WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Менеджмент та зовнішнє оточення підприємства - Курсова робота

Менеджмент та зовнішнє оточення підприємства - Курсова робота

ім'я відомого модельера оскільки, як їм здається, це придає їм додаткової ваги в суспільстві.
Ще один приклад соціокультурного впливу на ділову практику - традиційний і злополучний стереотип, згідно якому жінки не схильні ризикувати і некомпетентні в якості керівників. Така настанова реалізується в дис-кримінаційній практиці найму і службового просування жінок, і, хоча вона протизаконна позбавитися від подібного ставлення важко.
Социокультурні фактори впливають також на організацію роботи колективу підприємства з урахуванням традицій, що склалися. Так, люди, що тривалий час працюють на одному підприємстві, виробляють певний "стиль" поведінки, якої вони дотримують. Молода ґенерація може не сприймати цих традицій і створювати "виклики" - етичну практику ведення бізнесу, прийняту в тій або іншій країні.
Від соціокультурних факторів залежить і образ життя споживача, що залежить від моральних і релігійних норм і шляхом цього на його попит на товар, і на відношення окремої особи до роботи, що в свою чергу, впливає на його ставлення до обсягу зарплати і умов праці. Наприклад, в нашій країні соціокультурне середовище, що склалося зробило нормальним явищем "торговельну діяльність" на "толкучках", у підземних переходах і тротуарах, сумнівного вигляду і якості товаром.
Підкреслюючи важливість обліку керівництвом соціокультурного впливу, Реджинальд Джоунс, колишній голова правління фірми "Дженерал Электрик", вказує на те, що організації повинні бути в змозі "передбачати зміни очікувань суспільства і обслуговувати їх більш ефективно, ніж конкуренти."
3.4. Події в інших країнах.
В той час як фактори зовнішнього середовища в тій або іншій мірі впливають на всі організації, середовище організацій, діючих на міжнародному рівні, відрізняється підвищеною складністю. Остання зумовлена унікальною сукупністю факторів, що характеризують кожну країну. Економіка, культура, кількість і якість трудових і матеріальних ресурсів, закони, державні заснування, політична стабільність, рівень технологічного розвитку відрізняються від країни до країни. При здійсненні функцій планування, організації, стимулювання і контро-лю керівники повинні пам"ятати про такі відмінності.
Коли організація починає вести свої справи за межами внутрішнього ринку, відповідні процедури підля-гають модифікації під ті або інші конкретні фактори оточення. Як вказують дослідники: "Фірма повинна визначити, в якому відношенні нове середовище відрізняється від більш звичної всередині країни, і вирішити, як слідує змінити теорію і практику управління в нових умовах".
Крім того, міжнародне оточення виявляє вплив і на діяльність тих організацій, що не працюють в інших країнах. Так, наприклад, по політичним або ідеологічним мотивам організації, припустимо нашої країни, не можуть придбати нову технологію або новітнє обладнання в іншій країні. Інший приклад: економічні проблеми в США, що спричинили до падіння курсу долару, не минуть безслідно для багатьох організацій різних країн світу.
?
Висновки:
1. Кожна організація повинна розглядатися як система:
- складна так як вона складаеться з багатьох систем (виробнича підсистема, фінансова та кадрова і т.і.);
- відкритою системою, частиною ще більшої систе-ми, що зазнае вплив зовнішніх факторів і змушена пристосовуватися до них.
Всі підсистеми фірми взаемопов'язані між собою як по вертикалі так і по горізонталі. Керуючи фірмой необхідно розглядати як складну та відкриту систему.
