WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → 1. Історія виникнення менеджменту. 2.Суть та приклади комунікацій, що виникають у процесі здійснення менеджменту на рівні підприємства - Контрольна робота

1. Історія виникнення менеджменту. 2.Суть та приклади комунікацій, що виникають у процесі здійснення менеджменту на рівні підприємства - Контрольна робота

підвищити ефективність дій групи. Оскільки в обміні беруть участь усі члени групи, кожний має можливість подумати про нові завдання і пріоритет відділу, про те, як варто було б працювати разом, про майбутні зміни і можливі їх наслідки для цього й іншого відділів, про недавні проблеми і досягнення, пропозиції раціоналізаторського характеру.
Крім того, іноді робоча група збирається без керівників для обговорення проблем, чи удосконалення змін, що насуваються. Такі відносини рівності можуть сприяти підвищенню задоволення співробітників своєю роботою.
Обмін інформацією широко охоплює різні частини організації і прямо пропорційно співвідноситься з її ефективністю. Але обмін інформацією не завжди так ефективний як варто було б, на ділі люди спілкуються між собою менш ефективно, ніж їм це здається.
Крім того, у багатьох випадках передане повідомлення виявляється неправильно зрозумілим і, отже, обмін інформацією - неефективним.
У ході обміну обидві сторони відіграють величезну активну роль. Для прикладу, якщо ви як керуючий, описуєте одному з підлеглих, як потрібно змінити роботу, це тільки початок обміну. Щоб обмін інформацією став ефективним, ваш підлеглий повинен повідомити вам, як він розуміє ваші завдання і результати його діяльності. Обмін інформацією відбувається тільки в тому випадку, коли одна сторона пропонує інформацію, а інша сприймає її. Щоб було саме так, варто приділяти пильну увагу комунікаційному процесу.
Комунікаційний процес.
Комунікаційний процес - це обмін інформацією між двома чи більш людьми.
Основна мета комунікаційного процесу - забезпечення розуміння інформації, що є предметом спілкування, тобто повідомлення. Однак сам факт обміну інформацією не гарантує ефективності спілкування людей, що брали участь в обміні. Щоб краще розуміти процес обміну інформацією й умови його ефективності, варто мати уявлення про стадії процесу, у якому беруть участь двоє чи більше людей.
Практична частина
4. Питання № 302А. Аналізуючи схематичну модель, сплануйте діяльність підприємства та його функціональних підрозділів, головним видом діяльності якого є торгівля.
Мал. 1. Схематична модель магазину продтоварів (тип організаційної структури).
5. Дослідження трудової діяльності охоронця з допомогою фотографії робочого дня. Все це в табличній формі.
Фотографія робочого дня - це повне відображення часу протягом повного робочого дня, це виконання всіх робіт і дій.
Індивідуальна фотографія робочого дня охоронника:
Таблиця 1.
№ з/п Спостереження Поточний час Тривалість
1. Початок робочого дня 08.00
2. прихід на роботу 07.57
3. Поточний інструктаж 8.05 25
4. Збір у начальника охорони 8.30 10
5. Підготовка до прийому зміни 8.40 10
6. Передача зміни (документації, об'єктів, засобів охорони) 8.50 40
7. Доклад начальнику зміни про передачу зміни 9.30 10
8. Обхід об'єктів 9.40 2.20
9. Відпочинок 12.00 2.00
10. Обхід об'єктів 14.00 2.00
11. Відпочинок, обід. 16.00 2.00
12. Прийом об'єктів під охорону 18.00 1.00
13. Обхід об'єктів 19.00 1.00
№ п/п Спостереження Поточний час Тривалість
14. Відпочинок 20.00 2.00
15. Видача засобів безпеки, обхід об'єктів 22.00 2.00
16. Відпочинок 24.00 4.00
17. Нічне чергування на території 04.00 4.00
18. Передача об'єктів, які охороняються, підприємцям 8.00 1.00
19. Здача зміни 9.00 30
20. Припинення роботи 9.30
Разом 25.30 25.25
