WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Ділові взаємовідносини в апараті управління - Дипломна робота

Ділові взаємовідносини в апараті управління - Дипломна робота


ДИПЛОМНА РОБОТА
на тему:
Ділові взаємовідносини в апараті управління
Зміст
Вступ. 2
1. Теоретичні складові ділових взаємовідносин. 4
1.1. Спілкування як один з головних аспектів ділових взаємовідносин у колектив 6
1.2. Вплив психології груп на ділові взаємовідносини в колективі. 10
1.3. Теоретичні механізми лідерства, керівництва та їх вплив на взаємо відносини в апараті управління. 13
1.4. Висновки. 16
2. Соціально психологічний аспекти ділового спілкування 18
2.1. Складові психології спілкування 21
2.2. Спілкування та етика взаємостосунків у колективі 30
2.3. Роль та значення етикету ділового спілкування. 34
2.4. Людина в організаційний системі. 39
2.5. Роль та значення робочої групи як складного професійно
соціального організму. 43
2.6. Висновки 51
3. Конфлікт як один з головних чинників розладу діяльності
взаємовідносин у колектив.і 53
3.1. Психологічна сутність конфлікту та причини, що його викликають 64
3.2. Оцінка взаємовідносин у колективі та шляхи
попередження передконфліктних ситуацій. 81
3.3. Загальні висновки та пропозиції щодо успішної
профілактики конфліктів. 84
4. Вплив індивідуальних особливостей людини на
взаємовідносини у колективі. 85
5. Загальні висновки та пропозиції. 91
Список використаних літературних джерел. 94
?
Вступ.
У наш час, коли апарат управління є оперативним штабом, що не тільки керує діяльністю всього колективу, але й піклується про подальший його розвиток в економічній сфері, виняткове значення має налагодження ділових взаємовідносин в апараті управління.
Опанування основами ділового спілкування дає змогу налагодити сприятливий психологічний клімат у колективі. Він сприяє готовності кожного співробітника включатися у виконання будь-якого складного завдання. Тоді колектив починає працювати як злагоджений механізм.
Актуальністю теми є те, що для сучасного керівника знання основ ділових взаємовідносин та впровадження їх у практику, відкриває нові можливості, а саме можливість налагодити повне взаєморозуміння поміж керівництвом та співробітниками, та між співробітниками.
Постійне акумулювання нової інформації надає змогу не уникати сміливих ідей, рішень, а головне - "тримати руку" на пульсі життя колективу. Це дає змогу створити команду однодумців, що надає підтримку керівнику у його починаннях.
Предметом роботи є сучасні методи становлення ділових взаємовідносин в апараті управління.
Об'єктом роботи є співробітники апарату управління.
Мета роботи є визначення шляхів, форм, методів та зв?язків взаемопов?язаних елементів, що складають систему ділових взаємовідносин.
Завдання роботи:
" перше завдання - визначити сутність та зміст теоретичних складових ділових взаємовідносин;
" друге завдання - виявити структуру, описати елементи, що складають систему ділових взаємовідносин;
" третє завдання - виявити особливості та класифікувати зміни, що пов?язані з сьогоденням;
" четверте завдання - сформувати висновки та підготувати пропозиції щодо впровадження теоретичних засад, та організації методичних рекомендацій з їх розповсюдження серед співробітників.
Структура роботи.
У першому розділі розглянуто теоретичні складові ділових взаємовідносин у колективі.
Другий розділ присвячено соціально-психологічним аспектам ділового спілкування.
У третьому розділі розглянуто конфлікт як один з головних чинників розладу діяльності та діяльності взаємовідносин у колективі.
У четвертому розділі визначено вплив індивідуальних особливостей людини на взаємовідносини у колективі.
На завершення надаємо загальні висновки та пропозиції, що допоможуть менеджерам у використанні теоретичних знань в їх діяльності та налагодженні ділових, дружніх стосунків в апараті управління, та у спілкуванні з партнерами.
?
1. Теоретичні складові ділових взаємовідносин.
Під діловими взаємовідносинами в апараті управління ми розуміємо систему взаємопов'язаних елементів спілкування, що залежать від впливу психології групи, її лідерів, та керівництва колективу. До елементів спілкування відносимо: складові психологічного стану особистості та їх вплив, етику взаємостосунків та етикет спілкування.
Теоретичні засади ділових взаємовідносин розкривають насамперед першоджерела їх виникнення. Тобто лише у спілкуванні виникають ділові взаємовідносини. Колектив є необхідна складова, але вона виконує непосильну роль у складанні ділових взаємовідносин. Колектив сам по собі впливає на якість стосунків, що в ньому виникають. А отже і ділові взаємовідносини також забарвлені таким же емоційним змістом, що і рівень спілкування у колективі.
Оскільки колектив може складатися як з формальних груп ( відділів, підрозділів ), так і з неформальних груп, що виникають стихійно, то ці два різновиди груп мають вплив на ділові взаємовідносини також. У кожній групі керівною є своя психологія, що складається під впливом дії багатьох факторів. Головним з них, на нашу думку, є психологічний настрій кожного члена групи. Неабияке значення має ставлення кожної з особистостей до життєвих цінностей. Дуже часто, саме витоки психологічної сутності кожного з членів групи є об"єднуючим фактором. А якщо об"єднуючим є прагнення внести свій належний внесок у складі групи, то гарна оцінка результатів групи, впливає на зростання особистих якостей кожного та закріплює груповий психологічний настрій.
Як правило, лідером формальної групи є керівник, що виконує покладені на нього обов"язки керувати підлеглими. На противагу формальному лідеру, неформальний користується лише своїми особистими якостями. До них належать як фахові знання, досвід, так і вміння керувати загалом. керівна роль полягає у вмінні, вислуховуючи окрему думку, вирізняти головне. Поступово укладаючи думки співбесідників у відповідну схему, лідер складає особисту думку. У нього складається бачення всієї ситуації в цілому. Це впливає на остаточне рішення. Саме це вміння виділяє лідера з поміж усіх інших.
Оптимальним для організації є поєднання формального лідера з неформальним в одній особі. Якщо такого не сталося, тоді формальний лідер має будь-що налагодити дружні ділові стосунки з неформальним лідером. Тільки тоді усі рішення, що приймає формальний лідер, будуть отримувати підтримку як неформального лідера, так і його групи. А це, у свою чергу, надає додаткові можливості налагодженню сприятливих ділових взаємовідносин у повному взаєморозумінні.
Серед найвпливовіших факторів вирізняємо конфліктні взаємини, що здатні спричинити розлад як діяльності так і взаємовідносин у колективі зокрема. Тому зрозуміло, що величезне значення має профілактика виникнення конфліктних ситуацій, та дослідження їх психологічної сутності.
На нашу думку, ознайомлення щонайширшого загалу співробітників з теоретичними засадами

 
 

Цікаве

Загрузка...