WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Методичні основи формування перспективного товарного асортименту промислових підприємств - Дипломна робота

Методичні основи формування перспективного товарного асортименту промислових підприємств - Дипломна робота

всіх вище перерахованих аспектів, можна поділити на такі асортиментні підгрупи:
1) товари народного споживання;
2) товари промислового призначення;
3) прилади та засоби автоматизації, а також запчастини до них.
В свою чергу, товари народного споживання, за характером сезонності, можна розподілити на:
а) товари постійного використання (споживання);
б) товари сезонного використання (споживання).
Для більшої наглядності, асортиментну підгрупу "Товари народного споживання" подано у вигляді динаміки випуску цих товарів за період 1997-1998 років в таблиці 2.9. До 1997 року в асортиментну групу товарів народного споживання входили лише машинка закаточна та спінінгова катушка "Дельфін-10", і тому автор висвітлює динаміку виробництва підгрупи в часовому інтервалі, коли підгрупа вже зформувалася.
Таблиця 2.9.
Динаміка випуску товарів народного вжитку
протягом 1997-1998 років, шт
№ п/п
Назва Фактично випущено в Відхи-лення
1997р 1998р
1 Товари постійного використання:
- Насос "Каштан-2 ";
- Дитяча іграшка "БІМ";
- Підставка під телевізор
74167
152
300
60516
--
435
-13651
-152
+135
Продовження табл. 2.9.
1 2 3 4 5
2 Товари сезонного споживання:
- Катушка спінінгова "Дельфін-10"
- Машинка закаточна
- Сікатори садові
500
279614
1576
1080
245350
1100
+580
-34264
-476
Як видно з таблиці, серед товарів постійного споживання зменшилось виробництво насосів "Каштан-2", збільшилось виробництво підставок під телевізор, а також зовсім зникла асортиментна позиція №2 - дитяча іграшка "Бім". Зняття її з виробництва пояснюється майже відсутнім попитом на цей вироб.
В 1997 році цю асортиментну позицію було включено до підгрупи "Товари народного вжитку", але протягом року стало зрозуміло, що "Бім" не користується попитом, на який розраховувало ВАТ, і як наслідок в 1998 році його було знято з виробництва.
Серед товарів сезонного споживання можна спостерігати зменшення обсягів випуску закаточних машинок та садових сікаторів. Ці заходи обумовлені фінансовими труднощами, які переживало ВАТ в 1998 році. Але відбулося збільшення обсягів виробництва спінінгових катушок.
Товари промислового призначення.
В затвердженому та діючому на сьогодні асортименті ВАТ "Електроприлад" є певні вироби промислового призначення, які важко більш детально класифікувати за якою-небудь ознакою. Саме тому ці вироби об'єднано в одну загальну асортиментну підгрупу "Товари промислового призначення". Питання щодо класифікації інших товарів на асортиментні підгрупи будуть розглянуті далі по ходу роботи. Динаміку виробництва та асортименту цієї підгрупи протягом 1997-1998 років відображено в таблиці 2.10.
Таблиця 2.10.
Динаміка випуску товарів народного вжитку
протягом 1997-1998 років, шт
№ п/п
Вид продукції Фактично випущено в Відхи-лення
1997р 1998р
1 2 3 4 5
1
2
3
4 Електроводонагрівач
Електрооприскувач "ОЕС-2"
Вузол гідроакумулятора
Оповідач 2273
1613
10
-- --
602
64
10 -2273
-1011
+54
+10
Як видно з таблиці, у 1998 році припинено випуск електроводонагрівачів, а також налагоджено випуск оповідачів. По електрооприскувачах та вузлах гідроакумулятора спостерігається спад об'ємів випуску продукції.
Окрему асортиментну підгрупу складають прилади та засоби автоматизації, а також запчастини до них. Ці вироби мають одну, спільну для них характерну особливість - всі вони, обов'язково, в подальшому своєму використанні є складовими елементами систем автоматизації, які мають дуже широке промислово-технологічне застосування. І саме ця їх особливість стала основною причиною виділення цих виробів в асортиментну підгрупу, динаміку (також виробничу та асортиментну) якої відображено в таблиці 2.11.
Таблиця 2.11.
Динаміка випуску приладів та засобів автоматизації а також запчастин до них протягом 1997-1998 років, шт
№ п/п
Вид продукції Фактично випущено в Відхи-лення
1997р 1998р
1 2 3 4
1. Реле ТРЕ 6513
2. Вказувач електроструму УНП-1-750
3. Вказувач електроструму УЖНП-1-10000 84
950
1173 46
1700
619 -38
+750
-554
Як видно з таблиці, за два останні роки якісний склад асортиментної підгрупи не змінився. Зміни відбулися лише у обсягах випуску цих виробів.
2. Товари, що виготовляються на замовлення.
Ця номенклатурна група включає три асортименті підгрупи.
Постійні замовлення. Замовники, будучи впевненими в своєчасному та якісному виконанні замовлення, через приблизно рівні періоди часу знову розміщують замовлення на підприємстві. Замовники можуть заздалегідь інформувати про приблизні терміни розміщення нового замовлення, тобто ВАТ має можливість планувати випуск цієї продукції. Такого роду замовлення акціонерне товариство регулярно отримує на виготовлення потенціометрів та нормуючих перетворювачів, а також окремих деталей для цих вироб ів.
Разові замовлення. Їх розміщують замовники, що мають разову потребу в продукції ВАТ "Електроприлад". В основному такі замовлення надходять на виготовлення систем автоматики. Виготовлення таких систем - дуже громіздкий та складний технологічний процес. Та й реальну потребу в таких системахвідчувають лише великі промислові підприємства з широкою номенклатурою продукції, незалежно від галузі промисловості. А працюють такі системи досить тривалий час, тому й замовлення найчастіше носять разовий характер, з боку різноманітних промислових виробників.
Стосовно специфічних окремих виробів підприємство віддає перевагу стратегії кооперації. Це пояснюється відсутністю необхідного обладнання для виконання всього комплексу робіт по виготовленню продукції. Наприклад, при виробництві надскладних напівінтегрованих систем автоматики, ВАТ здійснює лише частину робіт по виготовленню вузлів, агрегатів та модулів, які дозволяє виготовити наявне обладнання "Електроприладу". Решту робіт (виготовлення інших складових частин системи, складання і т.ін.) здійснюють інші підприємства.
Товари експортного призначення. Деякі товари не випадково виділено в окрему підгрупу. Це товари експортного призначення. Ці вироби є предметом міжнародних відносин ВАТ "Електроприлад" з іншими закордонними виробниками та споживачами. Платоспроможні зарубіжні замовники (та й українського товаровиробника) відіграють дуже важливу роль для ВАТ "Електроприлад" за сьогоднішніх нестабільних, кризових умов, в рамках яких зараз перебуває економіка України. Відповідно зрозуміло, яку відповідальність несе керівництво "Електроприладу" й весь персонал за якісний та своєчасний випуск потенціометрів та нормуючих перетворювачів.
Товари цієї підгрупи вже згадувались вище серед переліку постійних замовлень. Може виникнути справедливе питання - чому одні й ті ж вироби зустрічаються в різних класифікаційних асортиментних підгрупах? Справа в тому, що 95% потенціометрів та 89% нормуючих перетворювачів йдуть на експорт. А решта, відповідно 5% та 11%,

 
 

Цікаве

Загрузка...