WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Поняття інвестиційного проекту. Підготовка інвестиційних пропозицій - Реферат

Поняття інвестиційного проекту. Підготовка інвестиційних пропозицій - Реферат

і прогноз інфляції;
- всі інші витрати, що несе підприємство в результаті реалізації стратегічного плану;
- прогноз фінансових коефіцієнтів і дисконтованих грошових потоків.
На додаток повинен бути приведений прогноз потреб в капіталі.
Фінансові прогнози повинні бути реалістичні. Але необхідно пам'ятати, що вони можуть викликати скептичну реакцію потенційних інвесторів. Будь-які істотні відхилення фінансових пропозицій від средньогалузевих показників повинні бути старанно обгрунтовані і пояснені. Докладні розрахунки можуть бути подані інвесторам на більш пізній стадії.
Також важливоуявити потенційним інвесторам результати аналізу чутливості проекту. У випадку використання незалежних консультантів і/ або аудиторів необхідно зазначити їх у даному розділі або поділі "Менеджмент".
11. Потреба у фінансуванні. У цьому розділі детально описується потреба компанії у фінансуванні. Визначення потреби у фінансуванні здійснюється за допомогою розрахунку прогнозу грошового потоку (Cash Flow) і визначення дефіциту коштів у різноманітні періоди часу. При цьому необхідно визначити найбільше кращу структуру капіталу (позиковий/ акціонерний), виходячи з таких розумінь:
-доступність джерел фінансування і наявність необхідного забезпечення; умови притягнення капіталу;
-максимізація прибутковості акціонерного капіталу (забезпечення принадності для інвесторів); забезпечення платоспроможності, прийнятної для кредитно-фінансових заснувань (співвідношення сумарні боргові зобов'язання/акціонерний капітал);
- забезпечення гнучкості фінансування; забезпечення стратегії виходу з проекту для інвесторів.
Зазначте сумарну потребу в капіталі і те, як він буде використаний: витрати підготовчого періоду; капітальні вкладення; оборотні кошти.
12. Урядова підтримка і законодавство. Дії уряду можуть робити як сприятливий, так і негативний ефект на процес розвитку компанії. Тому важливо зазначити, чи користується ваш проект підтримкою федерального або регіонального уряду. Також варто описати чинне законодавство, що може сприятливо або негативно позначатися на результатах реалізації проекту. Даний розділ повинен містити таку інформацію:
Наскільки проект вписується в загальну економічну або інвестиційну стратегію держави. Можливі механізми і заходи уряду по підтримці вашого проекту на федеральному і/ або регіональному рівнях. Гаданий внесок проекту в економічний розвиток країни (бюджетний, соціальний, технологічні, екологічний і інші ефекти). Особливості законодавства, що регулює діяльність вашої компанії. Обмеження конвертованості валют, умови ввозу і вивозу капіталу.
Витримки з найважливіших законодавчих актів, що визначають успіх вашого проекту, можуть бути подані у вигляді додатку.
13. Фінансова пропозиція. Існують різноманітні думки про те, чи має зміст подавати інформацію про оцінку вартості бізнесу потенційним інвесторам або краще це зробити в переговорах на останній стадії. До моменту уявлення вашої фінансової пропозиції інвестору бажано обговорити його з фаховим інвестиційним радником (консультантом). Запропонована вами структура фінансування може бути віднесена інвесторами до розряду привабливих інвестиційних можливостей. Це може визначити остаточну ціну акцій і мати істотні податкові наслідки. Водночас це може призвести до негативної реакції інвесторів у випадку, якщо вони порахують оцінку завищеної.
Включивши в Інвестиційну пропозицію діапазон оцінок, можна швидко виключити тих інвесторів, що не розділяють вашу думку про вартість бізнесу. Це збереже час для обох сторін: для вас і потенційного інвестора.
У той же час, якщо ви запропонуєте діапазон оцінок, що значно перевищують чекання потенційних інвесторів, ви можете віджахнути всіх інвесторів. Таким чином, діапазон оцінок, незважаючи на визначені переваги, може призвести до послаблення вашої позиції на переговорах з інвесторами.
У будь-якому випадку, при визначенні вартості вашого бізнесу і структури угоди ви повинні бути реалістичні. Пропозиції інвестору повинні бути справедливими.
Варто застосовувати свої оцінки на майбутніх прибутках компанії. Найбільше поширений метод, що можна з успіхом застосувати при оцінці бізнесу, - це метод дисконтированих дивідендів. Для проведення оцінки з використанням даного методу ініціатори проекту повинні побудувати детальну фінансову модель компанії і провести відповідні розрахунки.
14. Додатки. Як описувалося раніше, додаткові дані повинні бути подані у виді додатків до основного тексту Інвестиційної пропозиції. Додатки можуть включати (але не обмежуватися цим) такі документи: фінансові звіти; аудиторські висновки; висновки фахівців з оцінки майна; рекламні брошури компанії; детальні (технічні) описи продуктів і/ або послуг; резюме ключових керівників; найважливіші угоди і контракти; інформацію про виробничий процес; інвестиційний проект; звіт про дослідження ринку; витримки з найважливіших законодавчих актів; інші документи.
Можливість використання при необхідності додатків дозволяє зробити вичерпним і достатньо компактним основний документ.
Список необхідної інформації досить "важкий", і зрозуміло, як багато сил потрібно витратити на підготування такого документа. Але позиція "для нас це занадто складно, домовимося з інвестором як-небудь і без цього" явно програшна. Це не тільки втрата часу, але й упущення шансу для кращого розуміння власного бізнесу.
4. Прорахунки та типові помилки при складанні бізнес пропозицій
У даному розділі виділимо чинники, які досить часто недостатньо проробляються, що приводять до помилок і істотно впливають на оцінку проекту, а також на розробку бізнес плану в цілому.
Можна виділити дві основні причини, чому потрібно поглянути на свій бізнес-план через призму помилок:
o не робити аналогічних;
o знати сумнівні місця в своїх документах.
Основні причини прорахунків. Потрібно виділити суб'єктивні і об'єктивні причини прорахунків. Оскільки реалізація будь-якого проекту зв'язана з невизначеністю (об'єктивні причини), то цілком можливо, що ми нехтуємо нею (суб'єктивні причини). Ми не будемо обговорювати такий чинник, як навмисні помилки, викликаний прагненням підприємства підвищити привабливість свого проекту в очах інвестора (не кажучи вже про несумлінного партнера),
Основною причиною суб'єктивних прорахунків є власна думка, що "ми всі знаємо про цей проект (або продукті, або технології)".Це приводить до зайвого оптимізму розробників проекту, що виражається в
o оптимістичних термінах виконання проекту;
o завищених об'ємах продажу:
o заниженні собівартості;
o заниженні необхідного об'єму фінансування.
Найбільш істотним в цьому випадку є уявлення, що після випуску продукція буде продаватися без особливих зусиль. Іншими словами, знання реального ринку буває

 
 

Цікаве

Загрузка...