WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Комерційна діяльність приватного підприємства - Курсова робота

Комерційна діяльність приватного підприємства - Курсова робота

товаром, привабливо оформлені гірки стимулюють покупця оглянути і підібрати товар, здійснити покупку.
При викладці товарів на гірках важливим є спосіб викладки (вертикальний, горизонтальний). У торговому залі застосовується вертикальний спосіб, тому що вертикальний спосіб викладки товарів - більш прогресивний, оскільки дає можливість покупцям швидко орієнтуватися та вільно підбирати необхідний товар.
При розміщенні та викладці товарів у торговельному залі дотримувалися таких принципів:
" товари розміщено так, щоб до кожного з них був забезпечений вільний доступ і всі вони добре проглядалися покупцями і продавцями-консультантами;
" товари, які потребують активної реалізації, розміщено на найбільш видних місцях;
" товари, які дорого коштують, і товари у невеликих за розмірами упаковках викладено у місцях, що добре проглядаються продавцем-консультантом;
" великогабаритні та важкі товари виставлено у кінці ліній;
" товари повсякденного попиту розміщено у глибині залу для залучення у торговельний зал більшої кількості покупців;
" товари, які потребують спеціального ознайомлення, розміщено збоку від входу і у різних місцях торговельного залу, щоб не створювати перешкод для руху покупців.
Устаткування розташоване у вигляді чітких ліній, паралельно напрямку руху покупців. В торговому залі застосовуються в основному стелажі.
Нижче наведений вигляд торгового устаткування (крім стелажів), що застосовує підприємство.
1. Прямокутна вітрина 1036х1800х542 (4 полки)
2. Прямокутна вітрина 1536х1800х542 (4 полки)
3. Вітрина кутова 1093х1800х630 (4 полки)
4. Вітрина кутова 1093х1800х630 (4 полки, верхня панель під підсвітленням)
5. Вітрина шестигранна, що обертається D768х1890
3. Формування асортименту товарів та організація процесу обслуговування покупців.
Удосконалення організації торговельного обслуговування населення і підвищення економічної ефективності торгового залу ТД "Валенсія" у значній мірі залежить від правильного формування асортименту товарів.
Формування товарного асортименту - це процес підбору і розміщення у певному порядку номенклатури товарів, торгівлю якими здійснює підприємство торгівлі.
Товарний асортимент формується у два етапи. На першому етапі встановлюється груповий асортимент товарів і визначається його структура, а на другому - залежно від товарних груп визначається кількість видів, найменувань товарів і оптимальна кількість їх різновидностей, тобто розширений асортимент.
Торгівля продовольчими і непродовольчими товарами має істотні відмінні особливості, тому принцип формування асортименту продовольчих і непродовольчих товарів розглядається окремо.
Продовольчі товари переважно відносяться до товарів повсякденного попиту, тільки невелика їх кількість за своїми якостями відноситься до категорії товарів періодичного вживання (торти, шоколадні набори тощо), які купують від випадку до випадку.
Постійний асортимент у торговельному залі включає приблизно 4000 найменувань товарів, з урахуванням їх видів, артикулів, розфасовок та ін. Також іде постійне розширення асортименту. Значну роль в асортименті відіграють непродовольчі товари. Асортимент непродовольчих товарів включає біля 700 найменувань. Непродовольчі товари групуються і для них виділяються окремі секції.
Товари, які щодо продовольчих є супутніми, розміщено для перехресного продажу у секціях продовольчих товарів, товари, які не відносяться до супутніх, продаються у спеціальному відділі непродовольчих товарів.
Секції непродовольчих товарів розміщено у місцях, де проходять інтенсивні потоки покупців. У цьому відділі представлений такий асортимент непродовольчих товарів, який привертає до себе увагу.
Невеликі відділи товарів повсякденного попиту орієнтовані на імпульсні покупки.
Організація процесу обслуговування покупців є основою торгово-технологічного процесу, визначає кількість затрат часу покупців на здійснення покупок, пропускну спроможність, чисельність працівників торгового залу (працівників прилавка).
Основними елементами процесу обслуговування є:
" підбір покупцями товарів і доставка їх до вузлів розрахунків та контролю;
" розрахунки з покупцями за підібрані ними товари;
" надання покупцям додаткових послуг
У торговельному залі ТД "Валенсія" покупець діє самостійно, а тому в процесі підбору товарів йому повинні бути створені найкращі умови.
При підборі товарів покупцям рекомендується для зручності користуватись інвентарними корзинами і візками.
Для зручності інвентарні корзини розміщують біля входу у торговельний зал. Пропонується допомога продавців - консультантів.
Для забезпечення збереження товарно-матеріальних цінностей для працівників підприємства застосовується індивідуальна і бригадна форми матеріальної відповідальності.
Забезпеченню збереження товарів в торговельному залі ТД "Валенсія" сприяє використання таких методів як:
" установлення відеокамер і телевізійних систем, які передають відображення на екран, а працівник магазину у спеціальному приміщенні наглядає за тим, щоб своєчасно поповнювались товарні запаси і покупці не могли залишити магазин, не розрахувавшись за придбаний товар;
" визначення кількості та складу матеріально відповідальних осіб, організація контролю за збереженням товарно-матеріальних цінностей;
" широке інформування покупців у спеціально відведених місцях магазину про осіб, затриманих з краденим товаром.
Однією з умов успішної організації матеріальної відповідальності є правильний підбір кадрів. Так для роботи у торговельному залі залучають кваліфікованих спеціалістів, які пройшли спеціальне навчання.
Для прискорення розрахунків у торговельному залі запроваджено скануючи пристрої, електронно-обчислювальні машини і удосконалені електронні контрольно-касові апарати, що мають низку технічних особливостей, які значно спрощують роботу контролера-касира.
4. Постачальники Торгового дому "Валенсія"
1. Агрофірма "Бєлозерський". Підприємство спеціалізується на вирощуванні винограду і його переробці. Має у своєму складі підрозділу первинного і вторинного виноробства.
2. АТ "Оболонь". Підприємство - признаний національний лідер серед виробників пива. Також постачає різноманітний асортимент слабоалкогольних і безалкогольних напоїв.
3. Винний будинок "Логос". Торговий дім "Маркет груп". Виробник і _мпер__'ютор виноградних вин.
4. ДК "Укрспирт". Концерн "Укрспирт" поєднує державні спиртові і лікеро-горілчані заводи і є єдиним уповноваженим в Україні на здійснення експорту етилового спирту. Підприємства концерну виробляють та постачають всю гаму лікеро-горілчаних напоїв, інші харчові і нехарчові продукти,
5. Державний Луцький спиртогорілчаний комбінат. Один з ведучих виробників спирту і лікеро-горілчаних виробів.
6. ДП "Лохвицький спиртокомбинат". Постачає: горілки "Чумацький шлях", "Джерельна", горілки оригінальні "Лохвицька", "Чиста криниця", "Зачарована сула", гірку настойку "Зелене Діброва", бальзами "Чари Діброви", "Перо Жар-Птиці".
7. ДП "Харківський лікеро-горілчаний завод" Завод заснований у 1897 році. Виробляє і постачає більш 40 найменувань лікеро-горілчаної продукції, а а також слабоалкогольні напої марки "Ді-джей".
8. Дпсии "Вірменські коньяки". Фірма є імпортером і дистриб'ютором в Україні продукції Єреванського коньячного заводу, що входить до складу всесвітньо відомої французької групи Перно Рикар.

 
 

Цікаве

Загрузка...