WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Виробничо-торговельна діяльність підприємства - Дипломна робота

Виробничо-торговельна діяльність підприємства - Дипломна робота

частоту відвідування їдальні, ми можемо зробити висновок, що більша частина споживачів (28%) користуються послугами досліджуваного підприємства 3 рази на тиждень. 24% респондентів відвідують їдальню 2 рази на тиждень. І лише 8% споживачів харчуються в їдальні 5 разів на тиждень.
Таблиця 2.21.
Оцінка рівня обслуговування, інтер'єру залу їдальні № 1
ПГХ "Енергетик"
Питання Кількість відповідей, %
5. Оцініть рівень обслуговування споживачів:
- 2 бала -
- 3 бала -
- 4 бала 17
- 5 балів 89
6. Як Ви оцінюєте інтер'єр залу?
- подобається 85
- не звертаю уваги 15
- давно вимагає реконструкції -
7. Наскільки комфортним і приємним є відвідування нашої їдальні?
- затишно та комфортно 43
- не вистачає комфортності 32
- не звертаю уваги 25
- несприятливі умови для відвідування -
Якість обслуговування в їдальні № 1 ПГХ "Енергетик" більша частина споживачів (89%) оцінила на 5 балів.
При оцінці інтер'єру залу та рівня комфортності було визначено, інтер"єр залу їдальні вцілому задовольняє споживачів. 43% загальної кількості відвідувачів вважають відвідування їдальні комфортним і приємним. 32% опитуємих відповіли, що в залі їдальні не вистачає комфортності. 25% респондентів не звертають увагу на оточуюче середовище під час харчування.
Таблиця 2.22.
Аналіз оцінок якості продукції їдальні № 1
ПГХ "Енергетик"
Групи страв Смак Оздоблення, якість подачі Асортимент Середній бал
Холодні страви та закуски 5 4 5 4,6
Перші страви 4 5 4 4,3
Другі страви 5 4 5 4,6
Напої 4 5 4 4,3
Кондитерські вироби 5 5 3 4,3
Середній бал 4,6 4,6 4,2
Рисунок 2.12. Діаграма оцінок якості продукції їдальні № 1
ПГХ "Енергетик"
Проаналізуємо таблицю. Найвищий бал (4,6) отримали холодні закуски і другі страви. Інші групи страв отримали по 4,3 бала. Високі бали, які отримали страви, свідчать про те, що споживачів задовольняє смак, оформлення. Проте асортимент кондитерських виробів необхідно змінити, тому що цей показник отримав самий низький бал - 3. Асортимент перших страв і напоїв також потребує оновлення.
Таблиця 2.23.
Аналіз оцінок санітарного стану їдальні № 1 ПГХ "Енергетик"
Показники Цілком
Задовольняє Частково
Задовольняє Не
Задовольняє
Стан залу 85 15 -
Зовнішній вигляд персоналу 100 - -
Посуд 88 12 -
Прибори 88 12 -
З таблиці ми можемо зробити висновок, що санітарний стан підприємства вцілому задовольняє споживачів. Лише 12% респондентів відповіли, що їх частково задовольняє дотримання санітарних правил в їдальні.
Таблиця 2.24.
Аналіз попиту на додаткові послуги їдальні № 1
ПГХ "Енергетик"
Додаткові послуги Отримали в 1999 р. Хотіли б
Отримувати
Виготовлення страв з сировини замовника 13 25
Виготовлення і реалізація продукції з використанням нетрадиційної сировини - 55
Послуги кухаря, кондитера у виготовленні страв, кулінарної продукції та кондитерських виробів на дому - 7
Реалізація продукції через бар 63 100
Відпуск обідів додому - -
Організація та обслуговування святкових подій, бенкетів, індивідуальних замовлень, в тому числі на дому 27 53
Доставка кулінарної продукції та кондитерських виробів на замовлення споживачів, у тому числі у бенкетному виконанні - 37
Доставка кулінарної продукції та кондитерських виробів на замовлення споживачів на робочі місця і додому - 21
Організація раціонального комплексного харчування - -
Організація дієтичногоо харчування - 17
