WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Організація ремонтного обслуговування на НГВУ - Курсова робота

Організація ремонтного обслуговування на НГВУ - Курсова робота

збільшення витрат на ремонтні роботи. Як видно з аналізу показників ефективності ремонтного обслуговування, зменшується міжремонтний період агрегатів ГПА. Отже, на підприємстві є необхідність застосування заходів, які б покращили показники роботи ГПА.
В НГВУ "Надвірнанафтагаз" встановлено 30 агрегатів ГГН-25. Були випадки, коли агрегати експлуатувались без відхилень від контрольних параметрів і при зупинці їх експлуатаційним персоналом для проведення технічного обслуговування при огляді бароскопом було виявлене значне їх пошкодження. Однак були і інші випадки, коли огляд не виявляв порушень, а через деякий час агрегат зупинявся аварійно попричині підняття температури газу і високої вібрації з появою чорного диму з вихлопної шахти ГПА.
Створення системи захисту з вібраційного стану ГПА ГТН-25 забезпечує оперативність постановки діагностики агрегата і проведеня ремонтних робіт.
Впровадження системи захисту з вібраційного стану дозволяє своєчасно відключити працюючий агрегат при перевищенні рівня вібрації допустимих значень і цим запобігти значних механічних поломок основних вузлів ГПА і зменшити кількість ремонтів на 20 %. Ефективність від впровадження заходу досягається за рахунок зміни режиму наробки в міжремонтний період, що відповідно приводить до зниження витрат на ремонт на 2,5%.
Розрахунок проводиться з допомогою методики описаної в пункті 4.1.1.
Крім цього використовується наступна формула:
Дохід від впровадження аварійного захисту ГПА ГГН-25:
Д = ( З1*(Nt/N1) - Зt ) *n (25)
де З1, Зt - відповідно витрати на ремонт одного агрегату до і після впроводження заходу;
N1, Nt - тривалість міжремонтного періоду (наробка в цей період) до і після заходу;
n - кількість агрегатів, на яких впроваджується захід.
4.2.1. Розрахунок ефективності впровадження даного заходу.
1. Середня вартість одного ремонту ГПА,
до заходу: 8,67 тис.грн.
після: 8,67 - 8,67*0,025 = 8,45 грн.
2. Кількість ремонтів агрегатів в рік до і після впровадженого заходу:
до: 15 шт
після: 15 - 15*0,2 = 12 шт
3. Кількість агрегатів, на яких впроваджується система захисту: 30 шт
4. Тривалість міжремонтного періоду, год:
до: 3504
після: 15*(3504/12) = 4380
5. Отже, дохід від впровадження аварійного захисту ГПА ГГН-25 визначається за формулою (25):
Д = ( 8,67 * (4380/3504) - 8,45) * 30 = 71,54 тис.грн.
6. В результаті зменшення кількості ремонтів в рік, коефіцієнт частоти ремонтів зменшиться з 0,5 до 12/30 = 0,4.
7. Процент зниження собівартості ремонтів складає:
С = (1 - (8,45/8,67) *100 = 2,5%
8. В результаті зменшення кількості ремонтів зменшується чисельність ремонтників:
Ч = (26*(15 - 12))/15 = 5,2 чол.
9. В результаті цього збільшиться ПП механічної майстерні:
Пр = 5,2/(26 - 5,2)*100 = 25%
Отже, покращені показники ефективності ремонтного обслуговування занесемо в таблицю 4.2.
Таблиця 4.2. Покращені показники ефективності ремонтного господарства.
Показники до заходу після заходу
1. Вартість одного ремонту, грн. 8,67 8,45
2. Кількість ремонтів агрегатів, шт в рік 15 12
3. Тривалість міжремонтного періоду, год 3504 4380
4. Коефіцієнт частоти ремонтів 0,5 0,4
Отже, впровадження системи аварійного захисту дало змогу зменшити кількість ремонтів на 3, збільшити тривалість міжремонтного періоду на 867 год. і зменшити коефіцієнт частоти ремонтів на 0,1, що принесе прибуток підприємству на суму 71,54 тис.грн.
Висновки.
Ремонтне господарство є важливим підрозділом підприємства, який забезпечує неперервний і нормальний хід виробничого процесу.
В даному курсовому проекті розглянуті особливості діяльності підприємства, які повязані в основному з транспортом газу, виробнича структура підприємства, матеріально-технічна база і структура ремонтного господарства.
В другому розділі проекту описані системи, методи, форми та способи ремонтів.Треба відмітити, що ремонтне господарство підприємства відповідає системі ТО і ПР. Ремонтне обслуговування проводиться за змішаною формою; механічна майстерня використовує, в основному, індивідуальний спосіб ремонту.
В результаті проведення аналізу основних ТЕП було виявлено дві сторони: позитивну і негативну. Позитивним є те, що за 1995-1997 роки відбувається зростання прибутку підприємства, зростання продуктивності праці, що говорить про належну ефективність використання трудових ресурсів, а також зростання прибутку підприємства. Негативною стороною є зростання собівартості транспортованого газу.
При розгляді динаміки обсягів ремонтного обслуговування було виявлено, що вони збільшуються в 1997 році за рахунок збільшення ремонтів як промислово-виробничих так і непромислових основних фондів. Кількість капітальних ремонтів теж зростає, при чому більше 70% всіх ремонтів проводиться силами підрядних підприємств.
Аналіз показників ефективності ремонтного обслуговування допоміг вияснити проблеми що існують при обслуговуванні. Це в основному збільшення коефіцієнту частоти ремонтів і зменшення тривалості міжремонтного періоду об'єктів ГПА і компресорних циліндрів ГМК. Це зумовлено поганим матеріально-технічним постачанням, низьким рівнем оновлення обладнання ремонтних цехів, що приводить до зниження якості ремонтів. Не зважаючи на це, коефіцієнт використання робітників за кваліфікацією і коефіцієнт використання робочого часу дисить високий. Краща ситуація при обслуговуванні свердловин, де коефіцієнт частоти ремонтів падає, збільшується коефіцієнт плановості ремонтного обслуговування і збільшується коефіцієнт експлуатації.
Для покращення роботи у ГМК і зменшення кількості ремонтів, збільшення міжремонтного періоду пропонується удосконалити ремонт шляхом встановлення системи регулювання складу суміші в компресорних циліндрах ГМК-10, що дозволить покращити їх роботу і вплине на показники ефективності ремонтного господарства. Для скорочення кількості ремонтів ГПА пропонується встановити систему захисту і діагностики ремонтів, що зменшить коефіцієнт частоти ремонтів на 20% і принесе прибуток підприємству на суму 71,54 тис.грн.
Список використаної літератури.
1. Борисов Ю.С. Организация ремонта и технического обслуживания оборудования. - М: Машиностроение, 1978.
2. Бренц А.Д., Тищенко В.Е., Власов А.В. Организация, планирование и управление на предприятиях транспорта и хранения нефти и газа. - М: Недра, 1980.
3. Лесюк О.І., Федишин М.Д. Організація підготовки та технічного обслуговування виробництвана підприємствах нафтової і газової промисловості. - Івано-Франківськ, ІФДТУНГ, 1991.
4. Сыромятников Е.С., Победоносцева М.М., Зубарева В.Д., Шпаков В.А. Организация, планирование и управление нефтегазодобывающими предприятиями. - М: Недра, 1987.

 
 

Цікаве

Загрузка...