WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Комунікативний процес в організації: суть, етапи, елементи, вимоги до побудови - Реферат

Комунікативний процес в організації: суть, етапи, елементи, вимоги до побудови - Реферат

інформацію, необхідну для специфічних рішень;
" адміністративна інформаційна система призначена для спеціальних потреб спрацювання інформації менеджерами вищого рівня;
" інтернет-мережі - комунікаційні мережі, які діють у межах однієї організації;
" експертні системи - створені за принципом визначення усіх можливостей "якщо-тоді", які стосуються конкретної ситуації.
В організаціях також поширені неформальні комунікації - це непідтверджені повідомлення і чутки; менеджмент "нишпорки" та несловесні комунікації.
Побудова комунікативного процесу та керування ним передбачає виявлення бар'єрів ефективних комунікацій і розуміння того, як їх треба долати. Бар'єри можна розділити на два класи: індивідуальні та організаційні.
Індивідуальні бар'єри - це погане вміння слухати, невідповідність жестів, упередження до чогось, змушування до комунікацій.
Організаційні бар'єри - стосуються організаційних умов, в яких відбуваються комунікації - проблеми спілкування, різні статуси або владні відмінності, різне сприйняття, перевантаження.
Для подолання цих бар'єрів можна використати як індивідуальні, так і організаційні навики та вміння менеджера.
Індивідуальні навики - розвиток уміння слухати, заохочувати двонаправлені комунікації, розуміти мову і значення слів, поважати позиції як одержувача так і відправника.
Організаційні навики - домагатися мети, регулювати інформаційні потоки, розуміти цінність засобів комунікацій.
?
2. Контроль як функція управління.
Контроль - це процес забезпечення досягнення організацією своїх цілей. Функція контролю починається з того самого моменту, коли формуються цілі та задачі. Контроль дуже важливий для успішної роботи організації. Без нього починається хаос, і керувати діяльністю людей стає неможливо. Тому контроль є невід'ємним елементом самої сутності будь-якої організації і будь-якого управління.
Необхідність контролю.
1. Цілі, задачі та плани розробляються на перспективу, а майбутнє завжди включає невизначеність. Плани і організаційні структури - це лише картини того, чого хоче чи що може організація. Зміна законів, соціальних цінностей, технологій, умов конкуренції та інших факторів оточуючого середовища можуть перетворити цілі та плани, доволі реальні в момент їх формування, в дещо зовсім недосяжне через деякий час. Для того, щоб підготуватися і відреагувати належним чином на виникнувші переміни, необхідний ефективний механізм оцінки їх впливу на організацію.
Крім цього, навіть найкращі організаційні побудови мають свої дефекти. Структура, що виглядає привабливо на папері і що успішно використовувалася в іншому місці та в інший час, може бути неприємливою для даної організації в даний час.
Ще одним фактором невизначеності, що постійно присутній в управлінні, є люди. Їх не можна "запрограмувати" на виконання будь-якої задачі з абсолютною точністю.
2. Попередження появи кризових ситуацій - ще одна функція контролю. Помилки і проблеми, що виникають при аналізі ситуації всередині організації, якщо їх вчасно не поправити, переплітаються з помилками в оцінці майбутніх умов і поведінки людей. Ймовірність такого переплетення помилок в організації доволі велика через високий ступінь взаємозалежності видів діяльності. Таким чином, функція управління - це така характеристика контролю, котра дозволяє виявити проблеми і належним чином скоректувати діяльність організації до того, поки вони переростуть в кризис.
3. Один з важливих аспектів контролю полягає в тому, щоб визначити, які саме напрямки діяльності організації найбільш ефективно сприяють досягненню загальних цілей. Тому дуже важлива функція контролю - всемірна підтримка всього того, що є успішним.
4. Однією з важливих особливостей контролю є те, що він повинен бути всеохоплюючим.
Контроль - це найбільш фундаментальний елемент процесу управління. У відриві від нього не можна розглядати ні планування, ні створення організаційних структур, ні мотивацію. Всі вони фактично є невід'ємними частинами загальної системи контролю в даній організації.
Контроль буває попереднім, поточним і заключним. По формі здійснення всі ці види контролю подібні, так як мають одну загальну ціль: сприяти тому, щоб фактично отримувані результати були як можна більше ближче до бажаних. Розрізняються вони тільки по часу.
Основними засобами здійснення попереднього контролю є реалізація певних правил, процедур і ліній поведінки.
Поточний контроль не проводиться буквально одночасно з виконанням самої роботи. Він базується на вимірюванні фактичних результатів, котрі отримані після проведення роботи, направленої на досягнення бажаних цілей. Для того, щоб здійснити поточний контроль, необхідний зворотний зв'язок - дані про отримані результати.
Заключний контроль дає виробництву інформацію, необхідну для планування роботи з урахуванням отримуваних результатів, щоб сприяти мотивації.
?
3. Скласти меморандум для організації, якою ви керуєте. У меморандумі слід відобразити місію організації, її перспективні та поточні плани, організаційну культуру, філософію діяльності. Основне призначення меморандуму
Меморандум (лат. memorandum)
Список використаної літератури
1. Андрушків Б.М., Кузьмін О.Є. Основи менеджменту. - Львів, "Світ" 1995р.
2. Щекин Г.В. Основы кадрового менеджмента. - Киев.: 1999р.
3. Мескон М., Альберт М., Хедоурі Ф. Основы менеджмента. - Москва "Дело".: 1995
4. Третяк В,І., Платонов С.В. "Менеджеру о менеджменте" - Киев.:1995
5. Щекин Г.В. Как еффективно управлять людьми: психология кадрового менеджмента. - Киев.: 1999

 
 

Цікаве

Загрузка...