WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Управління контрактною діяльністю на підприємстві ВАТ "Центролит" (м.Суми) - Курсова робота

Управління контрактною діяльністю на підприємстві ВАТ "Центролит" (м.Суми) - Курсова робота


постачання можливе тільки за згодою покупця. Застереження про дострокове постачання звичайно припускає і дострокову оплату товару покупцем.
У розглянутому контракті дата строго не зафіксована, зазначений лише крайній термін постачання.
6.Базисні умови контракту
При укладенні контракту сторони повинні чітко розподілити між собою численні обов'язки, зв'язані з доставкою товару від продавця до покупця (транспортування, страхування в шляхи, оформлення митних документів і т.д.).
Для уніфікації розуміння прав і обов'язків сторін контракту були розроблені базисні умови постачання, що визначають обов'язкуи продавця і покупця по доставці товарів, установлюють момент переходу ризику випадкової загибелі чи псування товару. Базисні умови виробляються на основі міжнародної торгової практики. Вони спрощують операції, зв'язані з постачанням товарів, є загальновизнаними в міжнародній торгівлі і визначаються як правило, торговельними порядками, що склалися в комерційній практиці окремих країн, портів, галузей торгівлі.
"Інкотермс" застосовується в тих випадках, коли в Контракті зроблене посилання на них. При розбіжності умов контракту і положень "Інкотермс" пріоритет мають умови Контракту.
У нашому прикладі постачання здійснювалося на умовах DDU м.Хеймниц , м. Деденбах /Німеччина/, Сурані /Словаччина/ відповідно до "Инкотермс-90"
Даний термін має значення, коли продавець зобов'язується поставити товар у місце призначення, однак без оплати митного очищення по імпорту та без оплати мита.
7.Умови взаєморозрахунків
Умови взаєморозрахунків включають установлення валюти платежу, спосіб і порядок розрахунків за поставлений товар, перелік документів, що представляється до оплати, і захисні міри проти необґрунтованої затримки платежу або інших порушень платіжних умов контракту.
Умови платежу встановлюють на якій стадії руху товару виробляється його оплата і чи буде вона відбуватися чи одноразово декількома внесками.
Існують кілька способів платежу, використовуваних у практиці міжнародної торгівлі: платіж готівкою, платіж у кредит, а також їхнє сполучення.
У розглянутому контракті обговорено, що оплата повинна произвестись у плині 2-х банківських днів із дня надходження товару на склад покупця. Розрахунок здійснюється прстим банківським переведенням.
За затримку платежу в контракті передбачаються санкції, розмір яких погоджується сторонами.
8.Санкції
Контракт звичайно передбачає цілий ряд штрафних санкцій, за допомогою яких покупець прагне стимулювати продавця у своєчасному виконанні зобов'язань і компенсувати свої можливі втрати.
Штрафні санкції звичайно зростають у залежності від тривалості порушення зобов'язання (прострочення і т.д.). Максимальна величина штрафів складає 8-10% від вартості непоставлених у термін товарів.
В нашому контракті розмір штрафу встановлений на рівні 5% від вартості неодержаної чи непоставленої продукці.
9.Умови упакування і маркірування
В укладеному контракті ці умови були обговорені в пункті про ціну. Там указувалося, що товар повинен бути упакований на європіддонах. Хоча чіткої директиви про упакування нема, але якщо в загальну вартість входить вартість європіддонов, значить товар повинен бути упакований саме в такий спосіб.
Слід зазначити, що розділи про упакування і маркірування включають у контракт, коли по роду товару упакування є необхідним. При цьому в статті указуються вид і характер упакування, її якість, розміри, способи оплати, а також нанесення на упакування кожного місця маркірування.
Маркірування вантажів - товаросупроводжувальна інформація, що містить реквізити імпортера, номер контракту, номер трансу, вагогабаритні характеристики місць, номер місця і число місць у партії чи трансі. Вона є вказівкою транспортним фірмам, як звертатися з вантажем, і при необхідності використовується для попередження про небезпеку звертання з вантажем. Маркірування вантажів безумовний обов'язок продавця. Реквізити маркірування погодяться сторонами і вказуються в контракті. Маркірувальні оцінки повинні бути нанесені на кожне вантажне місце.
Причиною невикористання маркірування в даному контракті є те, що поставка здійснювалася автомобільним транспортом і, в принципі, необхідність у ній була не настільки велика.
10. Форсмажорне й арбітражне застереження в контрактах
Практично всі зовнішньоекономічні контракти містять статті, що дозволяють переносити термін виконання договору чи взагалі звільняє сторони від повного чи часткового виконання зобов'язань за договором у випадку настання визначених обставин, що звичайно іменуються форсмажорними, чи "обставинами нездоланної сили".
До форсмажорних обставин відносяться як різного роду стихійні лиха (пожежі, повені, землетруси), так і різні політичні ситуації (війна).
У контрактах варто передбачити погоджений контрагентами перелік таких обставин і порядок дій сторін контракту при їхньому настанні.
При настанні зазначених обставин прийнято негайно сповіщати іншу сторону. Підтвердженням настання зазначених обставин служать відповідні документи: найчастіше - свідчення національних торгово-промислових палат.
У нашому випадку контрагенти прийшли до згоди щодо списку таких подій, що знайшли своє відображення в пункті про форсмажорні обставини.
У розділі контракту, названому "арбітражним застереженням" сторони встановлюють, що будь-яка суперечка чи розбіжність підлягають передачі на розгляд діючим арбітражам.
Арбітражне застереження контракту визнається маючим юридичну чинність незалежно від дійсності контракту, складовою частиною якого вона є.
Усі суперечки щодо контракту, що ми розглядаємо, сторони домовилися розглядати в Міжнародному комерційному суді при ТПП України в м. Київ. Але все-таки перед тим як звертатися в суд сторонам потрібно спробувати врегулювати суперечка дружнім шляхом.
Отже, проаналізувавши усе вищезгадане, можна зробити висновок про якість складання зовнішньоторговельних контрактів на ВАТ "Центролит" і переконатися в тім, що даний вид діяльності на підприємстві знайшов свій чималий розвиток. Але все-таки, якщо менеджмент контрактної діяльності не розвивати далі, то завод може опинтися в ситуації, коли іноземний партнер виявиться кращим і, допущені помилки в контракті приведуть до істотних збитків. Тобто потрібно всіляко удосконалювати дану галузь ЗЕД і впроваджувати нововведення, що з'являються у світі.
Про деякі рекомендації і зауваження мова йтиме в наступному розділі.
РОЗДІЛ 3
Вплив факторів ризику на формування базових умов
зовнішньоторговельного контракту
3.1 Цінова політика контракту.
Розділ "Ціна та загальна вартість крнтракту" є одним з основних його розділів. Це пов'язане з тим, що оснвною метою укладення зовнішньоекономічного контракту є одерження прибутку. Але яким же чином можназберегти свої гроші, не потрапити у несподівану ситуацію через можливі коливання цін? Для того, щоб застрахуватись

 
 

Цікаве

Загрузка...