Консультації спеціалістів у виготовленні, оформлені кулінарної продукції та кондитерських виробів - 3
Прокат столової білизни, посуду, приборів - 23
Упакування страв, які були придбані на підприємстві 54 78
Із аналізу цієї таблиці можна зробити такий висновок: найбільшим попитом у споживачів їдальні № 1 ПГХ "Енергетик" користуються такі послуги: реалізація кулінарної продукції та кондитерських виробів через торговий зал, буфет; упакування страв, які були придбані на підприємстві.
Іноді виникає попит на такі послуги: виготовлення страв з сировини замовника; виготовлення кулінарної продукції та кондитерських виробів за рецептурою замовника; організація харчування та обслуговування учасників зборів, нарад.
На деякі види додаткових послуг існує потенційний попит. 53% респондентів висловили бажанняотримувати таку послугу, як організація та обслуговування святкових подій, бенкетів, індивідуальних замовлень. 80% висловили бажання споживати нову страву з нетрадиційної сировини. 17% споживачів виявили зацікавленість в організації дієтичного харчування. Також є попит на такі види послуг: послуги кухаря, кондитера у виготовленні страв, кулінарної продукції та кондитерських виробів на дому (7%); доставка кулінарної продукції та кондитерських виробів на замовлення споживачів, у тому числі у бенкетному виконанні (37%); доставка кулінарної продукції та кондитерських виробів на замовлення споживачів на робочі місця і додому (21%); консультації спеціалістів у виготовленні, оформленні кулінарної продукції та кондитерських виробів (3%); прокат столової білизни, посуду, приборів (3%).
Деякі види послуг не визивають зацікавленості споживачів - це відпуск обідів додому і організація раціонального комплексного харчування.
Таблиця 2.25.
Аналіз змінення частоти відвідування при введенні додаткових послуг їдальні № 1 ПГХ "Енергетик"
Частота відвідування Додаткові послуги
Дієтичне харчування Нова продукція Бар
5 днів на тиждень 5 12 27
4 дня на тиждень 7 18 32
3 дня на тиждень 3 14 28
2 дня на тиждень 2 9 9
1 день на тиждень - 2 4
Рисунок 2.13. Діаграма змінення частоти відвідування
На запитання: "Як зміниться частота відвідувань нашої їдальні, якщо будуть введені додаткові послуги і зміниться асортимент та якість продукції?" велика кількість споживачів відповіли, що вони із задоволенням стануть частіше користуватися послугами досліджуваного підприємства.
Це свідчить про те, що нові послуги і нова продукція мають своїх потенційних споживачів. Найбільшу зацікавленість визвали такі види послуг: виготовлення і реалізація продукції з нетрадиційної сировини (55% загальної кількості респондентів), організація та обслуговування святкових подій, бенкетів (53%), реалізація продукції через бар (100%), організація дієтичного харчування (17%).
За нашими розрахунками після введення нових страв і додаткових послуг попит на послуги досліджуваного підприємства збільшиться приблизно в 1,5 рази. Це, в свою чергу, приведе до збільшення товарообороту також приблизно в 1,5 рази.
Отже, після проведених досліджень та аналізу результатів анкетного опитування ми прийшли до висновків, що працівники їдальні № 1 ПГХ "Енергетик" намагаються підтримувати якість продукції та обслуговування на високому рівні, йдуть на зустріч побажанням своїх клієнтів. Це дозволяє їм займати певну частку споживчого ринку.
А удосконалення виробничо-торгової діяльності за рахунок введення додаткових послуг і розширення асортименту за рахунок випуску страв з нетрадиційної сировини, створення умов для

 
 

Цікаве

Загрузка...