Висновок: Для успішної діяльності охоронника, тобто, простіше кажучи, щоб об'єкт, який охороняється, був недоторканим та щоб не було нарікань з боку роботодавців, необхідно надати такі умови для хорони, які тільки полегшували б його охорону, сприяли зацікавленості у роботі. Немаловажне й фінансове стимулювання охоронників, щоб вони за свою працю отримували дійсно зароблені гроші. Також потрібно створити умови для належного відпочинку на зміні. Ще після такого напруженого (більше доби) робочого дня, на охоронній фірмі є три зміни, тому, на повне відновлення сил охоронців, наступні два дні у них вихідні (в їх розпорядженні).
6. Оцінка та аналіз зовнішнього середовища охоронної фірми.
На роботу охоронної фірми впливають фактори прямої та непрямої дії. До факторів прямої дії відносять ті, які безпосередньо впливають на роботу фірми. До непрямих факторів відносять ті, які впливають за певних умов (погодних, соціальних та інших), і всі вони відображені у табличці 2.
Табличка 2.
№ п/п Назва фактора Оцінка впливу фактора, бали(х) Вага чи значимість фактора (Q)
Фактори прямої дії
1. Підприємці +5 41,7
2. Конкуренти -3 -25
3. Держава 0 -
4. Законодавство +1 8,3
5. Ділові партнери +3 25
6. Профспілки -1 -8,3
7. Інвестори +2 16,6
Фактори непрямої дії
1. Погіршення криміногенного стану -3 -25
2. Стан економіки в регіоні -2 -16,6
3. Погодні умови -1 -8,3
4. Пора року +3 25
5. Святкові дні та вихідні +4 33,3
6. Проведення масових заходів +4 33,3
Разом 12 100
Бали - від +5 до -5. Оцінка впливу (бали) може змінюватися від +5 (дуже сильний позитивний вплив) до -5 (дуже сильний негативний вплив). Вага фактору визначається виходячи з умов, що сума всіх значень факторів дорівнює кількості факторів, що оцінюються. (наприклад: є 7 факторів - це 100 %, а наш фактор складає ...%).
Висновки. Отже, як бачимо, за аналізом внутрішнього середовища (табл. 2), самий позитивний вплив на діяльність охоронної служби є наявність підприємців в зоні, яку обслуговує охоронна фірма. Це не є секрет, що робота охорони залежить бід бажання підприємців на забезпечення охорони. Також, з погляду інтересів охоронної фірми, їй на руку організація масових заходів та проведення святкових та вихідних днів. З одного боку, ці заходи навпаки мають насторожувати працівників, і в тому є більше небезпеки, але з іншого - підприємці та фірми, які здають свої об'єкти під охорону теж це знають і стараються запобігти небезпеці за допомогою охорони. Найбільше ж негативного впливу, звичайно, завдають конкуренти та погіршення криміногенного стану. Тут додати нічого. Я вважаю, що вирішення цих проблем полягає у набутті фірмою більшої репутації, ніж конкуренти, ведення справедливого і чесного бізнесу, а проти погіршення криміногенного стну можна посилити охорону об'єктів.
7. Розробити модель організаційної структури підприємства - охоронної фірми (Мал. 2).
Мал. 2. Модель організації охоронної фірми.
Висновки. Ця охоронна фірма - невелике підприємство, що видно з малюнку, яке має лінійно-штабну структуру. У фірми є постійні клієнти, а також, що дуже важливо, є свої постійні акціонери, тому фірма має статус ЗАТ - закритого акціонерного товариства, і ця фірма - невеликий, окремий підрозділ великого могутнього підприємства, що відокремилась від його структури кілька років тому. В майбутньому штат працівників буде збільшено, залежно від потреб.
Література, що використовувалась у роботі:
1. Андрушів Б.М., Кузьмин О.Є. Основи менеджменту. - Львів., "Світ", 95.
2. Веснин В.Р. Основи менеджменту, М., - 1997.
3. Галькевич Р.С. Набоков В.И. Основы менеджмента, М., - 1998.
4. Герчиков И.Н. Менеджмент: Учебник. 2-е издание. - М. 1995.
5. Гончаров С.М. Дупляк В.Д. Основи менеджменту та маркетингу. -К., 92.
6. Кузьмин О.Є. Сучасний менеджмент - Львів, 1995 р.
7. Максимцов М.М. Игнатьева А.В. Менеджмент, М., - 1998.
8. Фатхутдинов Р.А. Система менеджмента, - М., 1996.
9. Хміль Ф.І. Менеджмент. Підручник. - К., 1995.

 
 

Цікаве

Загрузка...