WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Ринок фінансових інформаційних послуг - Курсова робота

Ринок фінансових інформаційних послуг - Курсова робота

що неможливо наповнити сектор великими обсягами інформації. Але це ще не так. Тому що тількі в США на біржевому ринку обертаються акції приблизно 2,5 тисяч акціонерних компаній , а також акції 5 тисяч компаній США та акції 2,5 тисяч закордонних фірм, які циркулюють у позабіржевому (over-the-counter) обігу.
На рівень розвитку ринку фінансової інформації про ринок цінних паперів в окремих країнах не може не впливати структура самого ринку цінних паперів. Наприклад, в США, де служби біржевої отримали найбільший розвиток, 65% акцій знаходились на руках приватних особ--індивідуальних інвесторів, а 25% - в підприємств. В Західній Європі та Японії, де ці служби менш розвинути, в руках індивідуальних інвесторів було всього 17% (Германія) та 25% (Японія) акцій.
Для того, щоб забезпечити більшу об'єктивність котировок, частина бірж, наприклад, біржі Західної Європи та східного узбережжя США узгоджують час проведення торгів та це призводить до суттєвого росту обсягів біржевої та фінансової інформації , що знаходиться в обігу на даний час.
Біржева та фінансова інфорація в більшості випадків необхідна в реальному маштабі, тобто якщо можливо одночасно із здійсненням угоди на ринку чи негайно після її реєстрації. Рахунок тут може йти на секунди та 30-40 секундна затримка розглядається як значна.
Фактор оперативності отримання фінансової інформації настільки важливий, що одна з фірм вклала 35 мільонів доларів у суперкомп'ютер для того, щоб отримати двохсекундну перевагу перед іншими на Токійській біржі.
Основними споживачами біржевої та фінансової інформації є професіональні інвестори та оптовики, а також аналітичні та консультаційні служби, орієнтовані на їх обслуговування, які приносять основні прибутки. У той же час в останні роки сектор біржевої та фінансової інформації став привабливим для кінцевих споживачів - в основному це непрофесійні інвестори та просто любителі - власники персональних мікроЕВМ, якім раніше цей ринок був недоступен черз порівняно високі ціни.
Звичайно, професійні потреби інвесторів та оптовиків не обмежуються біржевою та фінансовою інформацією. Зокрема це стосується інвесторів, працюючих на ринку цінних паперів та потребуючих інформацію про стан певної галузі промисловості, тобто статистичної та комерційної інформації, ділових новин.
Робота на товарному ринку також може потребувати комплексного інформаційного забезпечення. Особливо це важливо в тому випадку, коли мова йде про торгівлю ф'ючерсами та опціонами, наприклад, по продовольчих товарах та сільськогосподарській продукції чи добривам, попит на які залежить від погоди або розповсюдження сільськогосподарських шкодників, або по торгівлі металами, попит на які визначається загальною економічною кон'юнктурою та технологіями, що використовуються, або по нафті, торгівля якою знаходиться під впливом політичних факторів.
Використання біржевої та фінансової інформації в діалоговому режимі особливо зручно тим, що безпосередньо забезпечує вибірковість інформування у відповідності з запитом споживача. Цьому, саме для інформування про стан біржевого та фінансового ринку вперше у 1957 році з'вилась фірма "Quotron Systems" та почали використовуватись послуги віддаленного доступу до баз даних в режимі діалогу (on-line доступ), які в останні роки перетворились на один з найбільш масових видів товарних інформаційних послуг на ринку західних країн.
Служби біржевої та фінансової інформації конкурують між собою не стільки в змісті самої інформації, яка у вигляді тикерної строки можу бути отримана безпосередньо на біржі або по каналах зв'язку, скільки в тому, як та у якому вигляді ця інформація буде подана користувачу.
Інформаційні служби, діючі на біржевому та фінансовому секторі ринку інформаційних послуг, роблять шалені зусилля для вирішення цієї задачі та першими намагаються застосувати нові інформаційні технології. Наприклад, саме в даному секторі інформаційного ринку вперше як засоби роботи з інформацією почали використовуватись потужні мікроЕВМ, а останнім часом й робочі станції вартістю до 100 тисяч доларів, забезпечені програмами з непоганими аналітичними можливостями, саме тут зародився підхід до децентралізації інтегрованого інформаційного обслуговування на основі використання брокерських комп'ютерних систем, зв'язаних з системами біржевої інформації, а також знайшли застосування нові психологічні підходи до організації інформаційного обслуговування.
В минулому професійні інвестори, брокери та оптовики отримували біржеву та фінансову інформацію через прості термінали, підімкнені до арендованих виділених каналів та універсальної ЕВМ бірж чи спеціалізованих служб, ща надають інформацію про котировки, кредитні ставки та валютні курси. В наш час термінал брокера став став напів-інтелектуальним, забезпечуючим можливості обробки великих масивів інформації та маючим можливості, що перевищують можливості універсальних суперЕВМ минулого десятиріччя. Водноряд з терміналами суттєвого покращення зазнали канали надходження інформації. У доповнення до стандартних виділених телефонних каналів сьогодні для передачі біржевої та фінансової інформації використовуються високошвидкісні назімні лінії, супутниковий зв'язок та вільні частотні канали радіо та телебачення.
На Україні також робились спроби створення спеціалізованих служб оперативного передавання та накопичення біржевої та фінансової інформації , однак, слабкість телекомунікаційної інфраструктури призвела до того, що оперативна інформація доступна лише безпосередньо з бірж та, як правило, безпосередньо в операційному заліта через мережі електронної пошти, які не забезпечують потрібної якості передачі інформації. Деякі біржі робили спроби організувати між собою обмін біржевої інформацією та електронні угоди, однак, світовий досвід показав, що це тупіковий шлях, тим більше в умовах нашої крайни з нерозвиненим зв'язком, візичною відсутністю вільних широкополосних каналів та дуже високою вартістю існуючих каналів.
Спеціалізовані служби, що оперативно розповсюджують біржеву та фінансову інформацію у вигляді, придатному для сприймання та аналізу, та працюючі в глобальному масштабі в багатьох країнах світу, є найбільш відомими в даному секторі інформаційного ринку. Їх послуги постійно знаходяться на виду (на відміну від служб передавання та накопичення біржевої та фінансової інформації) та використовуються споживачами - в основному брокерськими та інвестиційними фірмами - протягом декількох десятиріч.
Конкурентоспроможність цих постачальників біржевої та фінансової інформації визначається простотою та зручністю подання біржевої та фінансової інформації для її найкращого сприймання користувачем.

 
 

Цікаве

Загрузка...