WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Організація програми, підходи до організації програми - Реферат

Організація програми, підходи до організації програми - Реферат


Реферат з менеджменту
Організація програми, підходи до організації програми
План
1. Організація програми 3
2. Підходи до організації програми:
2.1. Функціональна структура 7
2.2. Програмна структура 8
2.3. Матрична структура 9-10
1. Організація програми.
Як показано раніше, планування забезпечує учасникам програми розуміння цілей та опис робіт, які повинні бути виконані, створює основу для розподілу робіт між учасниками програми і призначення ресурсів.
Інакше кажучи план програми забезпечує структуру для організації робіт з її організації. Мета організації менеджменту програмою включає:
o забезпечення взаємодії;
o поділ ролей і відповідальності;
o визначення відповідальності за прийняття рішень;
o забезпечення ефективного розподілу інформації;
o забезпечення гнучкості використання ресурсів. Для забезпечення ефективної взаємодії необхідно:
o забезпечити взаємодію між менеджером проекту і функціональним менеджментом;
o встановити правила формальної взаємодії між учасниками програмі, Лінійні менеджери повинні забезпечувати програму ресурсами відповідно
до життєвого циклу таким чином, щоб менеджер програми може бути впевнений у доступності необхідних ресурсів. У рамках програми взаємодіють різні організації й окремі виконавці:
o внутрішні і зовнішні користувачі результатів програми;
o внутрішні і зовнішні постачальники ресурсів;
o внутрішні функціональні відділи, наприклад, бухгалтерія і т.д.
Для забезпечення ефективної взаємодії повинно бути чітко визначено:
o хто повинен приймати рішення;
o хто виконує ту чи іншу роботу:
o хто несе відповідальність за управлінські функції:
o хто одержує інформацію.
Рівні відповідальності і влади повинні бути чітко визначені не тільки для постійних членів програми, але її для виконавців чи організацій, що підтримують програму на окремих стадіях.
Організація програми включає визначення ключових фахівців, відповідальних за ухвалення рішення. Організаційна структура команди (колективу), що виконує програма, повинна передбачати можливість розподілу функцій прийняття рішень відповідно до їхньої природи (наприклад, технічні рішення приймаються технічними фахівцями). Відповідальність за ухвалення рішення повинна, в міру можливості, покладатися і на потенційних користувачів результатів програми.
У деяких програмах система комунікації допускається розсилання величезної кількості інформації всім учасникам програми. Надлишкові обсяги інформації ведуть в результаті до зниження інформованості учасників програми. Аналогічно наради, у яких бере участь занадто багато співробітників, перестають бути ефективними.
Розглядаючи проблему організації комунікації усередині програми, менеджер програми повинен:
o забезпечувати учасників програми лише необхідною для них інформацією в необхідний час:
o визначати канали комунікації заздалегідь;
o строго контролювати ефективність інформаційних каналів;
o надавати інформацію в оптимальній формі (узагальнені звіти, графіки, таблиці).
Програми виконуються нерідко постійною командою виконавців, що працює в рамках програми від початку і до кінця. У такому випадку менеджер програми обмежений у можливості регулювати кількість ресурсів у залежності від стадії життєвого циклу її обсягу робіт, не може залучити найбільше кваліфікованих фахівців для специфічних видів робіт.
Організація програми повинна залучати різні ресурси неї різних стадіях розробки програми у відповідності з наступними трьома принципами:
o забезпечувати найбільш кваліфікованими дія дамою виду робіт фахівцями.
o забезпечувати точним описом завдання для залучених фахівців.
o залучати виконавців у команду програми тільки на період, коли їхня кваліфікація необхідна.
Програми звичайно є складовою частиною діяльності більш великих організаційних структур. Результати організації програм спрямовані організацій-замовників. Виконання програми може здійснюватися в рамках одній чи декількох організацій. Таким чином, організаційна структура програми визначається як її цілями і змістом робіт так і структурами організацій, що беруть участь у програмі.
У будь-якому випадку концепція й організаційна структура програми повинні бути погоджені зі стратегічним планом розвитку організації і структурою організації виробництва.
В організаційній структурі програми можуть бути виділені три основних рівні:
o на концептуальному рівні: визначаються основні принципи взаємодії визначаються основні принципи взаємодії і роз'яснюється ступінь участі різних учасників програми; встановлюються взаємодії на рівні організацій, відділів і менеджменту;
o на рівні стратегії: визначається відповідальність за досягнення ключових подій, організаційними елементами можуть бути організації, відділи, ключові менеджери;
o на рівні виконання робіт: визначається відповідальність за виконання окремих робіт, призначаються виконавці і підтримуючі ресурси.
Управлінські рішення, прийняті на різних рівнях програми, вимагають участі менеджменту і виконавців, що займають відповідні ступені в організаційній структурі організації.
На рівні концептуального планування й управління програми основну роль відіграють менеджери вищої ланки організації, що приймають рішення щодо цілей і пріоритетів програм, обсягів фінансування і ресурсного забезпечення. Даний рівень менеджменту відіграє ключову роль на передінвестиційній стадії програми, коли приймаються рішення щодо програми в цілому.
На стадії планування і запуску програми управлінські рішення стосуються стратегії досягнення цілей програми і центр менеджменту переміщається на стратегічний організаційний рівень.
На стадії реалізації програми основна маса управлінських рішень стосується оперативного планування технічної реалізації і тактики виконання завдань. Головну роль на стадіях, виконання відіграє, організація роботи команди програми.
Вибираючи організаційну форму менеджменту програмою, необхідно відповісти на два основних питання.
Чи потрібно учасників програми звільнити від їхніх повсякденних обов'язків і перевести в окреме приміщення, чи треба їм знаходишся на своїх робочих місцях, розділяючи свій робочий час між поточними справами і роботами за програмою? Іншими словами, чи повинні роботи з програми бути ізольовані від поточного виробничого процесу в компанії чи

 
 

Цікаве

Загрузка...