WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Маркетингові дослідження фірми - Курсова робота

Маркетингові дослідження фірми - Курсова робота

із спілка ВРХ:
- з покривним фарбуванням;
- типу велюр.
Методики виготовлення вищеназваного асортименту - це технології "Ноу - Хау" як спеціалістів "Світанку", так і провідних західних фірм. Основна діюча технологія виготовлення "Вет-блю" запроваджена сумісно з італійською фірмою "Коголо". Ця творча співпраця дала можливість отримати хромовий напівфабрикат високої якості, що по всіх параметрах відповідає західно-європейському ринку. Крім того, сама технологія передбачає дозування таких хімматеріалів, що сприяють оптимальному використанню всіх видів сировини, навіть тяжкої для хромових шкіртоварів. Створюються можливості до зменшення витрат води і енергоресурсів.
Шкіртовари, які виготовляються на ВАТ"ШП"Світанок", мають високі якісні показники (якість шкіри підтверджена її сертифікацією), відповідають вимогам споживачів як в країні, так і на світовому ринку, мають широкий попит. Частина шкіртоварів експортується в краєни ближнього та далекого зарубіжжя. На даний час еластичні хромові шкіри для верху взуття типу "Пул -- ап" експортуються в Республіку Польща. Напівфабрикат "Краст" із сировини ВРХ користується попитом на італійському ринку і експортується в Італію.
Шкіра для низу взуття являє собою екологічно чистий продукт, в основу виробництва якого закладено ресурсозберігаючі технології. Шкіра для низу взуття не містить хрому, а процес дублення ведеться згідно принципу малих концентрацій рослинних і синтетичних дубників, що сприяє одержанню шкіри з високими якісними показниками, рівномірним і світлим забарвленням лицьової поверхні. Шкіра для низу взуття охороняється патентом України №64-78 (Агропромислова власність - 1994, №8-1), немає аналогів в світі, про що свідчить проведений патентний пошук, відповідає ГОСТ29277-92 і ГОСТ1903-78 "Кожа для низа обуви"
Сертифікат якості на кожну виробнчу партію шкіри видає центральна хімічна лабораторія ВАТ"ШП"Світанок", яка атестована на право проведення відповідних випробувань, про що свідчить Атестаційне свідоцтво 17 України 83-72 468 від 25.04.95, видане Держкомлегтексом України і Львівським центром стандартизації і метрології.
Споживачі продукції ВАТ"ШП"Світанок".
Споживачами продукції на вітчизняному ринку є взуттєві фабрики, фабрики по ремонту взуття, фабрики по виробництву шкіргалантерейних виробів, пошиттю одягу, приватні підприємці. Основними споживачами є взуттєві фабрики.
Взуттєве виробництво в Україні предсталене на сьогоднішній день широким спектром підприємств по виготовленню та ремонту взуття. Загалом їх можна поділити на:
- крупні;
- середні;
- малі та дрібні виробники взуття.
Великі підприємства, серед яких є такі постійні споживачі як "Прогрес" (м.Львів), "Кияни" (м.Київ), "Контур" (м.Донецьк), "Кірімпекс" (м.Кіровоград) та інші, в звязку з загальним спадом виробництва в Україні, процесами приватизації та структурних змін, значно знизили випуск своєї продукції, що призвело до різкого збільшення собівартості прдукції. В умовах спаду платоспрможності населення, конкуренції з боку закордонних виробників, різкого підвищення цін на електроенергію, ці підприємства опинились в складному фінансовому положенні, що ще більше посилило спад виробництва їх продукції.
Останнім часом на провідних підприємствах шкіряної промисловості України спостерігається тенденція до залучення іноземних інвесторів, що допоможе вирішити не тільки фінансові проблеми, але й питання оновлення технологічної бази, використання нових технологій, що дасть змогу успішно конкурувати на ринку.
Працюючі великі взуттєві підприємства є привабливими споживачами, бо забезпечують стабільний, прогнозований збут великими партіями.
Середні за обсягами фірми мають ті ж проблеми, що й великі. Вони працюють на застарілому обладнанні, випускають продукцію невисокої якості. Відсутність обігових коштів та ряд інших фінансово-виробничих проблем поки що не дозволяють їм використовувати високоякісну сировину і налагодити зростання виробництва і збуту своєї продукції.
Малі приватні підприємства сьогодні знаходяться у більш вигідному становищі ніж великі та середні. Як правило, вони мають невеликі цехи і оснащені різноманітним обладнанням. Деякі з них встигли придбати Secon Hand іноземного виробництва, який є значно кращий від технологічно застарілого вітчизняного обладнання. Малі підприємства мають значно більшу потужність та мобільність, швидше пристосовуються до постійних змін на ринку взуття.
Основними споживачами на зовнішньому ринку виступають взуттєві фабрики та комерційні структури-посередники. В найближчий час передбачається виробництво і продаж шкіри з максимальною глибиною переробки, що зменшує частку посередників і, відповідно, збільшує вагу кінцевих споживачів шкірпродукції.
На сьогоднішній день склалася наступна структура споживачів продукції підприємства:
Мал. 7
Таким чином споживачами шкірпродукції в основному є середні та малі підприємства, хоча частка великих підприємств та приватних фірм зростає. Подібний спектр споживачів спостерігається і на західних ринках.
2. Планування і організація маркетингового дослідження.
2.1. Розробка програми дослідження.
Розробка програми дослідження передбачає окреслення кола інформації, яку потрібно зібрати для досягнення поставленої мети дослідження і перевірки робочої гіпотези. Цю інформацію можна класифікувати по таких основних напрямках:
- визначення місткості ринку і окремих його сегментів, розподіл часток ринку між фірмами;
- вивчення кон'юнктури даного ринку (співвідношення попиту і пропозиції, рівень цін, їх динаміка тощо);
- вивчення поведінки споживачів (мотиви купівлі товарів, споживчі переваги, ставлення до товару фірми тощо);
- вивчення конкурентів (їх переваги і слабкі сторони, позиції на ринку, характеристика їх товарів, організація збутової діяльності, реклама, цінова політика тощо).
2.2. Кабінетні дослідження і аналіз вторинної інформації.
Планування кабінетних досліджень передбачає визначення джерел збору внутрішньої і зовнішньої вторинної інформації. Для збору внутрішньої вторинної інформації доцільно переглянути фінансові звіти підприємства, кошторис витрат на виробництво і збут продукції, калькуляції собівартості, відомості про запаси готової продукції, обсяги її збуту по регіонах, асортиментних групах, періодах року тощо.
Планування збору зовнішньої вторинної інформації може базуватись на різноманітних джерелах, як державних, так і комерційних. І хоча в Україні сьогодні ще не існує розвиненої і впорядкованої інформаційної бази для проведення маркетингових досліджень, притаманної розвиненим країнамсвіту, велику кількість зовнішньої вторинної інформації можна отримати з галузевих видань, газет, довідників. Так, доцільно переглянути газети "Бізнес", "Галицькі контракти", "Діло", "Посередник", "Ділова Україна", "Контракт", "Комерсант України" тощо.
Слід використати також серію довідкових каталогів про виробників товарів і послуг в Україні "Західна Україна ділова" - додаток до газети "Галицькі

 
 

Цікаве

Загрузка...