2. В діяльності организацій має місце складна взаємодія і вплив змінних елементів организації на фактори зовнішнього середовища. Кожний окремо розглянутий фактор буде впливати на різноманітні організації по-різному. Всі фактори зовнішнього ото-чення взаємопов"язані, і досить часто вони утворюють своєрідну "цепну реакцію", при якій чинність одного фактору утворить "кола на воді", викликаючі активність інших факторів.
3. Оточення прямого впливу складається з елементів, що безпосередньо мають влив на операції організації і зазнають на собі їх прямий вплив. Характеристики оточення відмінні, але в той же час зв"язані з її факторами. Таки характеристики як взаємопов"язанність, складність, рухливість і невизначе-нність зовнішнього середовища описують фактори як прямого, так і побічного впливу. Основними факторами прямого впливу на організацію є: постачальники, конкуренти, споживачі, місцевиоргани влади. Зміна впливу на організацію факторів зовнішнього середовища прямої дії відбувається не тільки в результаті залежності їх друг від друга. В значний мірі вони змінюються під впливом факторів побічної дії. Це необхідно ураховувати при аналізі дії ціх факторів на підприемство.
4. Конкуренти - це один з найважливищіх факторів прямої дії, вплив якого неможливо заперечувати, якщо не задовольняти потреби споживачів так же ефективно, як це роблять конкуренти, то підприємство довго не протримається. У багатьох випадках не споживачі, а саме конкуренти визначають, якого роду результати діяльності можна продати і яку ціну можна запросити. Конкуренти виявляють вплив практично на всіх внутрішніх змінних організації. Найбільш небезпечними характеристиками конкурентного оточення для організа-ції є рухливість ринку і невизначенність дій конкурентів. Організація повинна прораховувати рухливість оточення.
5. Фактори оточення побічного впливу звичайно впливають на операції организації не так помітно і є складнішими, ніж фактори середовища прямого впливу. Ця складність визначається багатьма параметрами, наприклад, невизначеністю інформації про характер впливу, тривалістю чинності будь-якого фактору, неможливістю спрогнозувати абсолютно всі наслідки такого впливу.
6. Політична стабільність і стан економіки це один з найважливищих факторів оточення побічної дії. Якась конкретна зміна стану економіки може здійснити позитивну дію на одні та негативну дію на інші організації. Мають місце і локальні вариації, коли одні організації виграють, а інші програють, наприклад при зміні курса доляра.
7. Рішення соціальних проблем дуже відрізняеться від ведення бізнесу. Необхідно признавати наявність багатьох відмінних одна від одної сприманнь дійсності, точок зору та ідеологій, котри з"являються у відносинах з фірмою різноманітних впливових суспільних груп.
8. Зовнішнє оточення для організації є надзвичайно складним і різноманітним. Всі фактори зовнішнього ото-чення взаємопов"язані, і їх значення змінюється від організації до організації і від підрозділу до підрозділу в межах одного і того же підприємства. Незважючи на такі складнощі і труднощі організації, що бажає забезпечити собі виживання і досягнення поставленої мети, слід бути в стані ефективного реагування і пристосовування до змін зовнішнього оточення.
Список літератури
1. Ансофф І. "Стратегічне управління" М. 89
2. Виханский О. С. Наумов А. І. "Менеджмент" Москва 1998г.
3. Герчикова І.Н. "Менеджмент" М. 93
4. Иванцевич Дж. Лобанов А. А. "Людські ресурси управління" М 1993
5. "Теорія управління" під редакцією О. В. Козловского М. 1979
6. Колпаков В.М. "Методи управління" М. 95
7. Котлер ф. та ін. "Основи Маркетингу" К 98
8. Куленков Н.В. "Введення в практику менеджмента" М. 92
9. Мартиненко Н. М. "Менеджмент фірми" К. 1995
10. Мескон М. Альберт М. Хедоури Ф. "Основи менеджмента".
11. Д. Сульє "Управління" К. 92
12. Хміль Ф. І. "Менеджмент" К. 1995
13. Хоскинг А. Курс підприємництва: Практична допомога М. 1993
14. Яковец Ю. В. "Прискорення науково-технічного прогресу: теорія і економічний механізм" М 1998

 
 

Цікаве

Загрузка...