WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Розробка системи менеджменту в організації малого підприємства по технічному обслуговуванню та ремонту автомобілів - Курсова робота

Розробка системи менеджменту в організації малого підприємства по технічному обслуговуванню та ремонту автомобілів - Курсова робота

загального кількості-тобто 2 тис. автомобілів в рік і 160 в місяць
- Взявши до уваги середній ресурс легкового автомобіля, що складає 5 -7 років всього буде знаходиться в експлуатації біля 200 - 400 тис автомобілів. З того у Львівському регіоні - приблизно 12 тис. автомобілів Це являється реальним навантаженням по обслуговуванні на наш регіон. Враховуючи досвід минулих років, частину обслуговування і ремонтних робіт візьмуть на себе : майстри-одиночки а також традиційно для нашої психології ремонт будуть робити самі власники автомобілів, приходимо до висновку, що реальних клієнтів в нашому МП залишиться 5 - 7 тис. в рік
Стратегія МП - створити якісний сервіс по найнижчих цінах.
Тактика - створити імідж сервісу в нашому регіоні, за межами його, а також по всій Україні. Створити такі умови, щоб люди не боялись купувати автомобілі даної марки, розуміли, що вони є економічні та надійні в експлуатації і, що завжди якісно і своєчасно можна їх обслужити на одному з сервісів фірми серед яких наш є найкращий.
Політика спрямована на досягнення наших цілей:
- для постійних клієнтів ввести грошові знижки;
- для якісного сервісу створити технічно оснащені робочі місця, застосувати комп'ютерної діагностику;
- для своєчасного сервісу - організувати склад запчастин на місці з широким асортиментом деталей, які найчастіше підлягають заміні.
Правило для нормального функціонування нашого підприємства є:
- свій склад запчастин;
- своя діагностика;
- повна комп'ютерна обробка фактур, накладних та робочих і технічних документів;
- постійне підвищення професійного рівня.
Для досягнення даних цілей здійснюється формування бюджету.
Бюджет виражається в конкретних грошових одиницях. В основі його грошових надходжень лежать інвестиції іноземного капіталу, а також кошти вкладені в запчастини, які віддаються під реалізацію.
Що стосується управління за цілями, то на даному підприємстві треба:
виходячи, із числа 5 -7 тис автомобілів в рік, звідси 20 автомобілів в робочий день повинно пройти через наш сервіс, а один робітник в зміну обслуговує в середньому 3 - 4 машини, беручи до уваги, щоб клієнт не чекав треба створити:
- 10 робочих місць універсального ремонту, техогляду;
- 5 вузькоспеціалізованих місць для кузовних робіт.
При оцінці стратегії приходимо до висновку, що необхідно створити для керівника, його замісника і майстрів групи вивчення німецької (англійської) мови, організувати групи працівників для поїздки в Німеччину та Чехію, щоб ознайомитись з сучасним сервісом і перейняти досвід роботи.
2.1.3. Бізнес-планування
2.1.3.1. Вступ
Діяльність МП планується проводити в межах, дозволених чинним законодавством України.
Базовими видами діяльності є гарантійний та післягарантійний ремонт автомобілів, технічне обслуговування та продаж запасних частин, що використовуються для ремонту автомашин марок: "Volkswagen", "Audi", "Skoda", "Seat".
2.1.3.2. Характеристика послуг і товару реалізації.
Вид послуг є типовим і широко використовується в сфері автомобільного бізнесу. Специфікою даної діяльності є вузька спеціалізація в рамках сервісу всієї гами моделей однієї західної фірми по типу радянських станцій ТО ВАЗ.
Підприємство має повноваження авторизованого сервісу фірми - це основна специфіка, перевага і відповідальність.
Можливий обсяг сервісного обслуговування до 100 одиниць. Орієнтований прибуток 5000 гр.
Поточна ситуація на ринку сервісного обслуговування характеризується як така, що розвивається. Передбачається створення, аналогічних авторизованих підприємств фірмами конкурентами Opel, Renault, Daewoo.
Сервіс переживає момент переходу від приватних одиночок до спеціалізованих станцій, обладнаних сучасним обладнанням для діагностики і ремонту з наданням гарантій і знижок постійним клієнтам.
2.1.3.3. Оцінка ринку збуту і конкуренції
Автомобілі даного концерну розраховані на рівень споживача вище середнього рівня, а така марка як "Skoda" на середнього споживача. Беручи до уваги стабілізацію економічної ситуації в країні та зростання добробуту населення люди все більше будуть купувати автомобілі даного концерну, тому що вони є комфортними, практичними та надійними. Продукція даного концерну охоплює всі типи споживачів з різними смаками та бажаннями, тому привабливим аргументом стане розвинутий сервіс та доступність на ринку фірмових запасних частин.
Ціни на запасні частини близькі до конкурентів, крім витратних частин - фільтри, паси, гумові вироби та світлотехніка, що є базова для всіх моделей і становить біля 70 % від цін конкурентів.
2.1.3.4. Стратегія маркетингу.
Продаж автозапчастин планується проводити через автомагазин. Базовий логічно розмістити інтегрально разом зі сервісом на оживленій автомагістралі по аналогу зі світовими стандартними. Додатково, в міру дохідності першої хвилі роботи на ринку, розвиток експозиції товару провести через магазини-салони в центральних частинах міст Західної України. Конкурентність цін дає можливість використати вигідне географічне положення базового підприємства, що істотно знижує ( на 30 % ) транспортні витрати по доставці автозапчастин від заводу-виробника.
Промоція товару з використанням всіх засобів масової інформації доцільна, проте найефективніший засіб реклами - телебачення - обмежений в зв'язку з високими коштами, тому реальніше використовувати рекламні оголошення в газетах, журналах, на дорожніх рекламних щитах, радіо та Інтернет.
Стимулювання продажу запчастин, крім прямої оплати авансом, розвивається шляхом:
- впровадження продажу в кредит;
- поставок запчастин по договорам;
- розширення об'єму і гарантійного періоду до 2-3 років;
Комплектування сервісу персоналом з новим підходом до роботи знаннями електроніки, обчислювальної техніки, комп'ютерної обробки результатів, роботи майстрів-механіків і повне тестування результатів огляду - кожне відвідування з дрібним ремонтом плюс, за згодою клієнта, оперативне тестування профілактичного плану функціонування механізмів, що впливають на безпеку руху, в т.ч. світлотехніку.
2.1.3.5. План виробництва.
Виробнича база складається з двох основних підрозділів.
Салон продажу 20 м? і станція обслуговування. Салон продажу розміщений в оглядовому місці, "лицем до купця". Створено максимальний доступ до взірців, освітлення, музичне супроводження, повний набір каталогів.
Сервісна майстерня 200 м? обладнана 5 робочими місцями з підйомниками та одним резервним з оглядовою ямою, з розрахунку - 4 клієнти в ремонті по запису плюс один терміновий, екстрений.
Забезпечення витратними матеріалами та запчастинами на перших порах через спеціалізовані фірми в Україні. По мірі розвитку об'ємів - створення власного консигнаційного складу запчастин через постачання від заводу-виробника. Витрати на утримання складу перекриваються доходами від продажу

 
 

Цікаве

Загрузка...