WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Поняття інвестиційного проекту. Підготовка інвестиційних пропозицій - Реферат

Поняття інвестиційного проекту. Підготовка інвестиційних пропозицій - Реферат

недостатньо.
Іншою суб'єктивною причиною є не облік побажань того. для кого готується бізнес-план. Кожний інвестор або партнер буде більш прихильно відноситися до Вашого проекту, якщо в бізнес плані Ви виділите (явно або неявно) ті сторони і ті можливі чинники, на які він хотів би отримати відповідь.
Багато які чинники невизначеності (об'єктивні) можна було б зняти, якщо проробити їх в достатньому об'ємі. Для цього треба:
o час;
o гроші.
Тривалість опрацювання бізнес плану відносно невеликого проекту з об'ємами вкладень до 10 млн. доларів США може скласти до 6 місяців. Часто організатор проекту хоче отримати результат швидше.
Глибоке опрацювання питань вимагає досліджень і залучення фахівців. Це може збільшитибюджет, що виділяється на складання бізнес плану.
Істотні чинники, що приводять до помилок. Практично всі чинники потрібно піддавати ретельному аналізу, оскільки вони несуть потенційну загрозу реалізації проекту. Внаслідок того, що немає певних даних, достовірній інформації, коштів і часу на уточнення, в бізнес-план вставляються орієнтовні або експертні дані. З загальних чинників можна указати або дуже поверхневий опис, коли немає ніякий конкретики, або дуже навантажене, коли інвестор втрачається в деталях.
Помилки в оцінці ринку
Невірна оцінка ринку - саме "слабке" місце бізнес планів, в тому числі:
оцінка ринку за продуктом, товаром, послугою:
" сегмент ринку,
" інтереси покупців,
" потенційний попит,
" платоспроможний попит,
" ціни,
" частка ринку (об'єм продажу);
" конкуренти:
" стратегія поведінки,
" ціна і якість товару,
" можливість імпорту,
" можливість імпорту в перспективі через зміну курсу валют.
Помилки в товарі
опис товару:
" не показані переваги цього товару перед іншими,
" що шукають користувачі, що вони хочуть купити,
" чому користувачі зацікавлені в цьому товарі;
просування товару:
" просування товару,
" реклама,
" контакт з споживачем,
" доставка.
Не треба вкладатися в морально застарілий продукт або технологію. Для цього треба правильно врахувати життєвий цикл продукту, його поточний стан, час "вмирання", в тому числі світові тенденції, технічне оновлення, технологічні і продуктові стрибки.
Помилки у виробництві
Інженерний рівень на Україні досить високий, і помилок у виробниче-технологічній частині буває менше усього, хоча необхідно здійснити прив'язку проекту до технологій і обладнання. Особлива увага потрібно приділити вузьким місцям і заходам щодо їх розшивці.
Помилки в персоналі.
Реалізація проекту неможлива без керівництва. Деякі методики з розробки бізнес планів до третини об'єму приділяють керівнику проекту, його команді, консультантам. Можна вважати, що логіка інвестування "тут - "під людину". Серйозні проекти поодинці не робляться, необхідне згуртоване ядро. Американський фахівець Джон Шок (John Shook) вважає, що відсутність команди - вбивця бізнесу № 1. Розділ бізнес планів, пов'язаний з персоналом, недооцінюють, вважаючи, що хороших керівників багато. При реалізації проекту спільно з партнерами, особливо іноземними, необхідно ясно і в документальній формі фіксувати розподіл обов'язків і результатів. І навіть документи можуть не допомогти, якщо вони розглядаються з точки зору різних культур, а значить, і багатьох пропозицій, що маються на увазі:
" можлива зміна орієнтації, стратегії і тактики керівництва компанії;
" існують різні інтереси що ініціюють, керівників і виконуючих людей.
У багатьох випадках при створенні нових виробництв необхідний набір нових людей. Чи є можливість залучення кваліфікованих фахівців? Чи Буде забезпечена оплата, підтримуюча їх домагання?
Помилки в організаційній структурі
Чи Забезпечується адекватний контакт організації із зовнішнім світом? Чи Забезпечується керованість структури для рішення оперативних задач? для довгострокових задач? Чи забезпечується інформаційний обмін між підрозділами і робота на загальну мету?
Помилки в фінансах
Фінансова частина бізнес плану рясніє цифрами, маніпулювання якими може бути легким. Ми ще раз укажемо на помилки визначення об'єму ринку, частки компанії па ринку, а значить об'єму продажу і цін; облік інфляції - структурні зміни цін і витрат:
" на продукцію,
" на матеріали, сировину, що комплектують,
" на енергію, паливо,
" зміна зарплати,
" витрати на обладнання, будівництво, ремонт,
" переоцінка фондів, ведуча до зміни амортизації;
" зміна курсу валют:
" постійний курс,
" курс, що змінюється пропорціонально цінам,
" відставання курсу від інфляції
" інші припущення.
Відсутність обліку інфляції через розрахунки у постійній валюті не показує нестачу оборотних коштів. Але цей чинник, породжуючий неплатежі в економіці в 1992-96 рр., є болючою точкою вже працюючих підприємств, а що говорити про новий проект. Джон Шок вважає, що "недостача оборотного капіталу - вбивця бізнесу № 2". Більш того в російській практиці часто взагалі відсутня така найважливіша стаття в бюджеті, як оборотні кошти і їх поповнення.
Чи Враховані всі податки (ПДВ, на прибуток, на майно, інші, що визначаються від виручки або обороту - до 5% виручки). Чи Розглянуте експортне і імпортне мито?
Далі помітимо, що розробниками бізнес плану можуть бути враховані не всі витрати (накладні, непередбачені, на страхування, на рекламу і т.д.). Чи Враховані знижки покупцям і комісійні?
Невдача для реалізації і окупності проекту може статися через відхід грошей на сторону. Засіб контролю - складання кошторисів, бюджетування проекту, і поетапна реалізація проекту.
Чи пророблена схема фінансування? Хто буде партнерами по фінансуванню, які у них будуть ролі і права?
Обмеження.
Дуже часто в бізнес планах недостатньо проробляються існуючі обмеження:
" юридичні,
" патентні,
" бухгалтерські.
" податкові,
" кваліфікаційні,
" організаційні можливості,
" відносини з владою, податковими службами, митницею і т.д.
Таким чином не кожний проект виходить успішним. Успішною повинна бути сукупність проектів. з урахуванням їх "запасу міцності".
Рішення, яке можна використати в більшості випадків: рухатися - треба, коректуючи рушення по ходу. Керівництво компанії IВМ вважає, що вони не роблять хороших проектів. Проекти стають хорошими по ходу реалізації.
5. Оцінка інвестиційних ризиків
Інвестиційна діяльність у всіх її формах і видах пов'язана з ризиком, ступінь якого посилюється з переходом до ринкових відносин в економіці. Зростання ступеня ризику в сучасних умовах пов'язано з наростаючою невизначеністю і швидкою мінливістю економічної ситуації в країні в цілому і на інвестиційному ринку зокрема; із пропозицією, що розширюється, для інвестування приватизованих об'єктів; із появою нових

 
 

Цікаве

Загрузка...