегшує роботу з іноземними інвесторами і робить можливим більш точний аналіз фінансових результатів (оскільки МСБО створені саме для цих цілей).
Фінансові звіти
Фінансові звіти демонструють результати діяльності компанії. Звичайно потенційним інвесторам або банкірам надаються звіти за декілька останніх років, а також прогнози майбутніх фінансових результатів. До числа якнайважливіших фінансових звітів відносяться:
o Звіт про прибутки і збитки
o Бухгалтерський баланс
o Звіт про рушення грошових коштів (Cash Flow)
o Звіт про використанняприбутку.
У Project Expert всі перераховані документи формуються автоматично внаслідок виконання розрахунків. Процес генерації бухгалтерських процедур і формування звітних фінансових документів здійснюється відповідно до міжнародних стандартів бухгалтерського обліку.
При оцінці ефективності інвестицій найбільш важливим є прогноз грошових потоків підприємства. Проектування грошового потоку покаже здатність підприємства генерувати достатню кількість грошових коштів для покриття боргових зобов'язань, виплат процентів по кредитах і дивідендів акціонерам. Прогнозний звіт про рушення грошових коштів дозволить визначити потребу в фінансових ресурсах в різні періоди часу, розробити найбільш раціональну стратегію формування капіталу підприємства і розрахувати дисконтова ні показники ефективності інвестицій (Cash Flow Discounted Criteria).
Модуль "Деталізуванням результатів" надає можливість користувачеві переглянути і вивести на друк деталізовані результати, отримані при розрахунку проекту. Усього, користувач може використати до 30 стандартних таблиць, що відображають стан і результати проекту. Якщо це виявиться недостатнім або з'явиться необхідність в звітах іншого формату, вони легко можуть бути створені в розділі "Таблиці користувача".
Побудова і виведення на друк здійснюється за допомогою вбудованого модуля Project Chart, який, нарівні з процедурами побудови, відображення і печатей графіків, дозволяє розрахувати нові показники ефективності на основі даних або їх груп, представленої в таблицях: "Баланс", "Звіт про рушення грошових коштів", "Звіт про прибутки і збитки" і таблиці деталізування

 
 

Цікаве

Загрузка...