WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Методичні основи формування перспективного товарного асортименту промислових підприємств - Дипломна робота

Методичні основи формування перспективного товарного асортименту промислових підприємств - Дипломна робота

(економічні, ергономічні, надійності, тощо.). Також об'єктивним показником конкурентноздатності є рівень попиту на продукцію. В результаті, на основі синтезу всіх категорій конкурентноздатності, приймається рішення про зняття продукції з виробництва, або продовження випуску цього виду продукції (з можливістю подальшого вдосконалення по відстаючим напрямкам).
В 1998 році комерційний центр в своїй більшості займався забезпеченням виробництва матеріалами по випуску потенціометрів, вимірювальних перетворювачів, товарів народного вжитку. Забезпечення матеріалами для виробництва цих товарів було організовано таким чином, щоб зменшити дорогі імпортні поставки сировини і комплектуючих, а також використовуючи бартер, під залишки комплектуючих, які лежать на складі, і неліквідних матеріалів, які залишились на підприємстві у зв'язку з припиненням виробництва систем автоматики для судобудівництва. По імпорту завозились тільки ті вироби (комплектуючі), які не виробляються підприємствами України, але вкрай необхідні для здійснення виробництва.
Усе матеріально-технічне забезпечення здійснюється за рахунок прямих зв'язків між підприємством та виробниками/постачальниками сировини.
Ринок продукції. На сьогодні ВАТ "Електроприлад" представляє свої позиції на таких ринках:
" ринок спецавтоматики та спецтехніки (основна спеціалізація) ;
" ринок товарів народно-господарського призначення;
" ринок товарів промислового призначення;
На ринку спецавтоматики та спецтехніки "Електроприлад" тримає стійкі, монопольні позиції по виробництву контрольного обладнання для атомних та теплових електростанцій, зокрема нормуючих перетворювачів та потенціоемтрів на всій території СНГ. Ці прилади виготовляються на високоскладному технологічному обладнанні і відповідають дуже високим технічним вимогам та стандартам.
Основним замовником та споживачем потенціометрів (95%) та нормуючих перетворювачів (89%) є Росія. В порівнянні з 1997 роком цих замовлень було відправлено на 8% більше. Користуються попитом також системи автоматики, але відсутність коштів у замовників та покупців не деє їм змогу своєчасно розраховуватись з підприємством. Так наприклад система "Кама-Б", яка була авансована на 30 % і повністю виготовлена вже понад чотири роки знаходиться на відповідальному збереженні на складі до повної її оплати.
З цими виробами акціонерне товариство вийшло далеко за межі ближнього зарубіжжя. Контракти на закупівлю потенціометрів та перетворювачів укладено з електростанціями Індії, Болгарії, Венгрії та Китаю.
Товари народного споживання мають ринок збуту на Україні. Такі товари, як електронасос "Каштан-2", спінінгова катушка "Дельфін-10", прилади для домашнього консервування мають більший попит у весняно-літній період, а водонагрівачі - восени та взимку. Враховуючі сезонний характер деяких товарів народного вжитку, залишки на складі готової продукції на 01.01.99р складають 140,2 тис.грн., і мають бути реалізовані найближчим часом.
На ринку товарів промислового призначення рівень конкурентноздатності продукції акціонерного товариства не достатньо високий. Це свідчить про необхідність конструктивного та технологічного доопрацювання продукції цієї категорії.
У відповідності зі спеціалізацією підприємства та згідно затвердженого "Плану нової техніки на 1998р" були виконані наступні роботи:
" розроблені та впроваджені у виробництво 10 нових модифікацій вимірювальних перетворювачів Ш703, Ш705М. Вартість робіт - 5000 грн.;
" закінчена розробка конструкторської та технологічної документації реле тиску та гідроакумулятора для установки індивідуального водопостачання. Вартість робіт - 10400 грн.;
" розроблена документація конструкції, технологічного обладнання виготовлення модернізованих пристроїв для домашнього консервування з метою економії матеріалів та поліпшення якості виробу. Вартість робіт - 5000 грн.;
" спроектовано та виготовлено технологічне обладнання для виробництва гумового гідроакумулятора (установка індивідуального водозабезпечення). Вартість робіт - 4500 грн.;
" розроблена технологія виробництва та виготовлення технологічного обладнання з метою економії матеріалів та електроенергії виробів: "Каштан-2", оприскувач "ОЕС-2" та водонагрівач ВПО-5/5/220. Вартість робіт - 4000 грн.;
" проведена сертифікація (в органах Держстату) електронасоса "Каштан-2" та "Каштан-2М". Вартість робіт - 2000 грн.
Показники ефективності використання обладнання. Коефіцієнт екстенсивного використання обладнання Кекст визначається відношенням фактичної кількості годин роботи обладнання до кількості годин його роботи за планом, формула 1:
де tроб.ф - фактичний час роботи обладнання, год;
tроб.пл - час роботи обладнання за нормою (встановлюється у
відповідності з режимом роботи підприємства та з урахуванням
мінімально необхідного часу для проведення планово-поперед-
жувального ремонту).
Звідси можна зробити висновок, що у 1998 році плановий фонд часу роботи обладнання був виконаний на 88,1%, що на 0,58% менше ніж 1997 року, і це, звичайно, знижує показник ефективності використання парку обладнання.
Фондовіддача - показник випуску продукції, яка відноситься на 1грн. вартості основних виробничих фондів. Він будується на принципі співвимірювання виробленої продукції із всією сукупністю застосованих на виробництві основних фондів.
Для розрахунку величини фондовіддачі Фвід застосовується формула 2:
де Т - об'єм товарної чи валової, або реалізованої продукції, грн;
Ф - середньорічна вартість основних виробничих фондів підприємства, грн.
З наведених вище розрахунків можна пересвідчитись, що у 1998 році на 1 крб. вартості основних виробничих фондів було випущено готової продукції на суму 58,94 коп., або 0,59 грн., що свідчить про неефективне використання основних виробничих фондів.
Фондоємкість продукції - величина обернена до фондовіддачі. Вона відображає частку вартості основних виробничих фондів, які припадають на кожну гривну випущеної продукції,формула 3:
По розрахункам на 1 гривну випущеної продукції припадає 1,7грн. вартості основних виробничих фондів ВАТ "Електроприлад".
Ще одним показником ефективності роботи підприємства є рівень фондоозброєності праці, який визначається за формулою 4:
де Ф - вартість основних виробничих фондів;
Чпвп - чисельність промислово-виробничого персоналу;
Розрахунки свідчать про те, що у 1998 році на одного робітника промислово-виробничого персоналу припадало основних виробничих фондів на суму 9335,7 грн., що на 603,3 грн більше ніж 1997року. Цей показник повинен безперервно збільшуватись, так як від нього напряму залежать технічна озброєність, а відповідно, і продуктивність праці.
Відділ Технічного Контролю здійснює функції по управлінню якістю продукції, які полягають у:
" координації робіт по досягненню належного рівня якості на всіх стадіях життєвого циклу продукції, особливо на виробництві потенціометрів та нормуючих перетворювачів.
" координації діяльності мережі збиральних цехів на предмет

 
 

Цікаве

Загрузка...